Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

The Big Trail (1930)

Epické, ale bohužel také zbytečně zdlouhavé. Filmařsky perfektně zvládnuté, obzvláště v davových scénách. Vzhledem k roku vzniku, kdy se teprve rozvíjel zvukový film, smekám.

Dům hrůzy (1959)

Bez ironie - skvělý zážitek, který si hraje s divákovým očekáváním. Nevyděsí asi nikoho a občas bude muset divák přimhouřit oko nad dialogy, ale práce s mizanscénou, kamera a výkon Vincenta Price je perfektní.

Cvok (1979)

Úroveň humoru šahá od kameňákovských rychlokvašek až po absurdní politickou a společenskou satiru. Tahle nevyváženost ale filmu ubližuje ještě víc než jednoduchoučký příběh.

plakát

Narodil jsem se, ale... (1932)

Spolu s Ohajo nejhravější Ozu... přirovnání k Papouškovi se mi líbí a docela sedí, jen zde je méně satiry a více klukovin :)

Tormento (1950)

Melodrama s až pohádkovou stavbou - zlá macecha neustále klade překážky pod nohy své nevlastní dceři a ta je nucena navíc čelit i dalším životním útrapám. Kolotoč neštěstí s jemnými záblesky naděje, která bývá zpravidla v zárodku uhašena porvází hrdinku celým filmem. Herci jsou výborní, ale na mě to už bylo příliš nadsazené a v druhé polovině i natahované.

The Racket (1928)

Film není špatný a nabízí několik velmi zdařilých scén, ale tempo je zbytečně vleklé a dialogů je na němý film příliš. Přitom by se spoustu z toho dalo říci pouze pantonimou.

City Streets (1931)

Několik perfektních scén a skvěle sestříhaný konec, ale jako adaptace svižného Hammettova příběhu je to příliš utahané a ve srovnání se Zjizvenou tváří ještě krotké.

plakát

Městečko Twin Peaks (1990) (TV seriál)

Můj názor se shoduje s Douglasem a důležitost a nadčasovat seriálu tu dokonale popsali už také jiní.

Ukřižovaní milenci (1954)

Neupírám Mizogučimu tradiční řemeslnou zdatnost a umělecký cit, jen zde mu podráží nohy prostinkost předlohy, kde se jen oddaluje nevyhnutelné. Pro mě tedy spíše průměr u jinak velmi silného režiséra.

Příchozí z temnot (1921)

Bohužel jsem viděl pouze televizní verzi se špatnou rychlostí bez správné chronologie a přidaných scén. Takto to pro mě zůstává jen průměrem, nicméně se mi líbila vizuální stránka i evidentní inspirace soudobými německými filmy.