První člověk (2018)

V tomto filmu je všechno. Všechno. Je tam přistání na Měsíci. I to, co za takovým přistáním na Měsíci je práce. Je za ním hodně práce. Tuna práce! Taky je tam dost z toho osobního života. Jak umře pilotovi dcera a on to dusí v sobě, nikomu nic neřekne a pak si odběhne ke kráteru, aby se do něj vymočil. Je tam taky dost o tom, jak Američani nakopali sovětským komoušům zadnici, i když to tak zprvu nevypadalo, ale kdo se směje naposled, ten močí u měsíčního kráteru. Je tam toho prostě strašně moc a ta hudba (soundtrack je vynikající!), to je eňo ňuno, jak říkal Zindulka v jednom seriálu (možná to říkal jinak, ale je to jedno, protestovat už nemůže). A komu to nestačí, tak dostane jako bonus bubnujícího černocha. Za to by Oskar za nejlepší film roku být mohl. Ano, mohl. Bohužel, žijeme v době, kdy filmy jako První člověk nesklízejí Oskary po kilech, jako sklízel třeba Titanic, takže ten Oskar není vůbec jistý. Kdyby První člověk byl natočen tenkrát, před cca dvaceti lety, tak ten cca dvacijáš sošek dostane, vytře zrak i náboženské agitce Ben Hur a o nejlepším filmu všech dob není pochyb, ale takto... Na víc, než Oskara za hudbu (to díky tomu bubnujícímu černochovi) a možná za nejlepší film (to díky tomu bubujícímu černochovi) to nevidím. Po téměř třech letech doplnění: Nebyl z toho ani Oskar, ani nominace, dokonce ani nominace za nejlepší hudbu. Nenonimaci za hudbu považuju za jeden z největších úletů Akademie a po asi dvaceti projekcích v mém domácím kině řadím Prvního člověka v mém soukromém filmovém žebříčku velmi vysoko a scény startu Saturnu V a přistání lunárního modulu na Měsíci předčí vše, co jsem kdy ve filmu viděl. Ani Kubrickova veleslavná scéna „opice si mrská klacek" nemůže konkurovat. Skvělý film o největším úspěchu lidského snažení, naprostá nirvána pro všechny fandy kosmonautiky a kinematografie. Perfektní!!!

Kobra - smrt manekýnky (1976)

Tak jsem po letech hledání tento „skvost" opět viděl. No to je ale kravina! Za totáče nám prostě stačilo fakt málo. Podprůměrná ptákovinka, která nezaujme naprosto ničím a nebýt toho, že film se stal u nás za komančů hitem, neštěkne po tomhle výblitku ani pes. Ne ten japonský, připravený na pekáč, ale náš, český pes domácí, co vám kajdí pod oknama. P. S. Prosím vás, nepište mi, zda film vyměním nebo prodám. Za prvé na nějaké výměny dlabu, za druhé jde o film v anglině a ten určitě nechcete. Díky.

Totáln! sezona (2019) (seriál)

Podle odpadů lze detekovat zhrzené Sparťany, už jen z tohoto důvodu mělo smysl s tímto seriálem přijít. Ať bereme TS (neplést s holkama s ptákem) jako oslavu nejlepšího pražského fotbalového klubu (konkurence není velká, takže není těžké tohoto statusu dosáhnout, ale P Š T, děti) nebo jako pohled za oponu běhu fotbalového klubu, nebo obojí najednou, dostaneme stejně jedno a totéž - výborně natočený dokumentární seriál, který nemá v ČR obdoby a svou kvalitou se vyrovnává podobným počinům zahraniční produkce. Všichni ostatní, kteří v ČR přišli a přijdou po Slavii, budou jen trapnými kopisty snažícími se sešívkovému snímku vyrovnat. Což se jim stejně nikdy nepodaří. Kdo by před pár lety,  kdy Slavia byla na sestup a Alda Řebíčků v ní pral viamontem ušpiněné prachy, řekl, že Slavia bude prohánět kluby z fotbalově nejsilnějších lig světa a ještě se o tom bude točit dokumentární seriál. A pod palcem to bude mít Jarda Tvrdík. Dějou se to na tom světě ale věci...

Válka barev (1995)

Každý režisér by si měl natočit svou Zvětšeninu. Ať ofiko jako film pro masy, nebo neofiko jako amatérské porno. Filip šel ofiko cestou a ještě než se sám odepsal podporou pana prezidenta, natočil poměrně zábavný kousek. Jedna z mých gylty pležr. Soundtrack je skvělý (na české poměry).

Karlos Show (2020) (pořad)

Karel Vypatlámola si zve hosty na pokec na téma Tak určitě. Vypatlámola není zas takový retard, jak by se mohlo na první pohled zdát, takže mu je rozumět, věty dávají smysl a zdatně konkuruje ostatním talkshowářům (v kulení očí ale na Zdendu Polrajcha nemá) a někdy je jeho pokec i zábavnější než pokecy ostatních talkshowářů. Což vzhledem k nekvalitě většiny českých "talk-show" nedá zas tolik práce a Karel Vypatlámola je tak mezi slepými pidlovokým králem. Nebo tak nějak se to říká. Nic, co by stálo za pozornost.

Ronnie Coleman: The King (2018)

Ako drvič železa jsem se nemohl na film o Ronniem nepodívat a zároveň monstrum nepolitovat. Ale aspoň to přežil (zatím), na rozdíl od Nassera a několika dalších z jeho éry. Za těch osm Sandowů to totální zkurvení zdraví a života a všechny ty komentáře na internetech ve stylu "true legend; ur my hero bro; goat" od stejně postižených blbů a v budoucnu stejně odepsaných kriplů ale stálo! Iron a ironii stranou - dokument je fajn.

Doktor z hor: Nové příběhy (2008) (seriál)

Rozhodně lepší seriál z nemocničního prostředí než na ČSFD nechutně nadhodnocená (73 %) Nemocnice na kraji města. Nemocnice nabízí přemoudřelého Sovu, jeho krásnou kníratou služku a "velevtipného" Štrosmajera, Doktor sem tam pokec o sexu, dokonalou diagnostiku po telefonu při dojení krav a jako bonus krásné záběry hor. Jinak je to více méně o tomtéž - o doktorech (a taky docela dost o hovně). Postupem času se z Doktora stala má seriálová gylty pležr. Na imdb 64 %.

The Steven Seagal Show (2012) (seriál)

Steven Seagal je tragéd. Je to lhář. Je to chvástoun. Je to tlustoprd. Je to blb. Důkazy jsou. Ale nebýt jeho a vyjmenovaných kladných Stývových stránek, nikdy by nevznikl tento parádní, málodílný animovaný seriál, který Stývovu filmografii sumíruje v několika minutách a na rozdíl od Stývových filmů přidává i poučení: Nebuďte obtloustlou, narcistní a plešku zakrývající pyčou, nebo si z vás budou dělat srandu. Odkazy na jednotlivé díly tohoto geniálního počinu najdete v diskuzi.

Cardinal (2017) (seriál)

1. díl mě moc nenadchl. Našla se mrtvola v ledu, případ dostal na starosti lehce nerudný chlápek s chraplavým hlasem a měl po chvilce jasno, že vrah vraždil už dříve. Nevěří mu to ale kolegové, včetně jeho nové parťačky. Hned mi bylo jasné, o co tu půjde - lehce nerudný chlápek má samozřejmě pravdu, okolí je blbé a on je přesvědčí, že je vše tak, jak tvrdí on a díky tomu vraha dopadnou. Bylo mi to jasné a ano, bylo to úplně jinak. Znělka (Agnes Obel - Familiar) a nádherné záběry zasněžené přírody dobře přiživují atmosféru.  2. série O něco málo slabší než 1. série. 3. a 4. série Obě série opět skvělé. Jako celek vynikající!

T2 Trainspotting (2017)

První Trainspotting je po všech stránkách lepším filmem než dvojka. Je zábavnější, kultovnější (jestli to je měřítko čehokoliv), viděl jsem ho vícekrát (to je měřítko všeho), je i lepším filmem, ale je to hlavně film o feťácích, tudíž má k realitě normálního člověka, rozuměj nefetky, hodně daleko. V tomto směru je pokračování dospělejší a opravdovější.