• Pohádka

Poslední Mohykán (1992)

Perfektní filmová adaptace prostředí Indiánů na americkém kontinentě, který se vůbec s ničím "nepáře". A ta znělka je naprosto boží!

Prostřeno! (2010) (pořad)

Opět další z pořadů pro "inteligentní a šikovné". Do této soutěže, či jak to nazvat se dostávají lecjaká individua, která vařečku a sporák viděla maximálně na letních prázdninách u babičky na Šumavě. Nemluvě o neznalosti typu: "Tohle je kuřecí? Já myslela, že je to krocan. Ale tak co už, nakrájím to nůžkama." Aby to samozřejmě nebyla tak ohraná pohádka, musí se občas někdy vyvolat nějaká ta hádka. Jedna hvězdička za to, že se tam občas a asi jen čistě náhodou objeví poživatelné jídlo.

První republika (2014) (seriál)

V celku zajímavý seriál, od kterého jsem ale čekal trochu víc. Něco tomu prostě chybí. Je to možná trochu monotematické.

Ronin (1998)

Naprostá legenda mého dětství. Rober De Niro, Jean Reno - RONIN. Samozřejmě s Janem Třískou. I love this, man.

Sophiina volba (1982)

Kvalitní filmové zpracování stejnojmenné knihy od Williama Styrona. Oscarová role Maryl Streepové.

Stalingrad (2013) odpad!

Nesmyslná a o to víc nepovedená kravina, co se snaží adaptovat film Stalingrad. Pět rolníků, co přemůže celý Wehrmacht. A ta kýčovitá romantická chvilka je spíš k smíchu, než k pláči. Tohle si fakt nepouštějte. Chudák Kretschmann, nevěděl, do čeho jde.

Stalingrad (1993)

Reálné zachycení válečného běsnění a hrůz Bitvy u Stalingradu. Doporučuji shlédnout každému. Skvělý herecké obsazení, perfektní Thomas Kretschmann i Karel Heřmánek.

Statečné srdce (1995)

Skvělý film. Avšak dovolím si zkritizovat ty nesmyslně vyobrazené bitvy. To si to vážně všichni představují, že během středověké bitvy naběhli bojovníci do nepřítele a šli jeden na jednoho? To by ti bojovníci podle této logiky byli úplně bez mozku. Mám jednu otázku. Jak by se asi dotyční v bitevní vřavě poznali? Mnoho bojovníků ani neznalo insignie spřátelených vazalů a mnohokrát se stalo, že pobili vlastní. Takže to je jeden naprostý nesmysl. Další je, že se nic nedá vyřešit než přímým střetem. No, tomu tak taky nebylo, aspoň ne v 90% případů. Podnikaly se maximálně plenící výpravy za kořistí jejichž cílem bylo utaktizovat protivníka např. v podobě poškození logistické infrastruktury. Přímým střetům se každá strana snažila maximálně vyhnout a došlo k ní, až opravdu nebylo jiné možnosti. Další detail, který je naprostý nesmysl jsou motivační proslovy na bojišti. Jelikož šiky byly roztáhlé a řad bylo také dost. Asi těžko by dotyční uslyšeli "vojevůdcův" proslov na míle daleko. Proslovy se děly před bitvou, ale většinou formou bohoslužeb a v předsunutém táboře, než se vůbec bojovníci oděli do zbroje.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Jedná se o naprosto zásadní kulturní klenot české kinematografie, ne-li převratný.