Šlápni na to (2014)

Podobné ako NFS no o triedu slabšie kvôli chýbajúcemu napätiu (s výnimkou záverečných 10 minút) a nejakého vyššieho cieľa. Na nórsku krajinu a vytunované autá sa ale pozeralo veľmi dobre a záverečná scénka fakt pobavila. Taká príjemná oddychovka.

Initial D (1998) (seriál)

No po tretom (update 9.7.2016 - štvrtom :)) pozretí celej série by sa už aj patrilo napísať nejaké tie dojmy :) Stále neskutočne epické závody, ktoré svojou napínavosťou, strihom, výbornou hudbou, kamerovými preletami medzi autami a rôznymi vysvetľovačkami okolitých divákov, prečo sa tie auta pri každom manévre správajú tak ako sa správaju, z toho robia neomŕzajúcu záležitosť, ktorú baví pozerať stále dokola. Každý závod prináša niečo nové, každý ďalší vyzývateľ dostane kopec priestoru na to, aby nám dokázal, že ten blížiaci sa duel nebude iba ďalším ľahkým víťazstvom, ale poriadne ťažkou výzvou. Príbeh nie je zbytočne naťahovaný, stále pekne napreduje, vývoj ako hlavnej tak aj vedľajších postáv a vzťahov medzi nimi baví sledovať rovnako ako samotné preteky. Pre mňa určite naj seriál, ktorý práve v prvej sérií nastavil laťku kvality tak vysoko, že sa ju nepodarilo prekonať ani v ďalších, stále veľmi kvalitných stagoch (sériách). Na slabé CGI si stačí len zyknúť, aj tak veľmi skoro zistíťe, že to nijako neobmedzuje kvalitu seriálu. Práve naopak, ani tie nasledujúce stage s oveľa lepším CGI nedokázali priniesť až tak napínavé preteky ako práve prvý stage. PS: Pozerať jedine japonskú verziu. Anglický dabing je otrasný a zmenená hudba tak strašne tuctová, že to doslova zabíja celý seriál.

Šin gekidžóban Initial D: Kakusei (2014)

Remake prvých 5 epizód prvej série. Príbehovo sa to veľmi pekne drží originálu, no závodom chýba napätie, obsiahlejší popis techniky jazdcov od divákov a hlavne eurobeatový doprovod, ktorý tento krát vystriedala nezaujímavá obyčajná hudba. Veľká škoda, že to stráca dych práve v tej najdôležitejšej časti. Mohla to byť pekná náhrada za dnes už vizuálne veľmi zastaralú prvú sériu. Takto sa ale stále viac oplatí pozrieť si miesto toho originál, ktorého prvých 5 epizód aj tak trvá len o 40 minút dlhšie ako tento remake. Snáď to v ďalších dvoch pokračovaniach dopadne lepšie.

Interview (2014) odpad!

Rozpozeral som to dvakrát ale ani raz som to nevydržal ani do polovice. Tak trápny humor sa len tak často nevidí.

My Little Pony: Equestria Girls II (2014)

Tak toto príbehové prázdno prekonalo ešte aj posledný Hunger Games. Klobúk dole. Okrem toho sa na to stále pozeralo rovnako bolestivo ako na prvý diel a v podstate som sa k pozretiu donútil len kvôli OST, ktorý som si vypočul ešte pred pozretím animáku. Ten fakt stojí za to (hlavne Under Our Spell, Tricks Up My Sleeve a Welcome to the Show sú jednoducho perfektné) a tak aspoň zaň si to zaslúži tú jednu *

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games jednotka bola príliš obyčajná, Catching Fire zas prišiel s podstatne zaujímavejšou arénou, no zbytočne naťahovaná prvá polovica filmu so stále cenzúrovanými (rozumej neprítomnými) úmrtiami hrodinov výsledný dojem dosť ťahala dole. Tento krát si ale niekto povedal, že bude dobrý nápad ak poslednú časť rozdelia na dve časti, kde sa v tej prvej rovno počas celej dĺžky neudeje absolutne nič zaujímavého a až v posledných pár minútach sa dočkáme "veľkolepého" (dokopy už asi tretieho a stále vôbec nefungujúceho) príhovoru, že TENTO KRÁT sa už konečne niečo začne diať, len aby to ukončili tutulkami po ktorých by sme sa asi mali tešiť na tú druhú polovicu filmu. Ale po takejto nude neviem či vôbec niekto bude mať chuť to pokračovanie aj pozerať. PS: Stále nechápem ako mohla tá vydarená a dokola ospevovaná Hanging Tree skladba vyznieť vo filme oveľa suchšie ako pri jej počúvaní mimo filmu, kde pôsobí oveľa epickejšie.

Equalizer (2014)

Výborne natočený a tradične perfektne zahraný (Washington) priemerný film. Keby ten príbeh nebol také brutálne klišé (a keby tu už dávno nebol podstatne lepší Man on Fire), tak by to bolo aj na pekné 4*.

Zakázaná zóna (2010)

To najzaujimavejsie na celom pribehu si precitate v uvode filmu v textovej forme. Zvysok je uz len romanticky dobrodruzny film o cestovani napriec mexikom s obcasnym narazanim na prerastene svetielkujuce chobotnice... teda po tej Godzille som do tohoto isiel s ocakavanim niecoho TROSKU ineho.

Podfukáři (2013)

Film, pri ktorom som cely cas netusil co sa deje, ako sa to deje a na konci dokonca ani kvoli comu sa to deje, ale aj tak som sa pri tom bavil ako len pri maloktorom filme. Niekedy si to musim pozriet znova, ale som si celkom isty, ze to skonci rovnakym WTF ako na prvy pokus... ale aspon to znova bude nesktuocne zabavne WTF, ktore ani chvilku nenudi

Benga v záloze (2010)

Aspon 1* za uvodnych 10 minut s Jacksonom a Johnsonom.