Zdrojový kód (2011)

Source Code je pořádný sci-fi thriller, i když mnohem předvídatelnější, než jsem čekala (pravdu o hlavním hrdinovi i to, kdo je atentátník ve vlaku, vytušíte v prvních deseti až dvaceti minutách, podobně vás napadne i konec). Navzdory tomuto menšímu zklamání se mi film velmi líbil a připomněl mi některé Eganovy povídky.

Čtyři lvi (2010)

Silně nekorektní a občas velmi vtipné. Na hranici 4*, kdyby v některých scénách vtipy nevyznívaly spíš stupidně než opravdu vtipně.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Zdlouhavý, poněkud nudný a rádoby hlubokomyslný film, který by možná měl co říct, kdyby se zkrátil na poloviční stopáž.

Hezké vstávání (2010)

Příjemný oddechový film, ovšem ničím výjimečný. Od obsazení jsem si slibovala víc, trailer také navnadil, ale film vyššímu očekávání nedostál. Ideální na líný večer po dlouhém dni stráveném v práci; v trochu aktivnější náladě se možná budete chvílemi nudit.

Hubbleův teleskop 3D (2010)

Úžasné záběry z opravy Hubbleova teleskopu a nádherné animace vytvořené na základě jeho snímků. Informační hodnota snímku zdaleka není na 5*, umělecká ale rozhodně ano.

Já, padouch (2010)

Film zklamal mé očekávání; byl nudný a i na animák určený primárně pro děti velmi předvídatelný. Navíc plný moralistických pouček, které se dají shrnout do jedné věty: Děti jsou na prvním místě a dospělí by se jim měli podřizovat, i když jsou vypočítavými ratolestmi vydíráni. Kdybych byla v cílovce, asi by mě Já, padouch bavil, ale obávám se, že pro kohokoli nad jedenáct nebo dvanáct to bude ztráta času.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Lehce nadprůměrné komediální drama o dospívání, které minimálně mně přišlo až příliš nerealistické; toho kluka jsem vůbec nechápala a v některých momentech jsem měla chuť ho praštit, třeba když vymyslel plán na "pomoc" své přítelkyni, chtěl se pomstít domnělému milenci matky aj. Je to milý film, ale bohužel nic víc. Vzpomněla jsem si na Juno; ta je sice také lepší nadprůměr, ale v mých očích výše než Oliver Tate (a ne, obvykle nemám vkus spíše na americké než britské snímky).

Král z ostrova Bastøy (2010)

Výborný film se silným příběhem, vynikajícími hereckými výkony a jednoduše nádherným soundtrackem. Schovejte si ho na pozdní zimní večer, kdy venku fouká studený vítr, topení netopí dostatečně a žárovky v lustru skomírají... A ten soundtrack prostě musím mít!

Na vlásku (2010)

Na hraně mezi 3* a 4*. Nic moc inovativního, ale velmi příjemná a vtipná zábava, kterou můžu s čistým srdcem doporučit.

Poslední vládce větru (2010)

Viděla jsem v lavici před sebou během biologie buňky, ale nemám zájem to vidět "pořádně"; i video s titulky, bez audia, působilo spíše odrazujícím dojmem.