Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Totálne zvrátená úchylnosť, ktorá ale tak neskutočne baví. Vyobrazenie žien ako chodiace vemená s reklamou na spodné prádlo mi spočiatku strašne vadilo, ale neskôr sa z toho stal taký komediálny prvok, že sa pri tých detailných záberoch často nemôžem zdržať výbuchov smiechu. Príbeh tu v podstate ani neexistuje, postavy sú často totálne dementné a celé dianie absurdné, ale komebinácia takmer až hentaiu s často veľmi efektnou vyvražďovačkou zombíkov na mňa postupom času začalo fungovať priam excelentne. Po prvých pár epizódach by som tomu strelil odpad len by sa tak zaprášilo, ale po polovici prvej série si nemôžem pomocť a musím tomu uvaliť plný počet. Je to až tak zlé, že to je až geniálne :D

Riddick (2013)

Totálne zbytočný film. V podstate mierne pozmenený Pitch Black, len tento krát s prehnane digitálnym vizuálom a absenciou akýchkoľvek zaujímavejších vedľajších postáv. Ale na druhú stranu prekvapila kopa naozaj podarených hlášok a raz za čas aj krvavosť. Také ja rád. 50%

Tou wen zi D (2005) odpad!

Toto sa originálu drží akurát tak použitými vozidlami a základnou kostrou príbehu. Každá jedna postava je úplne mimo (obzvlášť ma nasral Bunta, otec hlavnej postavy, ktorý je v seriály neskutočne cool a tu je z neho odrazu obyćajný nezaujímavý ožran), príbeh extrémne stručný a nudne rozprávaný a o nezáživnosti samotných pretekov ani nehovorím. Seriál ( http://initiald.cz/videa.php ) je čistá závislosť už od prvej epizódy, toto som vzdal ani nie v polovici filmu.

Pot a krev (2013)

Najslabší Bay. Tento krát sa s tým svojim chorým humorom až príliš odviazal. Zatiaľ čo v Transformeroch to bolo ešte ako tak stráviteľné, tu mi už poriadne vadil. V akčnejších scénach je to taktiež samá kopírka samého seba s používaním dokola tých istých záberov recyklovaných z Bad Boys 2 a The Island, a to som sa tešil že práve tu konečne vytiahne niečo nové. Ale zas úplne zlé to nebolo. Nenudil som sa ani chvíľu, príbeh super, až je ťažko uveriť, že je to true story (aj keď určite poriadne prikrášlená true story) a aj cez ten na začiatku kritizovaný humor tam zopár naozaj podarených scén bolo a to hlavne vďaka vynikajúcemu Dwaynovi Johnsonovi, pri ktorom sa po FaF-kách bál, že už nevie zahrať nič iné ako len nasratú korbu.

Zkrat (2011)

Dejovo už stokrát videná omáčka, ale Gina Carano ako Statham v ženskom podaní robila film celkom pozeratelným. Bodaj by v budúcnosti dostala viac takýchto hlavných úloh. Obsadenie zvyšku filmu mi je ale celkom záhadou. Toľko hercov takého kalibru v takto priemernom filme sa zrovna často nevidi.

My Little Pony: Equestria Girls (2013)

Úvodná časť ešte v "skutočnom" svete je fajn a zmenená intro songa tiež pozitívne prekvapila, ale po príchode do ľudského sveta (ak sa to tak dá nazvať) to stráca čaro MLPčka rapídnym tempom. Na príšerne naanimovaných farebných anorektikov som si nevedel ani za ten svet zvyknúť, generickú love story si taktiež neodpustili a ten záver... ach ten záver. Už len koho napadlo, že niečo také sa hodí do "reálneho" sveta ľudí? Ale zas úplná katastrofa to nie je. Stále tu máme výbornú songu kúsok za polovicou stopáže, ktorá je minimálne tak chytľavá, ako tie najlepšie kúsky z originálneho MLP, random Pinkie Pie s jej predtuchami a hlavne Twilight prispôsobujúcu sa na dvojnohé stvorenia s podivnými výrastkami na kopytách ;) Ale ako celok veľmi slabé, nasilu vytvorené na ťahanie peňazí z nových hračiek od nenažraného Hasbro. 2,5/5 so zaokrúhlením smerom dole za (pravdepodobné) prenesenie love story do štvrtej série MLP... už len to nám tam chýbalo.

Resident Evil: Zatracení (2012)

Rozhodne lepšie ako posledné dva Andersonove filmy. Prvá polovice síce neskutočne nudná, dialógy čajové, postavy nevýrazné a OST taktiež ničím nezaujme, no to, čo sa začne diať v druhej polovici som naozaj nečakal. Z ukrutnej nudy sa film zmení na neskutočne zábavnú akčnú jazdu, ktorú som si perfektne vychutnával až do samého záveru. Vizuál je perfektný, aj ked postavy stále pôsobia príliš umelo a akčná časť svojím výborným strihom dorovnáva aj hernú sériu. Taktiež veľké plus za normálne vysvetlenie výskytu Las Plagas vírusu, ktorý sa sem narozdiel od Andersonoviek naozaj hodil. Nebyť tej prvej polovice, tak by to bolo na pekných 4,5/5, no takto bohužial musím hodnotiť o bod slabšie. Snáď nabudúce to už bude lepšie.

Transformers Prime (2010) (seriál)

Po prvých troch častiach musím povedať, že ma to celkom chytilo, aj keď pri prvej časti som sa musel dosť premáhať, kým som si zvykol na ten štýl animácie a celkového vizuálu. Snaha o napodobenie Bayových tranformerov je viditeľná na každom kroku a často sa im to aj naozaj podarilo. Hudba pripomína Jablonského, spomalené zábery počas súbojov miestami ako vystrihnuté z filmov (ale akcia ako taká na druhú stranu podstatne prehľadnejšia :)), rovnaký voice acter Optimusa, čo je asi najväčšie plus celého seriálu, a k tomu všetkému aj zostal zachovaný rovnaký dizajn Transformerov... Príbeh zatiaľ vyzerá byť dosť dobrý, keď príde na vtipné situácie tak sa na nich dá naozaj dobre zasmiať, voice acting tiež chválim, atď... ALE PREČO tam museli pchať tie otravné deti? Teda tých chalanov by som ešte prežil ale tá otravná baba (meno ma nenapadne) dokáže neskutočne liezť na nervy. Nebyť nich, tak by to bolo podstatne lepšie. V každom prípade vydarený animák. Zatiaľ 3,5/5, ale už teraz som presvedčený, že sa to časom aspoň na tie čisté 4/5 dotiahne.

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Prvý krát som sa s FiM dostal do kontaktu pri parodovanom Starcraft 2 trailery "PonyCraft 2", krátko na to nasledovalo "What Pinkie's Song Actually Sounded Like" a po "PONIES The Anthology" už bolo rozhodnuté. Po troch epizódach nasledovala závilosť, ktorá mi až pripomenula detské časy, kedy som takmer každý deň vysedával pred Cartoon Networks a sledoval moje obľúbené rozprávky ako Dexters Laboratory, Powerpuff Girls (oba od vynikajúcej Lauren Faust, ktorá stojí aj za prvou sériou MLP:FiM) a iné. Stal sa zo mňa bronie, čo by som naozaj nikdy nečakal, ale pri tak skvelej a kreatívnej komunite, kde denne pribúda kopa fan obsahu, či už v podobe rôznych pesničiek (Not A Clever Pony sa u mňa stal najpočúvanejši autor na Last.fm [momentálne 4 777 plays]), videí spomínaných na začiatku, fan fiction príbehov a podobne, to inak jednoducho ani nešlo. Prvú sériu mám už pozretú asi 4x, pri druhej sérií si každú novú epizódu tiež pozerám hneď niekoľko krát a Equestria Daily je u mňa momentálne jedna z najsledovanejších stránok :) Najlepšie epizódy: Winter Wrap Up, Sonic Rainboom, A Dog and Pony Show a The Return of Harmony Part 2 (asi najlepšia epka z celého FiM. Toľko ako v tejto epizóde som sa nenarehotal hádam pri žiadnej komédií). Najobľúbenejší poník: Rarity (pôvodne to bola Fluttershy, ale Rarity má jednoducho najlepšie epizódy). Najlepšie skladby: Winter Wrap Up a At the Gala. Hodnotenie: 5/5.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Ako fanúšik hernej trilógie som zostal veľmi potešený. Príbeh jednotky s atmosférou trojky a princom (vizuálne) z dvojky. Síce súboje miestami dosť neprehľadné, ale ako celok veľmi vydarené. Určite jeden z tých lepších filmov podľa hier...