2001: Vesmírná odysea (1968)

Teda takto som sa ešte pri žiadnom inom filme nenudil... 1* aspoň za efekty.

Apokalypsa (1979)

Veľmi dobrý film, ktorý ale bohužiaľ postupne (hlavne v poslednej hodine) stráca na zábavnosti. Prvá hodina dokonalosť. Z čítania dokumentov o zcvoknutom generálovi za nepriateľskými líniami som sa už z úvodu nevedel dočkať toho, čo sa bude odohrávať na konci filmu. Zároveň útok na pláž aj po takmer 40 rokoch patrí k tomu najlepšiemu, čo človek môže vidieť vo vojnových filmoch. Ďalšia hodina už kľudnejšia ale stále dobrá. Putovanie po Vietname má super atmosféru a sledovanie postupného stále väčšieho úpadku morálky vojakov do až totálnej anarchie pekne vykresluje, že ten Vietnam skutočne nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou. Posledná hodina sa už ale zmení na neustále vykecávanie a zas tak veľa sa tam toho nedeje. Celá pasáž s francúzskou rodinkou je slabota a aj z tej finálnej časti sa určite dalo vyťažiť viac (ako ukážkový príklad môže byť hra Spec Ops: The Line, ktorá je príbehovo takmer na 100% totožná s Apocalypse Now, ale práve ten záver je najúdernejší a najprekvapivejší). Hodnotenia teda po jednotlivých hodinách: Prvá hodina 5/5, druhá 4/5, tretia 2,5/5, v priemere tada za 4*

Dom Hemingway (2013)

Prilepiť k tej psycho unadávanej postave nejaký poriadnejší príbeh a mohla z toho kľudne byť ďalšia klasika v štýle Big Lebowski, ale bohužiaľ, príbehovo je tu fakt len jedno veľké prázdno. No aj tak sa to oplatí pozrieť už len kvôli tomu perfektnému Lawovmu výkonu a kope vtipných scénok.

Jupiter vychází (2015)

No zabite ma, ale mne ten film jednoducho sadol. A zároveň si ho odkladám do záložky s filmami, ktoré si niekedy ešte minimálne raz pozriem :)

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Po Frozen ďalšia disneyovka, kde sa stopáž naťahuje otravným spievaním každých 5 minút... našťastie pri tak jednoduchom príbehu sa tie časti dajú preskočiť a človek o nič nepríde... Inak to je fajn. Nahánačka s pirátmi ako vystrihnutá z Mad Maxa bola s prehľadom top a Dwayne ako Maui tiež perfektný.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Totálna uletenosť, kde budete márne hľadať fungujúce fyzikálne zákony a akúkoľvek logiku v čomkoľvek, čo sa tam deje :) Len je škoda, že aj príbeh nebol rovnako uletený, ale miesto toho to bola len totálne nudná, milón a jeden krát videná omáčka. V takom prípade by som tomu s kľudným svedomím prihodil ešte o jednu hviezdičku naviac. Akcia bola super, a Donnie Yen s prehľadom zatienil aj Diesela.

Assassin’s Creed (2016)

WARNING: Spoilery - Vysoký rozpčet bolo vidieť na každom kroku, akciu to malo dobrú, pasáže v minulosti som si užíval a ani tie v súčasnoti nenudili, ale ten scenár bol jednoducho zlý. Príbeh prvých troch (resp. 5 ak počítame aj datadisky) častí nasáčkovaný do jedného filmu, kde je všetko vyrozprávané ako z rýchlika... hlavne bleeding effect hneď po prvom vstupe do animusu mi prišiel dosť nezmyselný (v hrách sa to začalo diať až niekde v polovici druhej časti, kde už sledujeme príbeh druhého predka), celá naháňačka za jablkom nemala ani hlavu ani pätu, a o assassinoch v abstergu ani nehovorím... mali to rozprestrieť na viacero filmov, resp. predĺžiť stopáž ešte o takú hodinu a určite by to dopadlo podstatne lepšie.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Po dopozeraní Part 2 je pre mňa ešte väčšou záhadou, prečo sa toto príbehové prázdno rozdeľovalo na dva vyše dvojhodinvé filmy... rovnaké utrpenie dopozerať ako predošlú časť.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Na Top Gear (s výnimkou poslednej série) to zatiaľ nemá. ale stále sa pri tom dá parádne zabaviť. Tých pár nedostatkov čo mi vadia sa určite časom podarí vyladiť, ale toho trápneho amerického hillbilly Stiga treba vymeniť čo najskôr. To je niečo otrasné.

Želvy Ninja 2 (2016)

Určite lepšie ako jednotka. Akčné pasáže bavili oveľa viac, vtipné scény tentokrát aj fungovali, Bebop s Rocksteadym boli tiež super a aj korytnačiaci mi prišli sympatickejší. Hlavní záporací ale úplne zbytočný (a Shredderov nový herec priam otrasný) a Will Arnett znova len otravoval, no aspoň ho tam bolo menej ako v jednotke.... a fakt to netočil Bay? :)