Studio Rio (2016) (pořad)

Plkání s "experty" na gymnatisku, veslování, cyklistiku o atletice, plavání či šermu bylo velmi trapné.

Vlhká místa (2013)

Začátek namlsá na legrační a perverzně nechutnou podívanou o sexu, o honění ptáků, o masturbaci a o vůních ženského genitálu, ale bohužel, po namlsání přijdou hemeroidy a těch perverzností okolo sexu znatelně ubyde, ale i tak je film chvílema lehce nechutný (tak moc jak se píše v některých komentářích rozhodně ne) a docela srandovní. Já se bavil, důvodem nebyly prasárničky, ale film samotný. Těch 57 na imdb je spravedlivějších než zdejší hodnocení.

Tool: Salival (2000)

Jakožto hudební expert smekám před chlapci z Kalifornie, kteří v ranku populární hudby, tedy hudby nenáročné pro široké publikum, dokázali stvořit tolik hudebních skvostů, které i já, hudební expert a náročný posluchač, považuji za umění a v rámci populární hudby za naprostý vrchol. Klipy jsou pak třešničkou na dortu. V mnohém lepší než to nejlepší od Švankmajera, obstojí jako krátké animované filmy. Pastva pro oči. Bravo!

Prometheus (2012)

Antiprométheovské nálady jsem nechápal při prvním zhlédnutí filmu, ani při druhém pár dnů po prvním, ani po cca 4 letech při zhlédnutí třetím. 66 % na ČSFD a 7,1 na imdb mi přijde strašně málo na takhle perfektně natočený film, který má něco z Blade Runnera i Vetřelce. Ano, Scott nechává diváka na holičkách a divák moc neví, co si myslet, ale o to je film a diskuze a články o něm zajímavější a nabízí každému najít si to své. Scott naťukává jak to bylo nejen s vetřelčím ksindlem, ale i lidstvem na planetě Zemi (viz začátek filmu) a v mnoha Davidových (android-Fassbender, divák se dozví během pár minut filmu, nejde o spoiler) dialozích i monolozích naťukává smysl bytí, lidstva, uměleé inteligence a života a vesmíru vůbec. Skoro hodinu a půl si drží atmosféru z prvního Vetřelce a je to fakt paráda, konec s Vetřelcem nemá nic společného a, dle komentářů, je právě závěr filmu důvodem pro nižší hodnocení, ale podle mě je i konec zdařilý a smysl dává. Suma sumárum jako fanda sci-fi, vesmíru, Scotta a vetřelčích filmů jsem byl pokaždé spokojen a i po letech mě Prometheus hodně bavil. Není to úplně dokonalé dílo, legendárním se nestane, ale pořád podle mě jde o skvělý film a zaslouží to nejvyšší hodnocení. Vetřelec, 1979, 90 %, 28. nejlepší film: Ani zde se nic nevysvětluje (co je vetřelec zač, odkud se vzal, kde se vzaly kokony atd.), všichni si vystačí s primitivní zápletkou, zrůda ohrožuje a postupně žere lidi na vesmírné lodi a my máme strach. Vše je brilantně natočené. Vetřelci, 1986, 90 %, 29. nejlepší film: Ani zde se nic nevysvětluje (co jsou vetřelci zač, odkud se potvory vzaly, atd.), všichni si vystačí s primitivní zápletkou, zrůdy ohrožují a postupně žerou lidi a my máme strach. Vše je brilantně natočené. Prometheus, 2012, 66 %: Zde se podle mnohých nic nevysvětluje (minimálně vznik vetřelece zde vysvětlen je) a je to chyba filmu, já se ptám proč zrovna tady? Protože se Scott rozhodl natočit "pokračování" či prequel, který ale Vetřelce v názvu vůbec nemá a diváci se mylně domnívali, že jim Scott polopaticky naservíruje co jsou vetřelci zač? Prometheus je stejně jako první dva vetřelčí filmy brilantně natočen, strach tam je (něco tam venku číhá a bude zabíjet), tak proč 24 % v hodnocení dole? Hodnocení Promethea je pro mě jednou ze záhad ČSFD. Se podívejte, které sci-fi filmy mají těsně vyšší hodnocení: Vetřelec: Vzkříšení (1997), 67 %, Chata v horách (2012), 67 %, Fakulta (1998), 67 %, Critters (1986), 67 %, Pozdrav od juggerů (1989), 67 %. Prometheus 66 %? To jako fakt?;-)

Steve Jobs (2015)

Ééé, tak tohle mě krutě nebavilo a nejradši bych tomu napálil odpad. Nic proti Jobsovi nebo protagonistům, tam zádrhel u mě není, ale tento druh filmu, kde se hodně kecá a kecá se tak, že to nebaví a nudí, o postavách moc nevypovídá, opravdu nemusím. Fassbender se do role podle mě vůbec nehodil a nebyl ani herecky dobrý (většina lidí tvrdí opak, mně ale nesednul). Hvězda za objektivně dobře natočený film, ale víc dát nemůžu, Steve Jobs mě nebavil, moc mě nudil a chvílemi vyloženě s..l.

LOH 2016 Rio de Janeiro: Slavnostní zahájení (2016) (pořad)

První část zahajovacího ceremoniálu nebyla ničím výjimečná, ale to snad kromě Sydney 2000 málokterá, nebyla ovšem ani nudná, ani trapná, ani se nestalo žádné fiasko, takže podívaná celkem fajn. Nešlo o mega párty akci jako v Londýně nebo ukázka světu, že všechno jde a jsme nejlepší jako v Pekingu, ale všech těch mega hyper akcí s efekty mám už trochu po krk, proto jsem skromnější a komornější zahájení vítal. Zrychleně byla představena historie Brazílie, upozorněno na nejen ekologické problémy světa, sem tam nějaký zpěvák nebo písnička a je řada na sportovcích. Nástup sportovců je stejný a nudný vždy, Rio nebylo výjimkou. Druhá část byla klasicky kecací a představovací, slib, nějaké to poselství, písnička (dědula s playbackem a mikrofonem u pusy byl trošku trapnej:-D), sem tam ohňostroj a jde se na věc, na to nejdůležitější z celého ceremoniálu-zažehnutí olymp. ohně. Klasicky skromně, žádné divadlo. Při posedlosti fotbalem a automobilovým sportem jsem si přál, aby oheň zažehl nějaký fotbalista nebo Piquet či starý Fittipaldi (ani jeden nebyl olympionikem, ale to původně zamýšlený Pelé také ne), zažehával však někdo jiný. Dalo se to přetrpět:-) / Česká televize opět nezklamala (v poslední době to s ní jde z kopce) a při vysílání v televizi je schopna na dvou programech vyhrazených olympijským hrám prdnout na jeden program rozhovor Bosáka s někým, který během posledních pěti hodin vysílala už třikrát, následovaný záznamem z pozemního hokeje a na program druhý prdnout denní přehled, který je už třetím denním přehledem, následovaný záznamem skoků do vody, když živě běží zápas amerických basketbalisů a tenisový zápas nasazené ženské jedničky. Vrcholem bylo parádní zvládnutí vysílání dvou tenisových zápasů s českou účastí, kdy "chytře" na jednom programu přepínali z obou zápasů, na programu druhém si ve studiu plácal játra Robert Záruba a na webu vysílali dva jiné tenisové zápasy, takže zájemce byl odkázán jen na ten jeden televizní program bez šance se podívat na oba zápasy s českou účastní najednou. Katastrofa! Běží toho najednou hodně, to chápu, ale aby nedali tenisové zápasy s českou účastí aspoň na internet nebo místo záznamů z naprosto neatraktivních sportů a stále dokola opakujících rozhovorů nenabídli živé přenosy s hvězdami her, to je silný kafe.

Rivalové (2013)

Kovaříkovy knihy Svět formule 1 a Devět rychlých mužů mám přečtené několikrát od začátku i od konce, nejvícekrát jsem četl kapitolu o Niki Laudovi, viděl jsem všechny velké ceny od r. 1982 (zdroje jsou) včetně mnoha z let sedmdesátých a v knihovně mám přes dvacet knih s tématikou F1 (ročenky nepočítám). Proč to píšu? Rád se vytahuju, hlavně tím dávám na srozuměnou, že fandové F1 budou tímto snímkem nejspíš velmi naštváni. Film je na skutečných událostech založen jen velmi volně a nebýt nehody na Nürburgringu a skutečných jmen jezdců, neměl by s realitou moc společného. Samozřejmě kdokoliv může namítnout, že kvalitu snímku to nijak nesnižuje, důležitý je film samotný, ne nějaké detaily, které nikoho stejně nezajímají. Což mnozí v komentářích namítají a já nesouhlasím. Howard, to je ten chlapík, co natočil skvělé Apollo 13. Dovolil si tam snad překrucovat nebo strkat něco, co do filmu nepatřilo, protože se tak ve skutečnosti nestalo? Upravoval si snad fyzikální zákony? Nikoliv, držel se skutečných událostí do puntíku a je to dobře, jinak by nešlo o film o Apollu 13, že jo. Ne tak v Rivalech, kde jsou jak Lauda tak Hunt vykresleni tak, aby se od sebe co nejvíc odlišovali bez ohledu na skutečnost a spousta scén je vyloženě lživých (Nürburgringu se obávali, závodit se jim na něm ani trochu nechtělo) a napsaných a natočených tak, aby si divák přišel na své a věděl, že Lauda je ten nudnej klidnej patron a naprostý opak Hunta, bohéma co při závodech sosá z flašky dvanáctileté whisky a před závody ošustí pět ženských najednou. Prostě slátaninka. Skvěle natočená, o tom není sporu, ale slátaninka. Film samotný je tak na čtyři hvězdy (pět určitě ne), ale za to překrucování a nesmysly, které mě jako fanouška F1 a faktů točí, jdu s hodnocením dolů. Nejradši bych filmu za znásilňování faktů dal odpad, ale na to je film až příliš kvalitní. K mému překvapení jsem film už nikdy nechtěl po prvním zhlédnutí vidět, tady vyhrává Miloš Kovařík na celé čáře. Hodnocení na imdb, 81 %, je mnohem střízlivější než zde přepálená devadesátka. Doporučené komentáře: Robbi, Zeck, kingik.

Jetelín (2016) (seriál) odpad!

Tak tohle je hodně hodně špatné. Velmi hodně špatné. Cca 185 odpadů z 200 hodnocení a dalších cca 5 jednohvězd hovoří jasnou řečí. Kdyby Jetelín nebyl tak zoufale trapný a nevtipný, retardovaného diváka by si asi našel, ale tady fakt není nic, proč by na to měl koukat "průměrný" televizní divák, ani divák retardovaný. Fraška. /// Po třech týdnech je hodnocení už osm set a poměr odpadu ještě vyšší. Viděl jsem asi sedm dílů a za těch 140 minut jsem nebyl svědkem jediného vtipu. Sitcom, mikrokomedie, aha.