• Pohádka

Anthropoid (2016)

Bylo to anglické. Studeně anglické. Nejdříve jsem si myslela, že to bylo angličtinou, ale nebylo to jen angličtinou. Všechny postavy ve filmu působily intelektuálně, anglické typy místo českých, včetně těch českých(až na výjimky). Film o lidech, bez prostých obyčejných lidí, každý skoro filosofoval, byl klidný vyrovnaný a náhodou když vybuchl, zase se srovnal. Nevěřila jsem jim to, i když jsem tolik chtěla. Příběh je silný, známý, asi jsem očekávala mnoho, hrozná tragedie, drama, ale emoce najdu víc ve Wikipedii, kde jsou pouhá fakta. Přesto kamera dobrá, drama to bylo, závěrečné boje napínavé a herci vlastně nic nepokazily.

Toman (2018)

Film z kterého mrazí. Filmové drama, které ukazuje na dobu a momenty ne tolik veřejnosti známé a už vůbec ne někým vítané. Toman není kladná postava, přesto není nejzápornější. Pomáhá zrůdnému systému, ale i lidem, nezapomíná přitom na sebe. Ve filmu o Tomanovi, ale nejde o Tomana. Je to o dalším zlu, co k nám po válce přicházelo k moci a o tom jak bylo/je jednoduché ho prosadit...Filmově celé skvělé. Herci opravdoví. Nechápu absenci "lvů"...

Tátova volha (2018)

Tak tedy nevím...přišlo mi to všechno umělé, víc než snesu. Umělé dialogy, situace, obrazy, celé postavy a to navzdory tomu, že herci se snažili a na obrazy se dalo koukat (půda s pavučinami a houpacím koněm). Ale dokoukala jsem to, čekala jsem totiž na Tomáše a druhá hvězdička je za to, že mi ho tvůrci vlastně neukázali. Nečekala jsem nic velkolepého, snad jen vztah matka a dcera, ale tady to bylo mělké, i když jsem oběma rozuměla, ráda jsem ani jednu ve filmu neměla. Film byl vlastně smutný, ale ne zas tak, aby mě přesvědčil k slzám, asi jen k zamyšlení, ale působil prvoplánovitě, tak nebylo ani moc nad čím se zamýšlet.

Lajna (2017) (seriál)

Langmajer skvělej, jako všichni ostatní...herecky nejvíc zaujala Pavla Dostálová v roli Klárky příjemně přirozená...Štěpán Kozub a jeho mimika, ale třeba i role autobusáka, prostě to byl autobusák... Výborný scénář, hlášky, skvělá parodie a to jsem z hokeje viděla celý zápas snad jen finále z Nagana...

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

To, co po osmi dílech ve mne zanechal seriál Most! se nepodařilo dosud žádnému seriálu. Kombinace geniálně lehkého herectví, neskutečných nápadů, drobností, myšlenek, Most silné slovo, most mezi lidmi, kde nic není černobílé, kde každý je vinen a nevinen sám sebou. Karikatury osudů vypointované do vrcholného hořkého leč usmířeného závěru. Jen ten kdo nepochopil očekával nářez jako v prvních dílech. Za mě to nářez byl a k tomu krásné obrazy - Roman jako mamánek, kočky u Čočkina, nebo Čočkinův styl hudby.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Těšila jsem se. Jednička bylo příjemné překvapení, dvojka důstojné pokračování, ale trojka mě upřímně zklamala. Postavy přehrávaly, vtip byl ještě "vtipnější" a potvrzenější, snad aby si všiml úplně každý. Výsledek byl pro mě rozpačitý. Vše bylo očekávané, od začátku do konce. Záporák víc než záporný, spíš trapný a tím že chtěl svět zbavit nejnebezpečnějších draků, nebyl to ve finále spíš kladný lovec, co jen záporně mluví, protože fandíme zrovna drakům? Tak jak jsem se smála a obávala u předešlých dílů, tady mi to moc nešlo. O slzách ani nemluvím. Faktem zůstává, že bílá "Bezzubka" je opravdu krásná...a Bezzubkovi jsem moc přála, aby byla hodná a žili spolu šťastně až do smrti a k tomu kopa bezzubých dětí. Ale dceři se líbilo, v kině se nejen děti smály, tak asi dobrý.

MOST! (2019) (seriál)

Těšila jsem se. Tušila jsem, co můžu od autorů čekat. A po prvním dílu velká spokojenost. Od druhé poloviny jsem se neřízeně smála. Byla to jak gradující lavina. Odpouštím i zřícenou kamarádku na záchodě, jejíž zřícení se dalo tušit. Město Most je mi blízké..., nálady hospod a lidiček v něm znám, znám cikány a paneláky a takže tvůrci nekecaj a jejich satira mě baví v každé větě. Martin Hofman geniální...jako vždy. Těším se na další díly!

Sloní muž (1980)

Silné téma podle skutečné události, filmařsky geniálně zpracované. Film dá nahlédnout do hrůzného osudu jednoho znetvořeného života, ale také do nás lidí v davech „neznetvořených“.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Doktor Martin je mi nesympatický. Není laskavý, jak bych čekala, ale ani ne zas tak protivný a dobře sarkastický jako Dr. House, abych se bavila. Miroslav Donutil, kterého mám jinak ráda, mi do téhle role nesedí a přiznám se ani nevím, kdo by mi tam seděl. A seriál je o něm. Herci nehrajou, ale přehrávají, humor i zápletky jsou umělé. Věřím, že si diváky našel..., ale já snesla dva pokusné díly a nikdy víc.

Coco (2017)

Animák, co mě rozsekal. Šla jsem na něj do kina a nevěděla, co mě čeká. Už v kině jsem s dcerou brečela a brečím POKAŽDÉ, když Miguel hraje babi Coco a protože je to oblíbený film mých dcer, koukáme na něj často. Není to ale žádný levný sentiment. Dětský film, co zvedá z prachu rodinné hodnoty humorným a zábavným způsobem, plno krásný obrazů, dialogů. Krásná hudba a v české verzi skvělý dabing, včetně zpěvu.