• Krátkometrážní

Poslední žoldák (2021)

Jcvd je späť a to vo veľkom style. V komédii som ho ešte asi nevidel. Ale tu jednoducho sadol hlavne aj skvelý dabing. No po hodnoteniach v rozmedzí od 87 do 55 to dostalo len na hranici slušného priemeru. Rozpačitý začiatok, čakanie kedy sa objaví hlavný hrdina bolo príliš dlhé. Ale až keď prišiel sa to celkom slušne rozbehlo. Keď už som spomenul tie percentá, minimálne desať je za Van Damma a dobrý výber skladieb. 4*

Čas (2021)

Filmoví maniaci pokračovali. Dokopy sme presedeli niečo cez 4 hodín v kine. Streda ako stvorená. Prvý krát na dvoch filmoch po sebe. Hlavne čo sa týka mojej skúsenosti. Obe filmy bolo perfektné. Ale old alebo čas už navnadil výbornym trailerom. Už o niečo širšie publikum ale zdalo sa že každý bol spokojný a príjemne prekvapili aj diváci pod nami, nebudem teraz rasovo zasahovať do komentáru ale nekričali a strach utíchol. Začal sa skvelý thriller s hororovým nádychom. Kto pozná režiserá tak už vie čo čakať. Ale takúto pecku ktorá tu má len niečo cez 57% asi ani jeden z nás nečakal. Opäť pripomínam že si to zaslúži. Nuž percentá na datábaze rozoberať netreba. Každý má svoj názor ale toto mohlo byť v rebríčku rozporuplných filmov. A zatiaľ aj horúci kandidát na film roka. 5*

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Začiatok nášho stredajšieho kino dňa nemohol byť lepší, prázdna kinosála len pre dvoch a derniéra tohto skvelého akčného filmu. Gi joe séria je velmi dobrá už od mala som mal figúrku Snakea. Tento origin ktorý nas zaviedol až k im počiatkom. Predovšetkým skvelé obsadenie, Samara Weaving opäť potvrdila že aj po krvavej neveste na ktorú sme tiež boli v kine, je skvelá začínajuca herečka. Spokojnosť aj keď prehnaná fantasy s obrími hadmi nesadne asi každému. Príbeh sa nám pozdával a osobne prekážal asi len rasový samuraj, naštastie, len jeden, netflixu by sa film nepozdával aj keď bol takmer dokonalý . Za mňa obrovské prekvapenie a skvelý tip od bývaleho spolužiaka. Scc opäť raz čarovne potešilo a po horúcom dni sme si oddýchli aj pokecali a zároveň nikoho nerušili. 5*

Válka zítřka (2021)

Filmy od amazonu vôbec nie sú zlé. Aj keď toto sci-fi s odretými ušami nadpriemer. Hlavne vďaka hercom, dostatočnej akcie bolo cítiť že je to drahší film. Ale na jedno pozretie pri nudnom večeri určite diváka zabaví, skoro ako keby to režíroval Michael Bay. Skúsenejší režisér by to ešte určite zdokonalil. 4*

Očista navždy (2021)

Z očisty sa stal len neškodný priemer. Dúfam že aj posledná očista, tu chýbali masky a viacej vrážd. Absolútne nebolo cítiť tu správnu atmosféru čo mali ostatné filmy. Na škodu, cítiť mexicku propagandu. Opakujem dobre že sme nešli so známymi do kina. Aj keď by to možno malo lepší efekt z priemeru by to nevytiahlo asi ani veľké nachos combo. 3*

Klasický horor (2021)

Taliani su majstri európy vo futbale. Skúsili natočiť aj horor. Celkom sa vydaril a aj by mohol patriť do červených čísel. Atmosféra v lese, vsadili na istotu. Klasický horor patrí k tým lepším celovečerným kúskom čo ponúka netflix. Ako spomenul najväčší filmový fanúšik ktorý už sleduje na novej telke, najlepší horor roka to určite nebude a dávno ho máme zvolený, ale toto bolo príjemne prekvapenie. Aj keď chýbal dabing a koniec bol dosť slabý. 3*

Tři veteráni (1983)

Není nutno, není nutno aby bylo primo veselo, už asi legendárna pesnička a úhlavná trojica hlavne Sveřak si tu urobili svoju robotu. V podstate zase nevyšiel komentár k 10.200, ale to nevadí, už s kamarátom ani nestihame dávať okrúhle čísla nejakým filmom, hodnotení je menej, snáď sa to aj rozbehne. Ale na český film vydarená komediálna rozprávka. 4*

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Zase staré známe dvojky sú naozaj slabšie. Oproti výbornej jednotke na ktorej sme boli s kamaratom v kine, tu bolo viac vykecávania a menej vtipov. Akcie tak akurát. Do obsadenia pribudli herecké legendy ako Morgan Freeman či Antonio Banderas, ale dostali menej priestoru. V kine by to možno malo lepší efekt ale na plný počet by to jednoznačne nebolo. 4*

Black Widow (2021)

Marvelovka po dvoch rokoch, nedali sme ju v kinách, ale nutne už by Slovákom trebalo službu disney+, možno príde ešte koncom roka. Teraz k filmu. Akcie dostatok, herecké obsadenie výborne, takisto upravený soundtrack nirvany nemal chybu. Už to patrí k tým slabším marvelovkam ako napríklad taká captain marvel. Na jedno pozretie úplne stačí. Povedzme si úprimne, ak by tam nebola Scarletka idem s hodnotením o trochu nižšie. 4*

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

Vystihol to užívatel Arsenal83, niekedy to tak vystihne že človek nemá čo napísať a doplniť ale na túto novinku musím zareagovať. Hlavne kvôli tomu prepadu oproti skvelej jednotke. 3*