Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Cela seria bola ovela lepsia, ako som cakal na zaklade hejtov v mediach. Vratili sa viac ku kniznej predlohe, aspon co sa tyka hlavneho deja. (Ta polobohyna z inej sfery na konci 2. serie bola uplne mimo, v tetjo serii nastasie nic take nebolo.). Dobre zobrazene suboje, kuzla, hromadne bitky. Dej z knihy si dokazem lepsie predstavit a celkovo sa mi to paci. Ano, v detailoch ulietaju, nieco je nudne, nieco mimo. Ale celkovo dobre. Zvladli aj odchod Cavilla, ziaden prechod do / z inej sfery sa nekonal. Normalne ako v knihe sa zaklinac zotavil a vybral hladat Ciri. Som ochotny nechat si Netflix a pozriet aj 4. seriu.

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Ako skalny fanusik Zaklinaca (kazdu knihu som cital sspon 10x) som cakal nieco horsie. V mediach bolo tolko hejtu, ze uz som myslel, ze tvorcovia si napisu svoj pribeh. Takze zatial skor prijemne prrekvapenie z 3. serie. Ano, vela tam pomenili u menej dolezitych postav. Cahir, vodca Veveriek a dalsi maju uplne ine osudy ako v knihach. Ale drzia sa hlavnej linie. Bitka s Nilfgardom sa blizi a carodejovia hraju svoje hry. Tazko povedat, co Cavila tak rozladilo, ze odisiel. Ak sa to v dalsich castiach 3. serie uplne nezvrhne, som ochotny pozriet aj dalsiu seriu.

Malá mořská víla (2023)

Detom sa velmi pacilo, preto 5 hviezd. Vydrzali dokonca celu dlhu minutaz. Ja som to vydrzal. Kedze som povodnu rozpravku od Disney nevidel a original od Andersena je prilis pochmurny, aby to urobili podla toho, tak som cakal, ako to dopadne. Pesnicky fajn, aj ked v originali zrejme lepsie, trochu romantiky a dobre efekty. Momentalne nizke hodnotenie tu si to urcite nezasluzi, zrejme je tu dost rasistov.

Vánoční příběh (2022)

Podarenu romanticku viacnocnu komediu Cesko nema, (Pelisky sa nepocitaju) tak sa pokusili ju natocit. Myslim, ze celkom vyslo. Velke plus boli herecke vykony. Kaiser a Labus miestami vystupovali ako vo vlastnej show. Roden hral takeho cudneho politka, zo zaciatku vyzeral ako dement a na konci ako hrdina. A dalsi hrali velmi dobre, mozno aj preto, ze sa im podarilo zohnat naozaj dobrych hercov. Miestami sme sa zasmiali, co sa nam nestava na kazdom filme (oznacenom ceska komedia). Takze celkovo dobre. Keby som pisal recenziu zajtra, neviem ci dam aj 5-tu hviezdu, ale tie 4 by som dal. Lepsi film, ako vacsina, co v poslednom case v kinach isla.

Proměna (2022)

Bol som na tom s dcerami 7 a 9 a obom sa to velmi pacilo. To je rovnako alebo aj viac dolezite, ako moj dojem z filmu. Pre mna to bol zaujimavy film, pri ktorom som sa nenudil. Je tam vela psychologicky dobrych momentov, ktore mozu oslovit dievcata v detskom a dospievajucom veku. Vdaka nim to nebol len bezbreha zabava, ako Encanto, (teda mozno aj Encanto sa snazilo o nieco hlbsie, ale ak ano, nepochopil som), ci podobne filmy pre deti. Malo to aj svizny dej, stale sa posuval pribeh, hluche miesto nebolo. Cinske, ci kanadske realie mi nevadili, dokonca si nemyslim, ze tam boli naschval, aby oslovili azijske publikum. Skor to bola narazka na to, ze azijski rodicia su na deti este o nieco prisnejsi ako zapadni. Takze pre rodica s detmi dievcatami, ci dospievajucimi dievcatami odorucam.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Cital som, ze je tam zaujimavy pribeh so socialnym podtextom a dobri herci. Ale po zhliadnuti som zistil, ze to je menej podstatne. Podstatna je brutalna hra, kde ludia balancuju na hranici zivota a smrti. A to neustale napatie je to, na co sa da pozerat aj (9x1) 9 hodin. Kedze som to dopozeral, tak asi dobre. Ale nemam rad take filmy, kde si tvorcovia vytvoria brutalnejsiu verziu reality. Pretoze potom uz len staci cakat, kedy nejaky psychicky labilnejsi clovek vojde do davu so samopalom za zvukov cervena-zelena.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Sledujem s nadsenim Zaklinaca, lebo je to najlepsie filmove spracovanie sagy, ake bolo. Herci, efekty, napatie, akcia - tomu vsetkemu by som dal 100%. Pacila sa mi aj prva seria, lebo sa drzali poviedok a len vytvarali nieco naviac. V druhej serii sa vsak pustili do niecoho pre mna nepochopitelneho - rozhodli sa dej zmenit. Urobili v deji veci, ktore su oproti knihe uplne inak. Nepochopili hlbku knihy, nevyuzili naplno jej potencial a pridali veci, ktore su plytkejsie a priamociarejsie. Pre mna sklamanie. Dufal som, ze zazijem rovnaky (len naviac vizualny) zazitok ako som mal z knihy. Ale zase je tam aj humor na par miestach. Pribeh, ktory vymysleli je fajn. Len uz to nie je povodny Zaklinac. Takze mierne rozpacity celkovy dojem.

Ledové království II (2019)

Jednym slovom - sklamanie. Podpriemerny animovany film, v tomto aj minulom roku vyslo vela lepsich filmov pre deti. Toto je taky slaby priemer napriek tomu, ze silne tazi z jednicky. Nieco ako Matrix 2 po Matrix 1. Ziadna nova myslienka, tie iste postavy a to iste prostredie. Z piesni pochybujem, ze sa niektora stane hitom ako z jednicky. Prvu tretinu fimu som bral ako uvod a hovoril som si ok. Potom vsak omacka pokracovala a nejakych zaujimavych momentov bolo malo. Starsia (7r) dcera sa od tretiny filmu pytala domov, mladsej (5r) sa to pacilo, len preto tie tri hviezdy, inak by boli dve. Kym jednicka pohla nejednou detskou dusickou (najma u mladsich sestier), cielom dvojky bolo od zaciatku pohnut iba penazenkami rodicov a lutujem, ze som na to skocil. Nevyuzita prilezitost, skoda.

Loli paradička (2019)

Fajn komedia, bavil som sa. Jednoduchy humor, ale potesil. Mne sa to zdalo celkom autenticke, aj ked hrali neherci. Skoda, ze to skoncilo v strede filmu. Na zaver asi neostali peniaze. Alebo sa pripravuju ma dvojku? To by bol lepsi pripad.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Dobry film, realisticky, kedze je natoceny podla skutocneho pribehu. Vytkol by som ani nie filmu, ale traileru, ze do neho dali vsetky vtipne sceny a potom to vyzeralo, ze aj film bude trochu sranda. Nebola. Psyhologicka drama, narocny film. Potrvdilo sa mi, ze alkoholizmus je zvycajne zastierka inych neriesenych problemov, casto nevery.