Božský Evan (2007)

20% - Můj celkový dojem z filmu je silně negativní. Všichni se zde chovali jako naprostí idioti, jejich reakce na obvyklé i méně obvyklé situace byly naprosto nepřiměřené a nepřirozené a to mě silně iritovalo. Hlavní hrdina, jeho manželka, spolupracovníci, prostě všichni. Snad jedině Morgan Freeman byl cool a normální. Naštěstí už blahodárný zapomínací proces běží na plné obrátky.

Bounty (1984)

80% - Další z filmů, ketrý jsem viděl v televizi, aniž bych to předem plánoval. To beru jako pochvalu, neboť mě film dokázal zaujmout natolik, že jsem ho oproti původním plánům dokoukal do konce. Hlavní role jsou obsazeny plejádou slavných herců, jimž vévodí Anthony Hopkins a Mel Gibson. A když říkám vévodí, tak to znamená vévodí se vším všudy. Oba dva si své čestné, tvrdé chlapy, které osud postaví proti sobě, opravdu užili a neváhal bych výsledek klišovitě nazvat hereckým koncertem. Jako ústřední téma se filmem proplétá konflikt mezi svobodou a zodpovědností a přináší zajímavou látku k zamyšlení. Nechybí ani emočně silné scény, které rozhodně neuráží svou plytkostí. Při scéně loučení jsem (málem) uronil slzu společně s náčelníkem.

Kandidát (2013)

60% - Ve chvíli, kdy jsem se na film díval, mi přišel hodně zajímavý a poutavý. Tento dojem s uplynuvšími pár dny trochu opadl. Nicméně i tak se jedná o svěží dílko obsahující zajímavé filmové nápady. Co ale film do velké míry zabilo, byl zvuk. Je vyloženě špatný. První strašná věc je, že Majeského předabovali do češtiny. Zatímco jiní slovenští herci zůstávají v původním znění. WTF? Druhá hrozná věc je, že spoustě dialogů jsem buď nerozuměl vůbec a nebo rozuměl jen s vypětím všech sil. A nebude to mojí slovenštinou, s níž mám léta intimní praxe. Dějově to po zpětném přehrání není žádná superbomba, ale dá se to. Co film zejména pro naší česko-slovenskou domácnost vyzdvihlo nahoru jsou třeskuté dialogy (monology?) dua sledovačů, kdy jsem se řezal i já jakožto Čech.

Návrat idiota (1999)

100% - Viděl jsem tento film po hodně dlouhé době a uvědomil jsem si, jak je skvostný. Neuvěřitelně citlivě natočeno. Liška naprosto exceluje a aniž by toho mnoho namluvil (i když mluví samozřejmě také), tak dokáže velice přesně "prodat" emoce daného okamžiku. Saša Gedeon je pro mě pan režisér.

Divergence (2014)

60% - Pokusím se úplně pominout to, že se jedná o dílo určené primárně pro teenagerovské dívky. Ústřední myšlenka uspořádání světa po nespecifikované krizi je velice zajímavá. Bohužel ale není příliš rozvedená a ani není jasné, jak by takový systém mohl v praxi fungovat. A to mi hodně vadí. Co se týče samotného děje, je docela zábavný, skrytou romatickou duši ve mně určitě pohladil. Závěr byl hodně předvídatelný, i když nebyl tak sladce hollywoodský, jak bych býval čekal. Ústřední herecké duo na mě fungovalo překvapivě dobře (zejména Theo James působil velmi charismaticky na to, jaký byl primární účel jeho angažmá). Možná se podívám i na pokračování, až ho natočí.

Muž ve stínu (2010)

70% - Atmosféra tohoto filmu mi silně připomínala švédské originální Muži co nemají rádi ženy. Děj byl ale úplně odlišný. Závěr byl jistě překvapivý, ale neřekl bych, že v něm a v předchozím ději by se nedaly najít nějaké logické nesrovnalosti. Pro potvrzení dojmu, že svět politiky je opravdu zlý, je tento film dobrý. Nic víc bych od něho ale nečekal.

Kmotr II (1974)

70% - Možná jsem viděl všechny tři Kmotry příliš krátce po sobě. Teď, po několika týdnech až měsících mi poněkud splývají a nejsem uplně stoprocentně schopen rozlišit, co se stalo v kterém díle. A to přestože v každém díle je kmotrem někdo jiný (pokud mě paměť neklame ;-)). Všechny tři díly mají pomalou až vleklou atmosféru, která je občas narušena nějakou brutalitou a je třeba se na tuto náladu se řádně nastavit, aby si člověk film užil. To se mi naštěstí při všech třech podařilo a proto je moje hodnocená vysoké.

Žert (1968)

70% - Před shlédnutím filmu jsem četl knihu. Byl to můj první Kundera a kniha mě hodně zaujala. Natolik, že jsem se chtěl podívat i na to, jak byla zfilmována. Dopadlo to dobře. Film knihu poměrně věrně kopíruje a zachycuje dobře jejího ducha. Josef Somr v hlavní roli působí věrohodně a nepřehrává, což u této role považuji za velké plus.

Let (2012)

50% - Hlavní zpráva tohoto filmu pro mě je, že Denzel Washington dokáže zahrát ledacos a je to dobrý herec. Vcelku hezky se tam ukazovalo, jak moc může alkohol člověka ovládnout a zlomit mu vůli, nicméně úplný závěr byl na můj vkus příliš mravoučný. I když při budoucí scéně ve vězení mnou emoce cloumaly jaksepatří. Dobrá oddychovka s jednoduchým poselstvím, ale o moc více asi ne.

Pařba v Bangkoku (2011)

30% - První díl se mi hodně líbil. Přišel mi neotřelý, plný zajímavých zvratů a pozitivních WTF momentů. A závěr byl velice překvapivý. Problémem druhého dílu je, že je neuvěřitelně přesnou kopií dílu prvního. Naprosto zde chybí originální nápady, vše je jenom lehce modifikovanou verzí něčeho, co jsme viděli v jedničce. Humor zde také bohužel funguje o několik tříd níže. Jsem zklamán.