Ledově ostří (2007)

Na Blades of Glory jsem se těšil od loňského léta, kdy jsem v tv shlédl několik upoutávek a nutno říci, že mě to zajímalo. Pak jsem ale nějak pozapomněl a už ani nevím jak jsem si na to vzpomněl až letos. Myslim, že jde o super komedii, pobavil mě nápad i herecké výkony a skvělé gagy. Chvílemi je to trochu ujetější, ale to už k Willu Farrellovi patří. Ani v tom nejmenším mě to nezklamalo a hrdě dávám 4* :)

Alpha Dog (2006)

Vzhledem k faktu, že jde o film podle skutečné události, tak člověku běhá až mráz po zádech... Drsný příběh, slušný (překvapivě) Justin Timberlake a hudba, která ač není má oblíbená, tak se dá poslouchat..

Temný úsvit (2006)

Christiana Bala můžu a v kombinaci s tím, že je film podle skutečné události, jsem neodolal. Sice jsem krom hlavní zápletky (pilot sestřelený v období předvietnamské války v jižní-jihovýchodní Asii) vůbec netušil do čeho jdu, ale vůbec nelituji. Bale nezklamal a zahrál nadprůměrně a celé je to pojato tak trošinku jinak. Přímočaře a bez zbytečného nabobtnávání, což zní vzhledem ke 126-timinutové stopáži divně, ale mám na mysli především to, že je to film o Dieterovi Denglerovi. Šetří se akcemi, hudbou i vedlejšími postavami (uvítal jsem, že se nerozvíjelo to, jak dopadli ostatní). Nevim, do jaké míry jsou části s mučením a celým zajateckým táborem realistické, ale bylo to přinejmenším naučné (aneb další položky do seznamu, jak bych nechtěl být mučen). Doporučuji všem, kteří mají rádi filmy podle skutečných událostí, filmy ze zajateckého prostředí a nebo filmy s pohledem na hlavního hrdinu a jeho psychické pochody (a'la Trosečník s Tomem Hanksem).

Mr. Brooks (2007)

Kevin Costner byl důvod, proč jsem tenhle film pořád odkládal, nezajímal jsem se o čem je a k jeho zkouknutí mě dohnala momentální nouze, aneb jak asi sami znáte - nic lepšího po ruce nebylo :) Ale! Příjemné překvapení. Děj není zrovna nabitý akcí, ale je to koukatelné a napínavé a hlavně na Costnerovu chladnou postavu se kouká hodně dobře. Výborně mu sekunduje William Hurt. Docela cool antihrdinové :-) Co mě na konci mrzelo, tak to že to sklouzlo od super konce k takovému ohranému konci.. Ale jinak 80% a spokojenost.

Casino Royale (2006)

Na Casino Royale jsem se nechal zlákat až kvapem se blížícím Quantum of Solace a přeci jen jsem nechtěl být tolik pozadu :) Hned na začátku říkám, že jsem měl nutkání dát pátou hvězdičku za Evu Green, ale nakonec jsem odolal. Přesto je to podle mě jedna z nejhezčích bond girls, ne-li ta nejhezčí a vůbec se nedivim, že do ní byl celej udělanej :) Jinak film sám o sobě je nečekaně relativně při zemi, ale funguje to a má to grády. Sice je to v některých momentech lehounce předvídatelné, celkově dost dlouhé, ale tady bych asi končil s výtkami. Ano, nevytýkám ani Craiga, co by nového Bonda (snad jen - všimli jste si jeho uší? nebo to dělá rozložení obličeje? :)). Casino Royale se do mé historie zapsalo také tím, že to byl první film, který jsem viděl v kvalitě Blue Rya discu a musim říct že to je vážně nářez.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pustil jsem si to jen a jen z nouze, protože jsem zrovna neměl nic jiného k dispozici. Jinak jsem se na to netěšil ani to nevyhlížel, takže by se dalo říct, že jsem neměl nějaká zvlášť velká očekávání. Přesto to bylo celkem zklamání. Když už to došlo tak daleko, že se ústřední dvojka dokázala opět sejít u Akt X, tak to chtělo trošku něco víc. Především pitomý scénář, kde je všechno (právě na Akta X) až přespříliš náboženské, hlavní zápletka je ubohá (rusáci co horlivě transplantujou je opět na Akta X moc a moc málo) a navíc ty do očí (uší) bijící scény, kde se Mulder se Scullyovou coby pár neustále oslovují příjmením (a to i v posteli)... První série seriálu jsou kultem, tohle padne v zapomnění. Snad alespoň u mě :)

Drákulův sluha (1985)

No tak zasmál jsem se, ale že by to bylo něco super extra vytříbeného, tak to fakt ne. Jednou a dost :-)

Wanted (2008)

Nooo.. když tomu odpustim trošku fantas nádech, který nebere žádný fyzikální zákony jako pevně daný, Morava je pro tvůrce oblast na 110% zmapovaná (žigul u nás na Moravě opravdu stačí pendolínu, na výlety se jezdí taktéž pendolínem, ale skrz tunely v horách a nad stametrovými soutěskami atd. :)) a odmyslim si ty stupidní kecy s tkalcema, tak to byla docela jízda :-D Ale opravdu se nad tím nesmí moc přemýšlet. Nemá to být realistické a ani trochu není, ale jinak je to film dobrej. Freeman zahrál, McAvoy slušný, Angelina je prostě kočka a docela sympaťák je herec Common. Snad žádnou výtku nemám k hudbě, tak byla podle mě hooodně nadprůměrná. Btw, viděl jsem ruskou verzi - sice mluvili anglicky, ale veškeré texty byly v ruštině (jak vybírá v bankomatu apod.), takže to byla docela prdel :)))

Tropická bouře (2008)

Docela jsem váhal, jak film ohodnotit. A to především proto, že jsem se na Tropic Thunder hodně těšil a po shlédnutí jsem měl docela rozporuplné pocity. Za prvé jsem čekal trošku více vtipů a hlášek, ale na druhou stranu když už přišly, tak byly celkem povedené. Objevilo se tam víc nudných momentů než bych byl rád viděl (ač asi byly nezbytné k udržení dějové linie, tak mě uspávaly), naproti tomu jsem napoprvé nepoznal Toma Cruise, kterej je teda bombastickej a bez váhání říkám, že mi touto rolí udělal radost, protože bych zrovna od něj TAKOVÝ počin nečekal. Nebavil mě Jack Black, ale Ben Stiller s Robertem Downey Jr. (až na pár momentů) byly hodně dobří. Každopádně konečně zase jedna přijatelnější parodie. Dávám 7/10. Misku vah mezi 3 a 4* převážil Tom Cruise. Uvidim, jak u mě film dopadne po dalším zkouknutí, byl jsem utahaný, tak to možná sehrálo roli ;-)

Ronin (1998)

Pěkná kriminálka. Zápletka a'la všichni chtějí "ten" kufřík funguje velice dobře díky kvalitním hereckým výkonům (Robert De Niro je de facto záruka... :)), krásným evropským kulisám (rozuměj francouzským, ale chtěl jsem poukázat na to, že nejde o USA ale o starý dobrý evropský kontinent ;-)) a skvělou temnou a působivou atmosférou. Přidám se k tomu hloučku lidí, kterým se líbí dobře natočené a přehledné automobilové honičky.. Pokud hledáte dobrou krimi, vřele doporučuji Ronina.