Jak na... s Johnem Wilsonem (2020) (seriál)

Prostě art. Nenudil jsem se ani u jednoho dílu a za zmínku stojí hlavně ten zdánlivě nesedící videodoprovod komentáře, který ve mě mnohokrát vyvovával light chuckles.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Nápad skvělej, dobrej rozjezd v podobě první a druhé série, nicméně někde v polovině třetí začala kvalita upadat a spíš jsem se na to dodíval ze setrvačnosti jako na komedii. Spousta známých tváří např. z The Wire potěšila, nicméně postupem času začala ta otočka o 180 být ultra predictable a v pozdějších sériích jsem skoro každej díl nahlas vyřkl: "That's just bad writing"...Celkově 55%.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

První série zatím pořádnej bizárek, a to já mám rád. Ačkoliv samozřejmě lze poukázat na několik scénáristických a i jiných nedostatků (hlavně ty kostýmy :D), tak je zde zabaleno tolik neokoukané novoty, že to lze prominout. Rozhodně jsem se nenudil, za tři dny těch 10 dílů uteklo jako voda. Chápu hejt na Fimmela, který si víceméně reprízuje roli z Vikingů, nicméně mě jeho vyobrazení halucinujícího leadera zkrátka baví, má za sebou dost jinejch děl, kde můžeme nalézt jeho diverzitu. Škoda jen, že teď zase budeme muset rok čekat na druhou řadu. P.S.: pro uspokojivé napětí doporučuji sledovat v noci a o samotě.

Chalífát (2020) (seriál)

Velmi zajímavý počin. Ačkoliv jsem se s nikým nedokázal ztotožnit, scénář evropských holek utíkajících za ISISem začíná dávat trochu smysl. Pořád si myslím, že ty holky jsou naprosto debilní, ale holt v mládí jsou děti suggestible as fuck. Mám po tom nepříjemnej pocit.

Drahokam (2019)

Kvalitní mix konverzačky a akčního děje, některý části filmy jsou velmi gripping. Super Lakeith Stanfield a hlavně perfektní výkon Adama Sandlera. Jelikož ho mám zafixovanýho typově spíš jako B-comedy herce, tak tady mimořádně překvapil. Víceméně jsem úplně zapomněl, že je to Adam Sandler, jako bych toho herce vůbec neznal. Tlak filmu hezky stupňovanej až do finálního vyvrcholení. Ačkoliv jsem mu držel palce, věděl jsem, jak to dopadne.))

Hlava 22 (2019) (seriál)

Bude to už tak 10 let, co jsem to četl, nicméně při sledování seriálu jsem si u každé scény vzpomněl na danou pasáž v knize. Trošku se to asi odlišuje od mojí leta staré představy, nicméně esenci knihy to podle mě vystihuje dost dobře. Rozhodně stravitelnější forma než film z 1970.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tarantino trochu jinak. Daroval happy ending jedné ošklivé události filmové historie. Ačkoliv má snímek pozvolnější tempo, žádná scéna mě nenudila. I'm satisfied.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Holy fucking shit :D Tak tohle bylo velmi entertaining...jak verbal píše, nic nečíst a rovnout pustit! Dlouho jsem se takhle neřezal.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

První série (1.1 + 1.2) perfektní - 5*. Důmyslný plán bez logických trhlin podpořený skvělými hereckými výkony. Tam to taky ale mělo skončit. Po zhlédnutí jedničky jsem samozřejmě chtěl víc, jelikož je to strašnej hype a potěšilo, že to Netflix picknul a pokračoval, nicméně v s2 (resp. s3, pokud jste narazili na rozdělenou verzi) je ten writing fakt off a vůbec to nedává smysl. Škoda, herci super, za mě hlavně Pedro Alonso a Alba Flores. Celkově 70%.

The Norm Show (1999) (seriál)

Takhle má vypadat sitcom - absurdní situační komedie s vyvýšením jenom jedné kvality - humoru. Žádné budování vztahů a sračičky kolem, kvůli čemuž tenhle žánr generally upadá, prostě jen pure comedy. Rozhodně to však neni "štandardný" sitcom, kde jsou povětšinou priority budování vztahů a snaha vytvořit stotožnitelné postavy. Štandardný sitcom jsou boring as fuck Friends, tohle bych kvalitou přirovnal k Mash a nebo Bilkovi. A nechápu, jak někdo může říct, že Norm je průměrný komik a tady předvedl vynikající výkon, tomu se můžu jenom smát. Norm je totální anti-herec a byl zde totálně carried ostatními herci, kteří mají nějaký herecký talent. Ne že by to samozřejmě ubralo na kvalitě, protože to zde funguje, nicméně Norm je dle mého názoru v první řadě pure komik a ve stand-upu je pravděpodobně nejlepší žijící komik momentálně.