Tajemné okno (2004) odpad!

U překombinovaných a nudných děl, ve kterých autoři opakují sami sebe a které nejspíš vzniknou jen z komerční setrvačnosti, může být asi nejhorší výsledek ten, když jako řešení použijí tu nejjednodušší cestu ven. Možná by si tenhle film jako celek i hvězdičku zasloužil, ale když nad tím tak přemýšlím, ne, nebylo v něm asi nic, u čeho bych mohl říct: tohle se mi líbilo...

Sedm životů (2008)

Myslím, že ten film je tak komplikovaně jednoduchý i jednoduše komplikovaný, že ve své prosté podstatě je dokonalý a nechápu, opravdu nechápu, kdo na tak prostém a přímém a krásném filmu dokáže najít chybu. Takových lidí mi může být jen líto, já budu nahlodanej tímhle snímkem ještě dlouho.

Zakletá Ella (2004)

Úchvatné a dechberoucí. Ano, miluji pohádky, miluji romanci a rád se směju, takže - no, netřeba se opakovat. Stačí se jen naladit na správnou strunu.

V pasti (2005) odpad!

Jestli je tohle dobrý film, který se někomu může líbit, pak se stydím za to, že jsem člověk. Většinu času se mi zvedal žaludek, tolik nenávisti k 'hlavní hrdince' jsem ještě nikdy necítil, nevěděl jsem, jestli bych jí radši vydlabával zuby skalpelem nebo jestli bych radši, aby ten film skončil teď hned. V půlce jsem nakoukl sem a viděl jsem, že je to podle všech prima, tedy jsem to dokoukal a Ne. Poselství filmu, nenáviďme, suďme, vražděme, když si myslíme, že jsme v právu, můžeme kohokoli mučit. Celé vyznění bych přirovnal k fašistické propagandě, k ničemu lepšímu. Co se týče toho zpracování, když se náhle kamera zběsile roztřásla, aby umocnila dojem 'hu! tohle prohledávání domu je dramatičtější než to před ním' a přitom se nic nedělo - už tehdy se mi zvedal žaludek i ze zpracování. A zvedal se mi i z obsahu i z vyznění. Všechny kopie filmu doporučuju spálit, protože něco tak strašně nenávistného nepatří do světa. a ps: když tu vidím lidi jako lesumir, kteří mě za tenhle názor označují za jednoduchou povahu a cpou mi, že jsem něco nepochopil... Tak po tomhle filmu bych měl chuť na něj poslat malou Hayley a uvidíme, jak moc jí dá pět hvězdiček

The Thirty Million Dollar Rush (1987)

Strhující a nenudící nekonečná (nepočítám-li stopáž) groteska, podobné jsme sice v našich zemích mohli zahlédnout i ve filmech Bláznivá mise... ale proti Misím, tohle je mnohem hustší sado. :)

Hua yue jia qi (1995)

Jestli se to mělo brát vážně, mělo tam být míň dětinskosti, jestli se to mělo brát jako komedie, mělo tam být míň kombinovanosti, jestli se to mělo brát jako romance, mělo tam být míň střelby, výbuchů lidí a tak dál. Takhle jsem tu měl pár dobrých izolovaných momentů - některé hezké, jiné opravdu (pozitivně) úsměvné, a to všechno v guláši jednoho velkého nekonečného WTF...

Den, kdy se zastavila Země (2008) odpad!

Měl jsem pocit, že ten film jel tak sto let. Takovou přehlídku demence a lidské blbosti jen tak nikde nenajdete, je mi jedno jestli je zápletka převzatá z vymaštěných psychóz období studené války nebo jestli za to může scénárista nebo cokoli jiného, ale všechny postavy s asi třemi výjimkami jsou mentálně zaostalé. Triky vypadají jako z osmdesátých let, toho malého skřeta bych nejraději namlel do konzervy, první část filmu je založená na tom, že kamera se třese a všichni někam běží nebo hulákají do vysílaček. Také fenomenální svoz vědců jen proto, aby jim oznámili, že za hodinu umřou a jediný důvod, proč je svezli, je, aby si tu smrt vychutnali spolu na velkém plátně... Taková hrůza, že jsem se tomu ani smát nemohl. Božínku, asi jediný klad filmu pro mě je to, že jsem na to nešel do kina.

Sunshine (2007)

Zajímavé, jak tenhle film v mých očích dobalancoval z pěti na dvě. Možná by to v kině bylo jiné, ale v pohodlí domova jsem příliš často nepobíral, co se ve filmu vlastně děje, protože byla scéna příliš chaotická. Za okamžik ale následuje nic-neznázorňující, pro někoho snad hypnotická, scéna většinou vyplněná jen koukáním do světla. No to všechno dejme tomu, je to svérázná forma, ale proč ne. Prvotní zápletka, záhada první lodě, temnota a chlad vesmíru, všechno perfektní atmosféra - až do druhé poloviny, kdy se všechno postaví na hlavu. Bez spoilerů na to moc nadávat nemůžu, ale větší smysl by dávalo, kdyby za všechno mohl krteček a jeho kalhotky; jakmile film ztratí hlavu a patu, je zle a čím víc o tom všem přemýšlím, tím hlouběji klesá. Nenudil, svým způsobem zajímavý, leč příšerně překombinovaný kýč, který v závěru přemohl sám sebe; kvalita vyměněná za originalitu. Ble.

Domácí mazlíček (2008)

Veselé, pohádkovité, roztomilé, zábavné a rozhodně pětihvězdičkovité, a to čistě proto, že se ten film nebere vážně a že je prostě 'jen' veselý, pohádkovitý a roztomilý. Komu se to může nelíbit? Lepší komedii jsem neviděl od... ani nevím, není to sice megafilm, ale je to safra dobrej film.