Avatar: The Way of Water (2022)

Krásný vizuál, hezká podívaná. Obsahově se ale jedničce zdaleka nemůže rovnat. Nesmyslné situace, chabý scénář, celkově nedotažené, málo vysvětlené a plné hloupých příběhových berliček. Nové postavy schůdné, nijak zvlášť zajímavé. A pár fajn sci-fi hraček a zvířátek. Jinak promrhaný potenciál.50%

Ulička přízraků (2021)

Potemnělé drama zaměřené především na postavy, které jsou výborné, na čemž mají herci svou zásluhu. Už od začátku je film tak trochu nejistý kam se chce ubírat, ale nenudí. Scénář údajně ve stylu filmů 40. let, za mě je lehce plochý.  Precizní filmařina se specifickou atmosférou, do určité nálady obstojný film. 70%

Spider-Man: Bez domova (2021)

No Way Home dokázal z předchozích počinů Marvelu těžit maximálně. Z hlavních postav čiší teenagerství, ale jejich vtipy pobaví, dialogy jsou smysluplné a děj neztrácí na tempu. O emoce tu není nouze, celkově je film velmi lidský. Škoda toho mála nesrovnalostí, hlavně v efektech, akci a příběhu. Jinak skvělé. 90%

Kingsman: První mise (2021)

Obstojně se povedlo příběh propojit se skutečnou historií. Výborné charakterní postavy, do kterých jsem se dokázal hodně vžít. Film je špionážní, politická hra plná obratů a zajímavých dialogů s autentickou atmosférou začátku 20. století. Klasické Kingsmany nečekejte. Jen závěr a hlavní záporák mi nesedli. 85%

Duna (2021)

Kromě nesoudržného úvodu a zneužití příliš hlasitých vibrujících zvuků na budování atmosféry nemám velkých výtek. Zajímavé sci-fi prostředí hodně staví na vizuálu, lodě i poušť byly skvělé. Uvěřitelné hraní i postavy, věcný příběh vyprávěný knižním tempem a pár částí které opravdu stály za to. 80%

Není čas zemřít (2021)

V tempu, po pětileté pauze, přímo navazuje na předchozí díly. Objeví se spoustu známých postav. Šarmantních, bondovských scén ubývá, sází spíš na tajemné akční drama. Málo prostoru je na vše kromě hlavního dua a efektní akce, z níž musím vyzdvihnout hlavně honičky v autech. Kvalitu si drží až konce. 80%

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Shang-chi je originální, výborně zpracovaný a uchází se za mě o nejelpší film MCU. Prostředí s atmosférou je autentické, vtahující a okořeněné o Marvelovské pozadí, s nímž dobře ladí. Postavy jsou jako živé, do příběhu krásně zapadají. Akce založená na skutečném Kung-Fu je špičková. Pár detailů s radostí odpustím. 90%

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Free Guy opravdu hodně rezonuje s typickým humorem Ryana Reynoldse. Přihlouplé vtípky a jeho memerství v online prostředí virtuální reality jsou hlavním zdrojem zábavy. Myšlenka filmu mě velmi potěšila, jako hráče i filosofa – AI je totiž palčivé téma. Love story a vcelku zajímavý příběh dostanete jako bonus. 70%

Sebevražedný oddíl (2021)

Velmi komiksové, velmi dobře udělané. Režisér se tu opravdu podepsal, jak svými schopnostmi, tak ujetostí. Vtipy buď skvělé, nebo příšerně cringe, který mi trvalo chvíli zkousnout. Dobrá práce s postavami, příběh jen jako lešení. Šílená, akční, komiksová zábava, z níž jsem odcházel se smíšenými pocity. 70%

Grandhotel Budapešť (2014)

Atmosférická wanna be komedie, zajímavá prostředím luxusního hotelu z konce 30. let (ačkoli fiktivním!) s pár postavami. Neustále v pohybu, hravá, velmi odlehčená výprava, příběhem průměrná ale ne nezajímavá. Místy se režisér ve své hravosti vyžívá moc. Příjemný film. Znovu bych si ale ho nedal. 65%