Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

Strom na dřeváky (1978)

Mám rád filmy-kroniky či fresky, ale Olmiho styl vyprávění mi vůbec nesedl. Nezpochybňuji jeho kvality, ale osud postav i způsob filmové řeči mě prostě nijak neoslovil.

Ceddo (1977)

Náboženské války v prostředí afrického kmene... trochu divadelní pojetí mě ze začátku nadchlo a bavilo, ale nadšení rapidně opadalo s tím, jak děj setrvával na místě a nebýt závěrečného zvratu, dalo by se říct, že šlo jen o pár hádek a jeden únos. Což je na film s tak nosným tématem z mého pohledu málo.

plakát

Keith Richards: Under the Influence (2015)

Neříkám, že jsem bůhvíjaký fanoušek Stounů, ale je pár alb i singlů, které budí respekt i po letech. Keith Richards ze sebe nedělá génia, ale člověka, který si velmi uvědomuje kořeny své tvorby. Je ale zábavné ho nejen slyšet hrát, ale také poslouchat, jeho názory na život i hudbu jsou snad identifikovatelné. Ne každá rocková legenda působí takhle civilně a Keith patří mezi ty největší, nebo snad znáte někoho ve svém okolí, kdo nezná ani Satisfaction? P. S. Pokud jo, pusťte mu ji a pak hned Sympathy for the Devil, Paint it Black a hlavně Gimme Shelter ;)

Korida lásky (1976)

Studie nejen sexuální závislosti, ale také toho, čeho jsou lidé obětovat pro své touhy a jak jsou schopni se kvůli tomu uzavřít před celým okolním světem. Mnohem lepší a výstižnější než Trierovy Nymfomanky.

Bílý balónek (1995)

Dlouho jsem váhal nad hodnocením, ale závěrečná čtvrthodinka mě přesvědčila, že jde o opravdu zajímavý film s přesahem.

Svatební cesta (2014)

Určitě dejte filmu šanci, nejde o typický horůrek, spíš o psychosomatické podobenství k tématu manželství. Takový lehčí Cronenberg. Kromě konce, který skutečně mohl být lepší mi chyběla lepší vyváženost obou polovin (poznávání manželů X odcizování), která by mě donutila více se vtělit do jejich problémů, byť sám jsem čerstvě ženat. :) Nicméně je dost velká šance, že jiných se téma a jeho zpracování dotkne více.

plakát

The Harder They Come (1972)

Svébytná ukázka jamajské kultury i citu pro žánrovou kinematografii okořeněná reggae rytmy. Jimmy Cliff is da man.

Dobyvatel srdcí (1972)

Film stejně rozpačitý jako hlavní hrdina, který si škodí vlastní umanutostí. Pár scén je vynikajících, ale důvod pro zařazení mezi 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete, mi uniká.