Kačer Howard (1986)

Jedna z nejnudnějších komiksáren, co jsem kdy viděl. Nefunguje zde nic – onelinery, kladné ani záporné postavy, scénář, natož režie. Když začne ve scéně se zoufale špatnou bitkou znít pompézní hudba působí film alespoň na chvíli jako skeč ze Saturday Night Live. Zbytek nsímku mi nepřišel zábavný ani trochu.

Chi o suu bara (1974)

Asi nejslabší z celé Bloodthirst trilogie, ale pořád zajímavé pojetí upírského mýtu s odlišnými pravidly než u západních protějšků.

Tao xue wei long zhi long guo ji nian (1993)

Závěr trilogie je variací na Základní instinkt v mezích přijatelných pro cudný honkongský film (tedy odhalené ramínko a dětské polibky). Bohužel už není tak vtipný jako předchozí díly a rovněž akce je méně. Potěší účast Anity Mui a Anthonyho Wonga.

Yureiyashiki no Kyofu: Chi O Suu Ningyoo (1970)

Upírský horor inspirovaný Hitchcockem a exploitačními filmy. Júko je skvěle namaskovaná a poeovskou atmosféru dotváří rodinné prokletí spojené s hrůzným zločinem.

Bliss (2019)

Bliss by skvěle fungoval jako videoklip nebo jako jedna z povídek hororové antologie, celovečerní stopáž mu nesluší. Režisér ředí své (především vizuální) nápady a oslabuje tím poselství celého filmu. Na rozdíl od Gaspara Noého nebo Panosea Cosmatose se mu nedaří podat pomalou halucinogenní atmosféru natolik, aby mě vtáhla. Palec nahoru ovšem za veškeré gore scény a některé skladby.

Huang jia nu jiang (1990)

Kombinace girls and guns s rodinným melodramatem překvapivě skvěle funguje. Zásluhou na tom mají především dámy, ale Sammo Hung si své scény taky užívá a jednou se i popere.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

I na posedmé prostě skvělá záležitost. Cheesy zápletka nijak nebrzdí nasazení všech herců, kontaktní souboje v atraktivních lokalitách jsou skvělé, honička ve Fiatu a padákové scény rovněž. Terminátoří Pom Klementieff zastiňuje ostatní zlouny svou neskrývanou radostí z práce zabijáka. Na druhou část se těším a půlení mi nepřijde v tomto případě nijak kontroverzní, hraje se o hodně.

The History of Metal and Horror (2022)

Průměrný dokument vhodný hlavně těm, kdo o historií metalu a hororu dosud nemají povědomí. Velkým kladem jsou přední osobnosti z řad režisérů i muzikantu, z nichž řada má skvělé poznatky, i když některé působí spíš jako vyčtené ze scénáře.

Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!! (1974)

Camp horor, ve kterém jsou upíří i lidé marně se snažící udržet si postavení v prudce měnícím se světě. Udo Kier je skvostným Drákulou a jeho excentrické přehrávání skvěle sedí k tomuto pojetí legendárního prince temnoty.

Flesh for Frankenstein (1973)

Bizarní kultovní film, který spojuje sny o dokonalé rase se zvláštními sexuálními choutkami a gotickyhororovou atmosférou.