Birter

Birter

Česko

0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Candyman (1992)

  O historce s Candymanem už jsem slyšel, ale abych jsem se o ní dozvěděl více podíval jsem se na stejnojmenný film. Bavil jsem se od začátku do konce. Zbožňuji když po pravdě pátrá někdo jiný než policisté, v tomto případě zvědavé dámy z univerzity, které filmu dodávají skvělý šmrnc. Větší poklona ale patří hudbě, která je přímo dokonalá a prahnete po ní v každé scéně. Moc hororů jsem sice neviděl, ale ty, které ano mě nedokázaly vyděsit nebo ve mě vzbudit napětí. To se však Candymanovi povedlo na plné čáře, nemluvě o lekačkách. Tento příběh o mysteriózních vraždách a ještě záhadnějším vrahovi je z mého pohledu bezchybný.

 • poster

  Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

 • poster

  Suspiria (1977)

  Tohle není film. Tohle je nejzvrácenější forma snu. Celý je doprovázen vysokým napětím a skvělou hudbou. Co ale oceňuji především, nejsou zas tolik hlavní hrdinky, na které se pěkně kouká, ale hlavně na architektonice a designu míst. A to v naprosto každé scéně! Nemluvě o barvách, které opravdu připomínají výlet na LSD. Příběh samotný je velmi zajímavý (zbožňuji téma čarodějnic), avšak velmi předvídatelný. To je jediné menší mínus. Přidat trochu zápletek s Verdegastem nebo tajemným kosatcem. To je však minimální skvrna na strhujícím filmu, kterým Suspiria je. A pokud je něco opravdu nepředvídatelné jsou to způsoby smrtí. Originální, stylové a drastické.

 • poster

  Batman se vrací (1992)

 • poster

  Mechanik (2004)

  Tleskám a jak.Tento film mě opravdu dokázal celých 96 minut udržet v napětí a pozornosti a je zbytečné vytýkat subjektivní nano-detaliy, protože i s nimi je film stále tolik zajímavý a kvalitní. Pokud se pohybujete ve sférách podobných filmů, tak časem pochopíte na jakých základech stojí a i já jsem mnohá nastínění a narážky pochopil. Bylo to ale tak mistrovsky a precizně provedeno, že se mi to líbilo ještě víc. Přesně tak by totiž psychologické thrillery tohoto typu, měly vypadat. BTW: Mně osobně Mechanik až děsivě připomínal tvorbu Davida Lynche.

 • poster

  Ghost Stories (2017)

  Takových filmů bych opravdu chtěl vidět více. Na film jsem šel s očekáváním antologického light-horroru a místo toho jsem dostal originální a stylový horor, se skvělou atmosférou a zajímavým pojetím. Prvotřídní strašení, otevřené otázky, staré výjevy a výborně provedené lekačky dávají Ghost Stories nádech filmu, který vás přesvědčí, že i horor může být kvalitní záležitost. Dále se mi líbí, že film ocení obě strany filmového publika. Klasické (možná až klišé) děsivé scény se zalíbí méně náročným, těm více náročným jako mně zase nevtíravý humor, na kterém je tento film vlastně vybudován. Právě ony děsivé scény by v obyčejném filmu nepůsobily zajímavě a pokud ano, muselo by následovat rozšíření příběhu a to by, jako např. u příběhu č. 2, bylo směšné, takto je to provedeno chytře a uspokojivě. I záběry, barvy a prostředí jsou perfektní. Velmi se mi také líbil konec a celková pointa filmu. Jsem zkrátka více než spokojen

 • poster

  Carrie (1976)

 • poster

  V Bruggách (2008)

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Já jenom přemýšlím co bych tomuhle filmu vlastně vytkl. Má skvělé tempo a poměrně nepředvídatelný děj (ikdyž uznávám, Trainspotting není typ filmu, na který se obvykle dívám), výborně kombinuje různé žánrové prvky (Občas je to černá komedie, někdy psychadelická feťákovina, někdy velmi surová záležitost a na konci znamenitý thriller.) a to ani nemluvím o celkovém šmrncu, mimo jiné doprovázeným úžasným soundtrackem. Vím že pro mnoho lidí tento film působí hrubě a nekonvenčně. Mě samotnému, ale Trainspotting připadá jako mistrovské dílo. Už se těším až si přečtu knihu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace