Takaru

???

<< předchozí 1 2 3
    • 21.1.2019  21:56
    MOST! (TV seriál) (2019)

Vymazlená záležitost. Vážnější tón třetího dílu se mi moo...c zamlouvá a těším se, co nám autoři naserviruji v dalších dílech. Likvidace mafiánka pecka. Tihle lidičkové se mi dostali pod kůži neskutečně rychle. Pět.

• 7.1.2019  22:41
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Fajn, jen tak dál. Vždycky jsem věděl, že jsem tolerantní. Na tuhle zábavnou hru přistoupím, a to mile rád. A přešitýho bráchu bych s chutí "Vobtáh", neb je to sexy "prcinka" a celkem to umí s volantem. A teď trochu vážněji, jsem rád, že se někdo nebojí si udělat trochu legrace z našeho soužití s oblíbenou, občas sice lehce problematickou menšinou, a to způsobem, který v žádném případě nijak nenavádí ke společensky nepřijatelným nepravostem, a už na dálku nezaváni pravicovým extremismes. Zatim75%.

• 14.1.2019  21:47
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Trefa do černého, pátá hvězda za Eriku Stárkovou, neskutečně sexi číča. Nadsázka, bezchybný casting a ze všeho nejvíce lidsky hřejivé, prostě idylka. Schmitzer jako bonus. Plná palba.

• 28.1.2019  21:46
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Most forever!!!! Chci být také "domestikovaný". Aneb skvělá cesta jak smířit znepřátelené strany. PĚT.

• 11.2.2019  22:10
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Klobouk dolů před tvůrci. Doufám, že se dívají všichni ti, kteří jsou placení za boj proti xenofobií jakéhokoliv ražení. Dívejte se pozorně a berte si příklad. Takto to má vypadat. Konečně kvalitní výchovný produkt od ČT, společensky více než žádoucí. Neskutečné s jakou lehkostí přechází seriál od zábavné polohy k téměř existenciálnímu dramatu a vše to vyznívá naprosto opravdově. Dášu jsem v prvních dvou dílech vnímal jen jako sexy herečku v zajímavé roli, teď v ní vidím doopravdy spíše Dášu, která bývala Pavlem a její vnitřní boj cítím v každém záběru. Toto se netýká zdaleka ale jen Daší a tématu transexualismu, ale v podstatě všech hlavních postav a témat s nimi spojenými. Luděk a jeho proměna ve vztahu k Romům, synovi atd. Zábavné, poučné, moudré. Moc, moc se mi to líbí, opravdu. Plná palba. mirekem pravdu dí.

• 18.2.2019  21:48
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Opakoval bych se, tak to zkrátím. PĚT. Má nová guilty pleasure.

• 25.2.2019  23:06
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Z poslední epizody seriálu mám popravdě smíšené pocity. Tíha a vážnost tady naprosto převážily, vtípky, které to celé měly trochu odlehčit, vyzněly naprázdno. Přesto je to závěr důstojný a celý seriál se právem zapsal do "zlatého fondu" česko-slovenské televizní tvorby. Jen už mi prosím někdo vysvětlete co, že je tak nebezpečného, nepřípustného, nemorálního a výchovu narušujícího na zobrazení mužského ztopořeného přirození nebo ženských genitálií před desátou hodinou večerní. Tohle je doopravdy k zamyšlení. Z tohoto odporného pokrytectví je mi zle už dlouho. Most forever. DÍKY.

• 18.3.2019  21:22
    Rapl - Cvokhaus (S02E11) (epizoda) (2019)

A zase způsob útěku na konci. Nepřehlédnutelný nesmysl. Přesto budu celou druhou sérii hodnotit 80%. Proč? Prostě proto, že je to jako v životě. Občas se vám totiž stane, že se zamilujete do někoho, i přes všechny jeho chyby, které jsou vám na počátku zřejmé. A já si druhou sérii i přes rozporuplný začátek ("Wtf bylo" jsem u prvních dvou dílů pronesl nespočetněkrát) prostě nakonec zamiloval a přistoupil na hru, kterou s námi tvůrci rozehráli. Jednoduše toho, co se tady opravdu povedlo, je více a některé momenty si budu pamatovat zřejmě do smrti. Modlitba pro Martu, coby hudební podkres pro diskuzi o oblibě sledování porna, je jeden z těch momentů. Za čtyři.

• 7.1.2019  21:25
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Zatím nebudu hodnotit, uvidíme, kam se to celé vyvine. Ale nepříjemný pocit z podivného začátku pokračování mého oblibeného seriálu tu bohužel je. Proč tolik logických lapsů hned v prvním díle. Skoro bych si přál, aby se v druhém díle Kuneš probudil z naivního snů. Novináři před věznicí u utajeného převozu, lano přes silnici, Kuneš amatérský fotograf aktů, vedlejší příběh s nevěrou, a navrch Šmoldas v roli popa? Nové policejní pracoviště v Ústí, kde všichni žijí pospolu na hromádce v rozkopaný ubytovně. A kde je Ježková a Kunešova dcera? No, hoši jak se z tohohle průseru dostanete, jsem opravdu zvědavý. Nechci totiž žádnou parodii na Kuneše, na jakou to zatím vypadá.

• 14.1.2019  21:15

Už jsem si říkal, že se Rapl vrací do starých dobrých kolejí. Přežil bych i toho "Cabadaje" a jeho nacistický péro, chvilkama mě i ta jeho blbost bavila. Co, ale rozhodně nepřežiju, je použití Slunečního hrobu do soundtracku. Kurva, co to mělo bejt. Hoši, tohle je průser, že kterýho se už ani Kuneš nevyhrabe. Rozpačité tři hvězdy a sledování dalšího dílu už seriózně zvažuji.

• 11.1.2019  20:54

Jen neuvěřitelně trapné. TO, co v "Martinovi" fungovalo, tady fatálně selhává. Není se tu prostě čemu smát, což u tohoto formátu je to nejdůležitější. Ani nejmenší náznak originality. Vlastně si nepamatuji, jestli znám otravnější, nudnější a pitomější postavu, než je tenhle blb Topinka. Škoda peněz a především televizního prostoru, už i ČT má svého Soukupa (toho z Barrandova). Čirá 0

• 4.3.2019  21:58

Tak nějak nic nového, Krobot je prostě Krobot, ať už hraje kohokoli. Herce Dejvického divadla mám všeobecně rád, ale zatím mě to nevtáhlo, a to i přes bravurniho Plesla. Neohromí mě ani zadek Davida Novotného. Rád bych se od plic zasmál a byl něčím mile překvapen. To se zatím, ale v prvním díle nestalo. Tak uvidíme, kam se to celé bude ubírat dále. Dobrá práce, pro mě ale zatím naprosto sterilní. Tři hvězdičky.

• 29.1.2018  21:52

Tolik hezkých českých výrazů pro felaci, která málokdy stojí za to, jsem už dlouho neslyšel. Paní třídní jistě nebyla češtinářka, tohle by přeci musela ocenit. Krobot drtí vše kolem, ostatní mu skvěle sekundují. A co se vulgarismů týče, sprosté slovo ještě nikdy nikoho nezabilo, a pokud jím hloupě neprovokuje ku... z Hradu, pak mi většinou nevadí. Parádně jsem se bavil, Pan Preiss palec nahoru. Čtyři zasloužené hvězdy.

• 4.1.2019  21:36

Smutné, hloupé, odporné, daleko za hranicí trapnosti. Zcela zbytečný počin, zřejmě na to padly nějaké ty evropské dotace. Škoda dalších slov. Seriál se mi líbil, tohle je bohužel zcela jiná odpadová kategorie.

• 26.12.2018  21:46

Tak zase, až ta letošní poslední nová pohádka potěšila. Poctivé tři hvězdy, čtvrtá v záloze pro další shlédnutí. Příště jen prosím v originální zvukové verzi, opravdu rád bych slyšel mluvit představitelku půvabné princezny rodným jazykem. Hlavní hrdina, stejně tak Lukáš Vaculík, oba sympaťáci.

• 2.12.2018  21:45
    Rédl - Děs (E04) (epizoda) (2018)

Už dlouho jsem se necítil při sledování čehokoli tak mizerně. Takhle se zapaluje adventní svíčka. Brutální, syrový, depresivní pocity navazující závěr této miniserie potvrdil má předchozí hodnocení. Plná palba a teď raději něco oddechové, když už nám začal ten advent.

• 25.11.2018  21:53
    Rédl - Ivana (E03) (epizoda) (2018)

Jo hoši, tohle vám "žeru" a všechno. První díl sliboval hodně, a je to tady... Nepamatuji si, kdy naposledy mě nějaký seriál vtáhl tak, jako "Rédl". Jednoduše divoká seriálová jízda, která vás strhne, a doufám, že i nepustí až do posledního dílu. Severské detektivní ikony blednou závistí. Všechno skvěle, režie, scénář, všichni herci. Jedno veliké MŇAM a zaslouženě plná palba. Jen LGBT komunita dostala v tomhle dílu dost "na prdel". No co, se stane. S napětím čekám, co si pro nás tvůrci ještě připraví.

• 11.11.2018  22:02
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

Dobře, více než dobře. Už jsem skoro zapomněl, jak hnusně to tady na začátku "devadesátek" někde (všude) vypadalo. Naštěstí tvůrci filmu si to pamatují obstojně a zdařile nám to připomínají. Příběh se rozjel bez nejmenšího zaškobrtnutí, zaujal mě natolik, že jsem neměl čas hledat chybky jakéhokoliv druhu. Vedlejší "homolinka" mi zatím přijde zbytečná, tak uvidíme, jestli zapadne do hlavního příběhu a nebude rušit. Hofmann s Novotným mě přesvědčili ve chvíli, kdy nechali proletět mladou slečnu. No co, byznys je byznys a "lidí je jak sraček". Takže ano za poctivé čtyři hvězdy a těším se, co bude následovat. Námět, zpracování, herci, vše to zatím ladí. Příjemné překvapení.

• 24.1.2018  21:28
    Vzteklina - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Tak třetím dílem se scénáristovi povedlo slibně rojzetou temnou kriminálku poslat pěkně "do hajzlu". Tady už nebudu a ani nemůžu cokoli odpouštět. Tolik logických kiksů v jednom díle je ostuda všech, co mohli, ale hlavně měli tenhle seriál ovlivňovat, a tvořit tak, aby měl hlavu a patu. Tak, kdo za to může, scénárista, režisér nebo jak vlastně? Skvěle vygradovane napětí je opakovaně zcela zabíjeno nesmyslností jednání většiny postav. Pudil se nechá roztrhat svými psi, když místo aby zavřel vrátka klece, tak couvá. Vzteklý medvěd napadne za světla rodinku na houbách, místo toho aby v noci prohnal pár kempujících trampů nebo třeba mrcasníků, kterých je Šumava plná ve dne v noci. O tom, jak se povedlo rodince ujet, se nikdo raději ani nezmínil. Ostatně, kdyby medvěd chtěl, a to by měl, když už zaútočil, tak by se do autíčka dostal hezky první ránou na sklo. Auto po dotažení mělo sice plechy potrháné jak od hydraulických nůžek, zato skla byla bez poskvrnky. Jednoduše bída, asi se tvůrci zalekli, že by mohli vytvořit něco kvalitního, co vydrží, ale to se v dnešní době přeci nenosí. Zklamání, těšil jsem se na další pořádnou nálož strachu, a místo toho jsem nevěřícně sledoval komedii. Jo, ten závěrečný bonus v podobě soukromé exumace, zřejmě předehra k nějakým těm radovánkám na kožkách nakažených zvířátek, už nemá cenu ani komentovat, to už není ani k smíchu. Prostě jste to totálně zkur....., milí soudruzi.

• 20.11.2018  22:56
    Česko-německé století (TV seriál) (2018)

Děkuji, všem tvůrcům tohoto dokumentu, stejně tak všem pamětníkům z řad Čechů a Němců, kteří se s námi podělili o své vzpomínky na často tragické a nepochopitelné události spjaté s válečným obdobím a následným poválečným odsunem německého obyvatelstva. Každý podobný počin nám musí znovu a znovu připomínat, nad čím tak často a rádi přivíráme oči. Neexistuje nic jako spravedlivá odplata, pokud je tato odplata z velké části páchána na nevinných lidech, převážně ženách a dětech. Je mi smutno a považuji to za skrytou hrozbu, že i dnes existují lidé, kteří slepě obhajují a považují způsob odsunu německého obyvatelstva za spravedlivý. Pravda je ale prostá a děsivá. Nešlo o nic jiného, než o další prohloubení lidského utrpení apokalyptického rozměru, které přinesla druhá světová válka.

• 5.1.2019  03:03
    Sama (2017)

Pro celkové vyznění dokumentu bych potřeboval nahlédnout tak trochu za kameru, respektive do mysli scénáristovi, a stejně tak paní Skořepové. Nejsem si totiž vůbec jistý, jak moc je film zinscenovaný nebo jestli je zcela syrový, spontánní, především ze strany hlavní protagonistky. Ať tak nebo tak, nepříliš veselá podivaná na to, jak někteří lidé odchází z našeho světa opuštění a osamělí. To je totiž něco, co se naší společnosti stále nedaří efektivně, zároveň ale také citlivě a důstojně řešit. A bohužel někdy mám i silně nepříjemný pocit, že se o to v podstatě ani nesnažíme. V tomto ohledu je nejdůležitější začít sám u sebe a svých blízkých. 70%

• 2.1.2017  21:07

Ano, uznale pokyvuji hlavou, tady se možná narodilo něco kvalitního, originálního. Už dlouho jsem totiž neměl tak silně rozporuplné pocity při sledování televize. Ta atmosféra je..... Těším se na další díly. Zatím 75%. Po třetím díle zvedám na pět hvězd. Těžko definovatelná, ještě obtížněji zařaditelná záležitost, plná nadsázky, magické atmosféry, vtipných dialogů, fungující chemie mezi postavami, tak trochu originální upřímná karikatura doby předsametové. Společně s hereckými výkony, na hercích je vidět, jak si natáčení užívali, má tohle odvážné dílko šanci zkultovnět. Báječná, neotřelá podivaná, mňammmm......m. "Hoši, tohle se vám povedlo". Pro mě nejlepší český seriálový počin 21. století.

• 28.1.2018  22:41

Filmy Tomáše Vorla mám až na pár výjimek opravdu rád, a mrzí mě, že mají mnohdy nižší hodnocení, než by si zasloužily. Nejde, ani tak o to číslo a jeho absolutní hodnotu, jako spíše o srovnání s jinými českými filmy se stejným nebo dokonce vyšším hodnocením, které ale těm jeho často nesahají ani po pověstné kotníky. Instalatér z Tuchlovice je skromným příspěvkem do jeho tvorby, mnohem skromnějším než např. obě jeho"Cesty"- pro mě srdeční záležitost. Skromnost ale není občas na škodu, a vlastně jen odpovídá jednoduchému příběhu našeho "zabržděného" hrdiny. Vorlův lehce zidealizovaný pohled na vesnici a život jejich obyvatel vykreslený přímou zemitou poetikou mi sedí, vesnický život vnímám velmi podobně. "Malý" obyčejný filmeček, ve kterém vše hrálo, netlačilo se příliš na pilu (jako v Krobotově Diře), kterému ale jakoby zároveň chyběla celá jedna čtvrtina čehosi, co je nezbytné proto, abych byl nasycen zcela. 70% zaokrouhluji nahoru a těším se na třetí cestu.

• 9.9.2016  00:07

Při odchodu z kina jsem jednoho pána slyšel pronášet jakási moudra o přílišné patetičnosti, a v duchu s ním rozhorčeně nesouhlasil. Vše, co jsem ty dvě hodiny totiž viděl, bylo neskutečně osobní, vkusné, hluboké a strhující, v žádném případě ale ne patetické, alespoň tedy viděno mojí optikou. Ano ta barevná část v druhé půli filmu mi sice úplně nesedla, tady to na chvilku patetické bylo i pro mě, ale vzhledem k těm ostatním 90 % nelze jinak, než smeknout klobouk před Mistrem Cavem a tím, jakým způsobem se pokouší vyrovnat s životní tragédií, která z něj v jeho vlastních očích udělala někoho jiného. Já, ale za sebe říkám: "Ano, tohle je ten Nick Cave, přesně takový, jak ho dlouhá dvě desetiletí vnímám - člověk, který je schopen za všech okolností nabídnout kus sebe a vytvářet tak hudbu, která mě znovu a znovu uchvacuje, rezonuje s mými pocity a náladami. "Skeleton tree" je životně hořká, zároveň neuvěřitelně neodolatelná hudební bonboniera, ve které jsem si svůj oblíbený kousek našel a neni rozhodně jenom jeden, ke kterému se budu ve výjimečných okamžicích svého byti vracet.

• 24.12.2016  20:19
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

To je ale zase taškařice. Kvalita textů písní "bezkonkurenční" venku se smraká, myslím na tebe, v ruce mám ptáka atd. Kraus coby úlysný kumpán a jeho "majstrstyk" nakrmeni královny víl šipkou pěkně zezadu, to jenom dokláda hloupost a nepohádkovost téhle slátaniny. Většina hereček je zde sice opravdu k nakousnutí, ovšem tím lehce perverzním způsobem, s královnou matkou v čele, ale ani tohle vlastně do pohádky vůbec nepatří. Ach jo, tak třeba zítra. Dnes sotva za dvě nepohádkové hvězdy.

• 8.11.2017  00:41
    Překupníci (TV seriál) (2016)

Čirý Odpad, podobné pokrytecké programy nemohou vyřešit závažné celosvětově problémy, o kterých pojednávají. Jen ukazovat, obviňovat a občas se dojmout opravdu nestačí. Další naivní holčička, která chce spasit svět, ale místo toho aby si udělala pořádek před vlastním prahem, nebo se o to alespoň snažila, cestuje na druhý konec světa a tam šíří své "spravedlivé" přesvědčení. "Nelufar, přijeď se spravedlivě rozhořčit na českou zabíjačku, ukázat jací jsme barbaři, když se tak ošklivě chováme k čuníkům. Za odměnu dostaneš pořádnou jitrnici, nejlépe mezi nohy a budeš mít klid."

• 25.8.2018  01:21
    Případ Kettering (TV seriál) (2016)

Ale no tak, poslední díl to jako doopravdy??? Odpovědí, které nikdy nedostanu, mi můj život už pár dluží, asi jako každému z nás. Proč jsem ale nedostal alespoň trochu uspokojivější odpověď v případě Kettering, tak tomu nerozumím a na autory seriálu se opravdu, ale opravdu zlobím. Ti vaši seriálový "bubáci", nejsou nic ve srovnání se mnou, šíleným nočním lovcem rozprávějícím s divou zvěří, zvláště hovory s paní Liškou za mrazivých zimních nocí patří k nejtajemnějším okamžikům posledních let. A seriál měl slušně našlápnuto přidat se právě k nim. Tajemná mrazivá atmosféra dosáhla svého vrcholu v okamžiku začlenění skutečné a dosud nevyjasněné Datlovově výpravě, tedy přesněji jejího příběhu, do toho seriálového, skvělý tah. Byl jsem napnutý stejně jako ona pověstná struna a čekal jsem na osmý díl a ony ODPOVĚDI. A nedostal jsem vlastně ani jedinou, z čehož jsem opravdu nevrlý a ve své choré mysli přemýšlím o kulišárnách, které autorům provedu až zavítám do Tasmanie, aby měli trochu nové inspirace do dalších řad seriálu. Prozatím 3,5 hvězdy zaokrouhlené směrem dolů vzhledem k neuspokojivému konci. A uvidíme co nám přinese zítřek, ostatně jsem rád, že nejsem jediný, kdo vidí dva měsíce na noční obloze a na kůži má občas podivnou vyrážku.

• 25.12.2016  22:01
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Ahoojjj..a BĚŽTE UŽ DO PRDELE. A to Vy všichni, kteří jste se na této bestiálností podíleli. Tím, jaké pocity ve mě vaše "umění" vyvolalo, se vám podařilo překonat i film zcela jiné kategorie: O kuřatech a lidech, tam jsem s tím ovšem tak trochu počítal. Tvůrcům doporučuji návštěvu psychiatra, dostanete nějaké ty tabletky, hřejivý klistýr a uleví se vám. A nebo to zkuste udat na nějaký ten festival, doporučuji "Mezi ploty".

• 26.12.2016  21:25
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Tak sláva, konečně výtvor, který se s klidným srdcem dá označit za pohádku. Poctivé tři hvězdy, ta čtvrtá navíc za sympatickou princeznu a její krásně odvážnou koupací scénu pro nás odrostlejší. Příště prosím, ale bez dabingu, klidně v Česko - Slovenské verzi. Tohle jste měli vysílat na Štědrý večer.

• 7.12.2018  22:06

Čiro - Čirý koncentrát všeho, co jsem na "Trpaslíkovi" miloval, v posledním díle této série. Kocoure, ten sen si koukej pořádně užít. Za pět a jdu utřít slzu nostalgie za staré dobré časy.

<< předchozí 1 2 3