A_Shearer

A_Shearer

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 12.6.2019  01:00

Předesílám, že hodnotím bez znalosti originálu. Jako takový to na mě fungovalo. Jak Capria nemusím, tak v tomhle byl skvělej, Damond prkenej jako obvykle a Nicholson afektovanej jako obvykle. Ale veskrze to fungovalo, ta první scéna s malym Colinem tomu dala uplně jiný vyznění.Ani jeho nemůžete nenávidět, protože i on byl vyroben. A ta linka se ženou byla samozřejmě přitažená za vlasy, ale přesto bylo ztvárnění Farmigové v něčem hrozně silné. Tentokrát cajk vy holywoodský kundy.

• 10.6.2019  02:36

Jako je to takové roztomile nablblé a pro lidi, co na tom vyrostli asi srdeční, nicméně na parodii málo vtipný a na western málo skutečný. Z respektu k pamětníkům dávám dvě hvězdy, na víc to bohužel fakt nemá.

• 9.6.2019  19:42

Jestli si Costner myslel, že natočí bělošskou verzi Tance s vlky, tak se velmi zmýlil. Podivná směska vubec nefunguje, příběh nemá spád ani drama, postavy nějak vůbec nezaujmou a nevtáhnou a herecké výkony včetně dvou hlavních postav jsou naprosto ostudně prkenný. Za takovou scéna se záchranou psa by se styděl asi i Gojko Mijtič. Ne, tohle se prostě fakt nepovedlo, přestože to na plátně mohlo vypadat jako pěkné barevné obrázky.

• 4.5.2019  00:52

Málo platný, který Bond může být nejlepší, než ten, který se opravdu zamiluje. A já se mu vůbec nedivím. Nový James v podání Craiga, který na první pohled vypadá jak ukrajinský nádeník, na druhý má ovšem charisma jak tucet Conneryů dohromady. A první díl Bonda vůbec, který mě skoro dojal. Bond s emocema a příběhem, na který se nezapomíná. Žádný prefabrikovaný neotřesitelný hrdina, ale Bond místy zranitelný, místy směšně ješitný, prostě ten, kterýho můžete mít fakt rádi. A jako bonus navíc se ženou, která konečně není bondgirlím doplňkem, ale rovnocenou partnerkou, která nemá formu,ale i obsah. Zkrátka, nejlepší Bond ever.

• 7.4.2019  00:54
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

Popravdě řečeno moc nechápu ten propad hodnocení druhé série. Z mýho pohledu zůstává na svém. Výborná atmosféra, kvalitní nasnímání, Čermákovi ta role sedne a navíc se tam občas vyskytnou fakt povedený dialogy. Na druhý straně to - stejně jako v první sérii - zabíjí zoufalý a dopředu čitelný zápletky, za který by se nemuseli stydět scénáristi Ordinace v růžovce. Nechápu, že s timhle se někdo, kdo chce dělat solidní zábavu může spokojit a neni mu trapně. Tím finále si ale Pachl řekl (stejně trapně průhledně jako jeho scénáře) o třetí sérii, nezbývá než doufat, že mu ji napíše někdo, kdo umí psát scénáře. Pak by to mohlo být hezké završení téhle v mnoha ohledech rozporuplné série.

• 17.3.2019  20:42

Tak nějak nevím. Snaží se navázat na jedničku ale tak nějak to uplně nefunguje. První díl byl famózní po všech stránkách, nesmírně slibný začátek, ale další díly začínají být čímdál rozředěnější. Chvíle kdy má děj spád, kdy funguje atmosféra a napětí jsou čím dál řidší. Je to samozřejmě filmařsky opět precizní, prolíná tří období promakané, ale divácky to nefunguje, je to trochu nastavovaná kaše. První série byla promakaná detektivka s vhledem do společnosti i postav. Tohle už je spíš melodrama, kdy se občas řeší případ, který se spíš jen spouštěč než podstata. Za mě nejslabší série.

• 17.3.2019  02:44
    Uteč (2017)

Jeden z filmů, na něž jsem chtěl a nechtěl koukat zároveň. Nakonec spokojenost. Filmařsky precizní, funguje nápad, scénář, vše odpovídá spíš definici povedeného psychologickému thilleru. Škoda jen závěru, protože finále (nikoli pointa) zcela odpovídá béčkovému hororu (včetně toho všeřešícího blesku).

• 14.3.2019  16:55
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Ježišmarjá, na tragickej život já jsem pes! Geniální Růžičková i skvělý Zindulka, děj někdy možná trochu rozvláčný, ale ta zvláštní směsice smutku i naděje funguje.

• 11.3.2019  09:58
    Hastrman (2018)

Některé scény jsou sice poněkud amatérské, až směšné (hledání vody), ale jako celek to vlastně funguje. Neznám předlohu, ale mnohem spíš než lovestory o krásce a zvířeti je to příběh o soužití a prolnutí člověka (či spíše tvora) s krajinou, o snaze potlačit bestii v sobě. Z Dobrého čiší vnitřní smutek, vědomí nepřekročitelnosti pravidel i když by tak rád. V téhle zvláštní máchovské souhře krajina-démon-marnost film funguje a funguje i Zmrzlá se svou postavou silné a vzpurné dívky, která ale není žádnou jasně kladnou postavou, spíš sebestředně sebevědomým stvořením, která má v něčem k lásce dál než Hastrman.

• 25.2.2019  23:39
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Tak se nám čočkin taky jednou vylil... Konec jaksepatří, sice už poslední díly nejsou tak našláplý a plný gagů a jdou víc do vážna, ale zas to člověka víc vtáhne a vypracuje si k postavám vztah.

• 9.2.2019  01:13

Pozoruhodně šedivý film. Našlapané obsazení, lákavý námět, ale celé to nějak nefunguje. Tuhle jsem zjistil, že mám film na disku, nemohl jsem si vzpomenout, pak jsem měl podezření, že jsem si pustil začátek, který jsem si vybavoval, ale zbytek ne. Nakonec jsem zjistil, že už jsem na to koukal celý asi před 2 lety, ale prostě jsem si to vůbec nepamatoval. Promarněná příležitost. Mohla to být inteligentní špionovka, je z toho britské Vyprávěj.

• 8.2.2019  00:33

Chápu, že to mohlo být kdysi děsivé, ovšem dnes pro dospělého člověka spíše úsměvné. Zůstává vskutku uhrančivý Burtonův pohled, průhledná a dopředu čitelná zápletka, papundeklové dekorace a nevysvětlený přerod z člověka, který je sám ze sebe zděšen v náhle masakrujícího šílence. Pomáhá alespoň pár nedovyřčených otazníků, nicméně když mi řeknete, že filmy prostě stárnou, řeknu Vám, že jak které žánry.Přelet nad kukaččím hnízdem je o tři roky starší a ztratil ze své síly něco? Proto prostě nevidím důvod pro nadšení.

• 7.2.2019  00:23
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Nepříjemnej sešup. Dosavadní díly tlačily děj pořád dál, do překvapivejch poloh a nebraly si servítky. V 5. díle se neposune vlastně vubec nic, vše jede v předem nalajnovaných a průhledných kolejích, nic nepřekvapí a začíná to vypadat, že mačkat v Mostě humor lze jen skrz vožíračku a přesdržku. Ale potřetí za sebou už to prostě nefunguje. Scény působí už trochu nuceně, děj se točí v kruhu a vlastně ani nezaujme. Doufám, že je to jen nádech před další pořádnou jízdou!

• 7.2.2019  00:18
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Na geniální třetí díl to nemá, ale i tak to pořád funguje skvěle. Fascinující jak se daji posouvat hranice a meze očekávatelného a přesto si pořád udržet základní míru vkusu. Jako respekt.

• 7.2.2019  00:16
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

Tak tohle je asi nejlepší zábavnej zásek od dob Český sody. Třetí díl šlape na plný pecky, hlášky se valej, scény jsou roztomile propracovaný, použití hudby super a ta skvostná závěrečná scéna v hospodě a před ní nemá chybu. "Do nemocnice, Františku..."

• 7.2.2019  00:13
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

"Takhle se vymýtá ďábel!" Ok, tohle může být, druhý díl rozjíždí sérii už na plný pecky. A je to jízda plná hlášek, promakanejch scén a ironie až na dřeň. Za mě dobrý.

• 7.2.2019  00:11
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Je to samozřejmě uplná debilita. Dlouho převažovala skepse. Ale nakonec jsem musel uznat, že to trefuje přesně tu vzácnou mezírku debility, která nesklouzává k ubohosti, nezáměrné trapnosti a sračkovitosti, ale docela úspěšně balancuje na hraně mezi absurditou a ironií, která tvrdě karikuje, ale přesto neponižuje.

• 24.1.2019  00:42
    Appaloosa (2008)

Harris si udělal film a taky ho zabil. Herecké kombo, silný potenciál zvláště realistického pohledu na zoufalý život žen či banalitu přestřelek, ale páně Harrisovo ego z toho trčí jako sláma z bot. Takže tu máme šedesátiletýho dědka, co si hraje jak malý kluk na drsňáka a hlavního hřebce. Navíc si to režíruje a přestože to neni vysloveně špatný, chybí tomu šmrnc. Přitom ten potenciál byl mnohem vyšší. Takhle to zůstalo někde na půl cesty mezi klukovskou pohádkou a realismem. Škoda.

• 22.1.2019  23:54

Samozřejmě legendární, od famózní scény příjezdu vlaku po pointu v závěru. Nicméně oproti předchůdcům už tak nějak trochu vykalkulovaný na jistotu efektu. To mě drobně ruší.

• 22.1.2019  23:44

Obstojně udělanej kýč. Pár scén silných (střílení vězňů pro zábavu), pár co serou propracovanou prvoplánovou pompézností a působivostí. Prostě typickej Spielberg.

• 22.1.2019  23:18

Navzdory obecně chabému castingu postav film navazuje na druhou část v obstojném zpracování dobré knižní předlohy. V téhle části si tvůrci dovolili asi největší odchylky od knihy, ale vše je veskrze v míře. Solidní průměr.

• 22.1.2019  23:15

Výměna režiséra z mého pohledu pomohla (je také pravda, že už nelze srovnávat s Fincherovou konkurencí).Taky na poďobanýho strejce si už člověk alespoň trochu zvykl a série začíná šlapat celkem dobrým směrem.

• 22.1.2019  22:56

Nemůžu si pomoct, je to asi tím, že sem viděl nejprve americkou verzi, ale tohle pro mě kulhá po všech stránkách. Zločinem na knize je pak především casting, Obézní strejc Nyqvist by archetypálně seděl přesně na Martina Vangera, ale rozhodně ne na Blomkvista. Exteriér fajn, ale jinak takové veskrze unylé, nedopracované, herecky podprůměrné. Fandil bych tomu obráceně, ale na rozdíl od většiny ostatních soudím, že americká verze té švédské nakopává zadnici.

• 22.1.2019  22:52

Jede hodně podle švédského filmového předchůdce, není nijak zvlášť originální, ale o poznání přesvědčivější a s řádově lepším obsazením. Od ústřední dvojice po naprosto precizně uchylnýho Bjurmana. Je pravdou, že na Finchera je to opravdu hlavně řemeslo, ale třeba scéna znásilnění i odplaty je fakt působivá. Původní film překonává u mě teda naprosto jednoznačně.

• 5.1.2019  22:37

Pro Michálka mám slabost z 90. let, kdy byl snad nejlepší náš režisér. Ze silných témat (Zapomenuté světlo, Sekal) přešel k tématům komorním. Není to dechberoucí, ale je to pěkné, úroveň chabé české filmařiny vysoce překonávající - uvěřitelné, lidské, neokázale chytré. S božím Somrem a dobře sekundujícím Novotným, sázka na duo sehrané z Violy se vysloveně vyplatila.

• 5.1.2019  21:41
    Lída Baarová (2016)

Chirurgicky přesně to ohodnotila žena: "To je tak blbý, že se u toho nedá ani žehlit..."

• 23.11.2018  21:44

Ale jo, dlouho to bylo takové rozplizlé a bez drajvu, ale pak se člověku pod kůži dostali. Kisch byl teda prkenej, ale ten zbytek. Velmi dobrej Vaughn, skvělej Farrell a naprosto odzbrojující McAdamsová. Ta ženská má sexappeal v červenejch číslech. První série mě bavila víc, ale nebyla ani tak temná jako spíš napínavá. Tahle sice tak nefungovala, ale celý to prostředí a nekompromisní konec - tady opravdu sedí slovo temný. Pořád slušná práce i když na pět to neni.

• 5.11.2018  00:08

Možná nejlepší díl. Krásná analýza moci, která postupně zjišťuje, že žádnou mocí není. Sedláček s Kosatíkem nezabředli do banálního antikomunismu a vypracovali děsivě reálný obraz vznikající paranoi, nejistoty i mezi těmi, kdo zdánlivě zem vedou. Po letech se soudruzi dostali společně až na vrchol, aby nakonec zjistili, že každý bojuje hlavně sám o sebe. Soudruh Stalin zkrátka řekl a Gottwald nebyl Tito.

• 6.10.2018  00:43

Je to všechno pěkné, scény vymazlené, občas i trochu překvapivé, ale tak nějak to profrčí a v hlavě toho moc nezůstane. Příběh totiž příliš nefunguje, je čitelný od začátku, postrádá intimitu, osobní zapojení, příběh na jednu stranu navazuje na předchozí film, ale nepřebírá jeho atributy, nejlepší záporák co kdy v MI byl nedostane dostatek prostoru a navíc s těma vousama vypadá spíš jak hodnej strejda, chybí mu ta vizuální úsečnost. Femme fatal člověka taky nějak nezasáhne jako minule. Ani závěr nemá na vysokou laťku famózního finále z pětky. Působí to prostě celé trochu jako nastavovaná kaše, ovšem moc hezky vypiplaná, to je treba uznat.

• 30.9.2018  00:57
    Leon (1994)

To má být jako vtip? Z tý nebetyčně stupidní kraviny jsou tu lidi fakt tak odvařený? Přehrávající Oldman trapnej jako logický díry v celym filmu. Jediné, co zaslouží bod je ta malá mrcha, která by snad udělala pedofila z kdekoho. A Reno, kterej prostě má charisma, i když si na hraní vybírá furt takový píčoviny. Je ho škoda. Ale jinak je to tragedie na entou.

<< předchozí 1 2 3 4