Noční zvířata (2016)

Príbeh s únosom bol super (hlavne vďaka výbornému Shannonovi), ale to okolo neho bola jedna veľká nuda...

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

Rovnako ako pri Južnej Amerike, tak aj z Austrálie do Ázie je seriálová verzia podstatne lepšia ako tá filmová. Pribudol úvod so zoznamovaním sa s celou partiou a prípravou aut na cestu, ako aj zábavná birokratická časť s vyslobodzovaním žltého cirkusu z kontajnera po príjazde do Austrálie. Druhá Ázijská polovica taktiež ponúkla kopec zábavných atrakcií (hlavne preteky na byvoloch boli super) a vo filme nevidenej stopáže, no kameňom úrazu tu naďalej zostáva to putovanie Austráliou, ktoré jednoducho nemalo čo ponúknuť okrem padania z motoriek a problémom s autami. V každom prípade sa už neviem dočkať na pokračovanie s návratom do Čiech z Bangkoku.

Kmotr II (1974)

Ešte o polhodinu viac zbytočnej vaty ako v jednotke a bez Marlona Branda tomu chýbali aj tie zaujímavejšie časti, kvôli ktorým bola jednotka ešte ako tak pozerateľná... a príbehovo ani neviem o čo tam išlo, ak tam teda vôbec o niečo išlo. Možno na tom majú zásluhy aj tie driemoty čo ma pri tom večne chytali.

Kmotr (1972)

Herecky výborné, atmosféra tiež super, ale inak sa tam dokopy nič nedeje. Keby sa to tak zostrihalo na 90 minút miesto tých ukrutných 3 hodín, tak by som možno hodnotil inak. Taký Scarface je úplne niekde inde. To som videl pred 10 rokmi a stále si z neho pamätám väčšinu scén. Cez toto som sa skôr len prenudil a už teraz mi je jasné, že onedlho ani nebudem vedieť o čo tam išlo, takže ten legendárny status aj s hodnoteniami sú pre mňa jednou veľkou záhadou... uvidím čo povedia pokračovania.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Prvú hodinu som si hovoril, že to je celkom v pohode. Charakterovo celkom dobré zloženie, chémia medzi postavami dobre funguje a tak podobne. Nasledujúcu polhodinu som si hovoril, že by sa už konečne aj mohli stať tými power rangermi a poslednú polhodinu, keď sa už nimi stali, som zas dúfal, že to čo najskôr skončí, lebo na ten otrasný CGI súboj dinobotov proti chodiacej zlatej želatine sa fakt nedalo pozerať... Čiže nakoniec som predsalen dostal presne to, čo som od Power Rangerov očakával. Úplne zbytočný film, ktorý môže upadnúť do zabudnutia spolu so všetkým, čo pod touto značkou vzniklo.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vizuálne neskutočná žranica, ale príbehovo to teda žiadna sláva nebola (aj keď nudiť to určite nenudilo). Hádam z toho vyťažia viac v prípadnom pokračovaní, keďže minimálne to univerzum má veľký potenciál. V každom prípade sa na to určite oplatí ísť do kina, len od toho neočakávajte druhý Piaty Element.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Presne podľa očakávani to na Raimiho Spider-Manov ani zďaleka nemalo. Tie sú scenáristicky podstatne lepšie, majú lepších záporákov, dokonca aj lepšie CGI, a Tobey Maguire ako Parker/Spidey je jednoducho neprekonateľný. Zopár podarených scénok tam bolo... ale proste to nebolo to pravé orechové. PS: Zatiaľ najlepšia potitulková scéna zo všetkých marveloviek. Ocenia hlavne návštevníci kina :)

Zygota (2017)

Tak toto bol riadny napinák. A príšerka tiež originálna a fajnovo nechutná. Zatiaľ určite najlepší diel.

Underworld: Krvavé války (2016)

Prvé dve časti síce mali slabý príbeh, ale zato akčné scény vždy stáli za to a boli plné dobrých nápadov. Trojku som kvôli absencií Kate odignoroval a na 4ku si už vôbec nepamätám (ale asi ma ešte celkom bavila keď som tomu dal 3/5 :) Toto bolo ale celkom výkon dopozerať do konca, keď aj tie akčné scény za nič nestáli, v príbehu som nevidel žiadnu pointu a až na Kate sa jednoducho nebolo na čo pozerať... s hodnotením by som išiel aj nižšie nebyť dva dni dozadu pozretých ruských Guariadnov, ktorí mi pripomenuli, že filmy sa stále dajú natočiť ešte podstatne horšie ako je to v prípade Blood Wars :)

Garm Wars (2014) odpad!

Dialógové peklo... toto sa fakt nedalo dopozerať. Otrasné herecké výkony, prepálený vizuál (odporúčam slnečné okuliare) a slabučké CGI. Akčné scény sú ako tak pozerateľné, ale ten zvyšok je totálna uspávačka. Ako toto môže byť od režiséra Ghost in the Shell?