• Krátkometrážní

Lupin - Série 2 (2021) (série)

To čo Lupinovi vyšlo v druhej serii bol fakt len záver. Aj napriek pridania dabingu sa celá séria niesla v slabej nálade a celkovo ju musím hodnotiť ako priemernú. Dokonca ani nepatrí do červených čísel. Zaslúžene. 3*

Cruella (2021)

Narodeninová Cruella, predovšetkým ale výkon Emmy Stone excelentný. Ostatne už menej, ale aj tak. Vadilo trochu titulky ktoré boli v mužskom rode. Zeby aj disney prešiel ma lgbt ? Ale asi iba chyba prekladateľa. Chválim aj výborne skladby vo filme. Ani by som nepovedal že je to disney ale takému Jokerovi sa to nepriblížilo, aj keď to mnohí porovnávajú. 4*

Slasher (2016) (seriál)

Mierne som ostal zaskočený že netflix ponúkol iba dve série namiesto všetkých troch. Možno by bola aj najlepšia. Takto to je za tri, čakal som veľa dostal som málo. Ale to nevadí. Vraždy celkom pekné a nápadité ale tí herci a lgbt už pchaju fakt všade a je to viac menej zbytočné. 3*

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Po cca pol roku v slušne zaplnenej kinosále. S kinopartiakom a dobrým kamaratom sme sa nevideli dlhšiu dobu a už vôbec si nepamätám kedy naposledy v osvedčenej zostave. Postihlo to už aj conjuring a tretí film je najslabší zo série. Ale zatiaľ najlepší tohtoročný horor. Ktorý by mal patriť do červených čísel. Lakačky vydarené aj tradične herecké obsadenie, aj keď od toho záveru som očakával trochu viac. Prva polovica filmu určite prevýšovala. Ale zostali sme spokojní a konečne sa hádam kiná rozhýbu. A hlavne aj naše stretnutia. Po dlhej dobe v kine a so skvelymi ludmi, zrejme aj uvidíme dalšie pribehy manželov Warrenovcov. 5*

Napětí (2021)

Taká hororovejšia sestra Ratchedová. Hlavná herečka velmi neprekvapila. Ani celkovo tento hororový počin, teraz neviem či to dokonca nebolo slabšie ako saw. Ale pár slušných momentov sa našlo. Aj keď ako zase poznamenal obľubený uživateľ. Tých tmavych scén bolo priveľa. Záver tiež nic moc. Neškodný priemer na ktorý by som do kinosály určite nešiel. 3*

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

V prvom rade chýbal tradičný Jigsaw, celkovo to ale spadá k tým priemernejšim hororom z tejto série. Čo je škoda, očakavania boli určite väčšie. Hlavne po skvelom traileri. Ani sa nečudujem že to nevypustili do kín. Aj keď to hodnotenie by fanúšikov neodradilo. Aj keď je prehnané nízke. Chris Rock v hlavnej úlohe sklamal. Nemal takú charizmu ako napríklad jeho Otec. Ak by bol S. Jackson hlavná postava a nezaoberali by sme sa skorumpovanými policajtami bolo by to o triedu lepšie. Takto iba priemer. A vystihli to recenzie od uživatelov Arsenal83 a Trevor. Chlapci sa aj zhodli v hodnotení. Séria Saw by si mohla dať pauzu. 3*

Black Lightning (2018) (seriál)

Black lightning je typickým netflix seriálom, ktorý ale nenaplnil očakávania a ostatné série radšej nedávam. Čakal som lepšiu komiksovku. Ten biely albín ma odrovnal. Paradoxne posledné epizódy najlepšie aj keď by sa seriálu hodilo radšej 10 epizód. Stopáž bola primeraná ale určite tento počin nesadne každému. Už sa teším na večerný tretí conjuring. Snáď nám to výjde. 3*

Sunset Boulevard (1950)

Hodnotenie s číslom 10K padlo presne pred letom ako som očakával. Je to skvelý pocit dosiahnuť takýto míľnik. Aj keď pravdu povedať vytiahol by som asi iný film ak by už kiná produkovali novinky. Nuž na premiery si musíme s overeným fanúšikom filmov počkať. Možno už tento týždeň nám to vyjde, deficit je riadny. Coskoro aj tebe padne 10 tisícka a určite aj NorseSwordovi. Ďalšie spomenutie užívatelia David.Darco. Ktorý má tento snímok v top desiatke a hlavne vďaka nemu som si naň spomenul. Zákulisie Hollywoodu sme tu už mali pred pár rokmi od Tarantina. Tu ide o úplne inú atmosféru a príbeh. V podstate aj môj prvý Noir-Film. A neľutujem. Práve naopak, prekvapil že aj na takýto starší kúsok som našiel cz dabing. Aj keď niekedy je lepší originál. 4*

Modrý zázrak (2021)

Opäť tretia recenzia na databaze, to tie nové filmové snímky od netflixu nikto nekomentuje? Rozporuplné dojmy boli už keď som pozrel hodnotenia, jeden dal plný počet, druhý odpad. A takto to pokračovalo. Aj sa to odzrkadlilo na hodnotení. Ale nevadí neškodný nadpriemer na ktorý sa celkom dobre podobalo a rýchlo zbehol. Chvalim aj dabing. Drámy nemusím, ale táto bola veľmi dobrá. 4*

Baggio: Božský copánek (2021)

Baggia ako futbalistu som nepoznal, ale ak som sa spýtal starších ročníkov hneď vedeli o koho ide. Talianska legenda, ktorá hviezdila na majstrovstvách sveta. Škoda toho smolného momentu, aj ako Roberto neskôr skončil. Ale medzi fanúšikmi bude stále obľúbený. Tak ako aj na tejto databaze. Čakal som skôr dokument, ale dostal plnohodnotnú životopisnú drámu, ak by som nemal rad futbal asi by to bolo za tri ale takto to bol fakt silný príbeh s dobrými hereckými výkonmi a hlavný predstaviteľ sa fakt aj na R. Baggia podobal. Klobúk dole netflix. Chýbal už iba dabing. Ale to až tak nevadí keď vás film bavil takmer celú stopáž. 4*