Ona (2013)

Pohled na AI a člověka jinýma očima. Nebojí se konvencí, prozkoumává nevšední témata. Dobře napsané, zpracované i zahrané. Technická nedůslednost tvůrců a nejasná definice umělé intelegence ve snímku mi ale vadila, stejně jako hlavní postava a ponurá atmosféra. Klíčové prvky filmu jsou velmi subjektivní. 60%

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Tak trefné, až je to vtipné. Boova schopnost pobavit spolu s jeho uvědomělostí a ironickým nadhledem jsou rozhodně můj šálek kávy. Některé písničky bych označil za geniální. Atmosféra COVID-19 a moderní svět v komediální, muzikální kostce. 100%

Čas (2021)

Vše, o co se film snaží, selhává. Inovativní kamera mě rušila a neseděla k dění. Scénář je stejně povrchní, jako děj, myšlenka, postavy a využití režisérových schopností. Od začátku do konce se nedozvíte skoro nic, co byste už před zhlédnutím nevěděli. Kladně můžu hodnotit jen (marnou) snahu a úzkostnou atmosféru. 10%

BlacKkKlansman (2018)

Pro mě dokonalé drama o boji černých za práva a svobodu. Byl jsem ohromen. Film o nenávisti mezi lidmi, těmi co ji vytváří, těmi co s ní bojují a těmi, kteří jsou nuceni stát okolo. Na politické podtexty jsem nedbal. Emoce a příběh jsou hlavními tahouny. Akce i pár vtipů film dobře doplnili. 100%

Nebezpečná laskavost (2018)

Milé překvapení, plné zvratů, příběhově zajímavé, přestože se orientuje spíš rodinným směrem. Občasný vtip přijde vhod. Celý film je okořeněný detektivní mysteriózní atmosférou, na níž stojí. Herecky zdatné. Nadprůměrná krimi/mysteriózní komedie. Finále stálo za to, tak přidám *. Já ty žánr mixy rád. 90%

Sidney Hall (2017)

Díky flashbackům budete první polovinu stopáže zjišťovat, o co vlastně ve filmu půjde. Pokud vám hlavní postava bude sympatická a netradiční výprava vás neodradí, můžete se těšit na rozhodně zajímavý kousek s dobrým příběhem. Na Sydneym film stojí a padá. Mně sedl. 70%

Město (2010)

Rozhodně jeden z lepších akčních filmů. Akce je hezky zpracovaná, postavy mají hlavu a patu, příběh někam směřuje. Hlavní hrdina rozpolcen, do toho láska, afektovaný nejlepší přítel a banda lupičů bank. Dobře provedená akce Bena Affleca. 80%

Největší showman (2017)

Krásné písničky a hudba, dramaticky zpracované, aby chytly za srdce, ale jinak prázdné – žádný příběh, zápletky umělé.  Přišlo mi to jako téměř dvouhodinový klip na You Tube k deseti písničkám na volné pokračování.  Na příběh nenároční asi prázdnotu přehlédnou a film si užijí. Já trpěl a obdivoval se zároveň. 55%

Skleněný zámek (2017)

Hezký film plný krutých i krásných momentů. Zdařile zachycuje komplikovaný vztah dcery a otce. Příběh je místy úzkostný, ale ve výsledku nepůsobí špatně. Rád jsem The Glass Castle viděl. Chcete-li si užít tvrdší drama s hodnotami a vztahy, neprohloupíte. Nic víc ale nenabízí. 70%

Talentovaný pan Ripley (1999)

Prostředí jižní Evropy padesátých let v bohatých kruzích, společně se zajímavou psychologicko-dramatickou zápletkou, jsou hlavními tahouny filmu. Vše se točí kolem pana Ripleyho, který je komplikovaná osobnost s kamenným srdcem, nepřestávající mířit výš a výš ve vířící hře postav a lží. Film má jen trochu pomalejší tempo. 75%