A_Shearer

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.6.2020  23:55
    Drsný Harry (1971)

Mno, upřímně sem nepochopil, kde se vzal celý fame ohledně Eastwooda, asi nejprkenějšího slavného herce ever. Vykřesat z něj charisma dokázal jen geniální Leone, s průměrnými režiséry ale jdou ty filmy zoufale dolů. Tupan který se jen tváří neskonale tvrdě, ale jiné emoce jeho obličej vyjádřit nedokáže. Absurdní zápletka kde vrah usvědčený vyzrazením zabité dívky je puštěn na svobodu kvůli nezákonnému vniknutí do domu, je jak vlhký sen retardovaných republikánů. Sorry, ale tohle na lidi s trojcifernym IQ opravdu nefunguje. Jediný, co to drží nad vodou je opravdu slizký záporák.

• 23.5.2020  00:16
    Rozhovor (1974)

Tohle je ale precizní věc. Na ne moc známý film mě nalákal Slavoj Žižek ve svém perverzním průvodci filmem. To, co jsem čekal, že bude začátek příběhu je ovšem téměř finále. Ale jaké. Z počátku hodně zdlouhavý film se postupně rozjíždí, přičemž klíčové není drama, ale paranoická psychologie profesionála, do níž se stále více ponořujeme. Dvojitý dějový twist je práce par exellance, přičemž poslední scéna z bytu tomu nasadila pomyslnou korunu. Vynikajíc psychologický film o odpovědnosti, soukromí a lovci, který se snadno může stát lovnou zvěří.

• 17.5.2020  00:04

Moc pěkný film, který mě nebaví ani tak pověstnou Zemanovskou záběrovou hravostí, jako spíš tou otevřenou scénáristickou fantaziií. A celkovým satirickým a protiválečným vyzněním díla, ze kterého je hodně cítit Juráčkův ironický vklad. Filmy, co nebyly založeby na (marné) snaze co nejvíc napodobit realitu, ale naopak si hrály s fantazií a vytvářely svá pravidla hry, mají tu výhodu, že stárnou nesrovnatelně pomaleji. Bláznova kronika je toho důkazem.

• 14.5.2020  00:53

Zvláštní kombinace trochu pohádka, trochu drama s evidentní alegorií prušáctví. Navzdory své naivitě zápletky je film silný sdělením i působivě tísnivou atmosférou ocelového města. Z holomrázu skutečně mrazilo.

• 7.5.2020  00:48

Ten parchant prostě umí. To je mu třeba uznat. Bylo to v podstatě dokonalé a to je to, co mi na tom asi irituje nejvíc. Tak přesně odměřeně akorát kritické do vlastních řad, aby to nevypadalo jako patetickej národní kýč, kterym to ovšem ve skutečnosti je. Jen tak vkusně umně schovanym pro všechny americký liberály. Vidim do tebe jak do hubený kozy, Spielbergu, jenže co s tebou, když to zároveň umíš tak chirurgicky dobře podat... Sereš mě na tři ale filmařina je to na pět. Tož čtyři.

• 5.5.2020  01:51
    Dobrodruzi (1967)

Prazvláštní film. Čekal jsem oddechovku v podobě bláznivého dobrodružného filmu, což slibovala i první půle. Když se to konečně rozjelo, vyšel z toho úplně jiný film.Příběhem dost divně poskládaný, ale zároveň nesmírně křehký, Nakonec to není ani film dobrodružný, ani akční, a už vůbec ne komedie, ale film o snění a o skutečném přátelství.

• 4.5.2020  01:48

Hezký film se sympatickým Františkem a až překvapivě "lidským" Benediktem. Navzdory tomu všemu jsem poněkud rozpačitý, ten film až příliš hladil po srsti. Bezskrupulózní Vatikán opravdu není selanka, kde se největší spor odehrává mezi introvertním zastáncem starých pořádků a odvážně nekonvenčním Františkem.

• 4.5.2020  01:27

Geniální Vláčilův ( a Körnerův) mnohovrstevnatý výtvor, který alespoň pro mě osobně má ještě o řád větší sílu než Markéta Lazarová. Říká se, že je to příběh o fanatismu a touze po svobodě. V mých očích je to především film o přátelství. O přátelství tak silném, že nutí Armina von Heide obětovat své tělo i svou duši, aby zachránil duši svého přítele. Který o to ovšem vůbec nestojí, ale to mu není nic platné. Vláčilovo dílo má všechny parametry naturalisticky pojaté antické tragedie. Tohle je skvost.

• 4.5.2020  01:19

Jag döden. Antonius Block navrátivší se z křížové výpravy marně hledá smysl, až mu ho nabídne parta obyčejných potulných kejklířů Neodvratná porážka i tak může být vítězstvím. Vrcholné Bergmanovo dílo, tak transcendentní jako zároveň neochvějně humanistické.

• 4.5.2020  01:12
    Kouř (1990)

Zlatá doba přelomu 80. a 90. let. Skvostně nápaditý film plný dnes už ikonických scén a hlášek. A Vorel se svým několikrát nuceně předělanym scénářem, který ho ale dovedl o několik levelů výš, než se od té doby kdy dokázal doplácat. Jako nejlepší tanečník diska dávám božímu Arnoštkovi 10 z 10.

• 4.5.2020  01:07
    Den Šakala (1973)

Na tehdejší dobu jistě velmi originální. Dnes už poněkud zastaralé, ale pořád má dost spád a Fox je dostatečně ledově démonický. Škoda pár logických lapsů a náhodiček, typu závěrečká scéna, ale jinak opravdu ukoukatelné i dnes. Ocenil bych hlavně kontrapunkt antibondovi v podobě strejcovitého francouzského fízla.

• 22.4.2020  01:11
    Eso es (1982)

Rozbíjet náckům hubu je třeba. Ve třicátých letech stejně jako dnes. A Belmondo to dělá se vší svou grácií vskutku nonšalantně. Jinak je to samozřejmě příšerná ptákovina.

• 20.4.2020  02:14
    Neúplatní (1987)

Tak nějak nevím. Zvláštní směsice kvalitná filmařiny a zároveň popíku. Na půl zatraceně vážné, na půl bizarně holywoodské. Pokud jste ochotni uvěřit, že děda, co 40 let šlape chodník Chicaga a furt je pochůzkář, nakonec dostane Scarface do basy, nebo aspoň vycvičí své kolegy, pak je to film pro vás. Já bych asi potřeboval buď pohádku nebo realitu, tahle směska je taková divná. Jinak ovšem bod navíc za ten výslech mrtvoly.

• 20.4.2020  02:09
    Pahorek (1965)

Lumet prostě uměl. Hřištěm sice není jedna místnost jako ve Dvanácti rozhněvaných mužích, ale jeden vojenský lapák s pahorkem kdesi v poušti není o moc větším hřištěm. A ono to opět funguje, navíc nastupuje Connery, který po všech Bondech přesvědčuje, že umí být i skutečným nefigurínovým hercem. Zvláštní bod za odvahu natočit tak brzo po válce v principu neoslavný válečný film.

• 20.4.2020  01:59
    Tombstone (1993)

Trochu neprávem nedoceněný film. Scénář sice s trochu prazvláštní dynamikou, ale Kilmer byl za mě nejlepší Doc Holliday ever. Je mi líto pane Douglasi.

• 20.4.2020  00:39

Zub času je mrcha a na filmech, které nemají jinak nic moc víc co říct, účinkuje dvojnásobně.Snaha o rozehrání ženských vztahů, na tu dobu patrně progresivní, příliš nefungovala, přestřelky taky ne, hlavní záporáci příliš odosobnění až v druhé části filmu. Herecké výkony nijak oslnivé. Jediné co z toho zůstane je notování písně a chuť nalít si whiskey.

• 15.4.2020  23:27
    Ve stínu (2012)

Máme rok 2012, vládne legendárně neschopná Nečasova vláda a éra pohodlného postkomunistického antikomunismu vrcholí. Inu dali se dohromady sekač jednoho scénáře za druhym Epstein a slaboduchý Ondráček a spatlali dohromady veledílo, které bylo ideologicky čisté tak, že esesák je kladná postava a stranickej fízl nic netušící morální dobrák. Zápletka má děr jak v ementálu, patos stříká na všechny strany, vše je proložené trochou toho dobového fetiše a jediné, co je jakž takž snesitelné je snaha o atmosferický film noir (jedna hvězda). Jinak tu ostudu nespasí ani Trojan a když dojde na poslední nesnesitelně kýčovitou scénu s chlapcem stavícím se po vzoru svého hrdinného otce na odpor, smáli jsme se už v kině nahlas.

• 15.4.2020  22:23

Takhle to dopadá, když chcete natočit Samotáře II, ale místo Zelenky zbyde na scénář prostoduchý Ondříček.To co je v Samotářích vtipně absurdní a v pozadí to bolí beznadějí, je tady křečovitě debilní a v pozadí není vůbec nic. Přichází nové tisíciletí a český film míří neomylně po hlavě do prdele...

• 24.3.2020  23:32

Tenhle film patří k těm, co příliš rychle stárnou. Na tehdejší dobu legendární honička je přesně to, co dnes může vyloudit tak úsměv na tvář. Film s jednoduchou zápletkou tak může nabídnout jen charismatického McQueena a pozoruhodnou estetiku šedesátkového San Franciska.

• 24.3.2020  23:26

Upocený slunce visí na obloze, jen mu odstřelit oprátku.První 5D film, ze kterýho cítíš ten smrad ulepených chlapů po nichž lezou mouchy. Leoneho vysoustružený záběry, Morriconeho zařezávající se hudba a k tomu tři skvělý a nesmírně charismatický herci. Málo platný, tohle je legenda.

• 24.3.2020  23:21
    El Dorado (1966)

Dva vypelichaný strejci s pupkem, co si užívaji role, které měli hrát tak před 20 lety. Nicméně poměrně nápaditě a místy i vtipně napsaný naivní old schoolový western. Jako děcko mě bavil, a že kůň na člověka nešlápne si od té doby pamatuju. :)

• 18.3.2020  01:20

Infantilní, což je asi nějaká podstata Jonesů a vlastně i Spielberga. Nápadité, ale zároveň tak otravně přeplácané akcí, že tam chybí v podstatě cokoli, co by tomu dalo nějaký důležitější rozměr. Nejlepší Jones i díky Connerymu, ale pořád to pod tím efektem nemá duši. Je mi líto.

• 3.1.2020  13:30
    Čertí brko (2018)

Je mi líto, ale komunistická propaganda v pohádkách byla mnohem vkusnější, než současné pokusy o neoliberální agitku (každý je odpovědný sám za sebe). Míra ironického a retardovaného humoru taky dost nevyvážená.

• 3.1.2020  01:44
    Na nože (2019)

Bylo to vlastně docela nápadité. Leč v důsledku to na mě nějak moc nefungovalo, bylo to vlastně opravdu až příliš jako teta Agáta, byť se to dlouho tvářilo, že ne. Být skutečně drsní nenašli tvůrci odvahu. Ani vsadit na klíčovou postavu, které bude člověk fandit, takže divák zůstane tak trochu mimo emocionální zásah. Craig ze svého charismatu nepředvedl taky skoro nic, škoda. Lepší průměr, ale nečekejte žádný zázrak.

• 13.11.2019  17:22
    Lajna - Série 2 (série) (2019)

Nápad se starym vzteklym Hrouzkem je výborný a první díly to funguje opravdu skvěle a výrazně líp než v první sérii. Kolečko ale opakovaně dokazuje, že umí dělat super gagy a mít kvalitní nástupy, ale když dojde na příběh už to pokulhává a když se to má uzavřít tak, aby to do sebe zapadlo, už je to především nuda. Škoda.

• 30.10.2019  00:26
    Staříci (2019)

Navzdory zápletce je to hlavně a především film o stáří. O stáří, které fyzicky bolí, kde každý krok je vypětí a u každé scény tak trochu trpíte a funíte s protagonisty , To co si z toho odnesete především, že pocit, že sakra nechcete zestárnout. Samotný nekonečně pomalý děj je naštěstí podáván bez Marhoulovsko-Ondříčkovského patosu, kýče a ideologické směšnosti, což celé věci nesmírně pomáhá. Takže můžete oběma hrdinům na jejich strastiplné cestě za posledním úkolem držet palce.

• 9.10.2019  23:23
    Premiér (TV seriál) (2019)

Onehdá jsme dali go-pro kameru na krk našeho psa. Podařilo se mu natočit výrazně kvalitnější selfpromo.

• 9.10.2019  01:07
    Sever (TV seriál) (2019)

Překvapuje mě ten relativně vlažný ohlas. Podle mýho nejlepší hranej Sedláček. Dokonce jsem nakonec snesl i nesnesitelnýho Mádla, kterýho naštěstí vyvažoval o řád lepší Benoni. Bezvýchodné a realistické až na dřeň. Poslední díl je vlastně zoufale depresivní. Pátej bod za tu geniální scénu s Cudlínem a fotkama z listopadu 89, která říká tak nějak všechno o našem reálném kapitalismu.

• 19.9.2019  23:03

Belmondo ve své vysoké formě. Nápaditý scénář, který si na rozdíl od jiných jeho filmů nehraje na směšně "drsnou realitu" ale přiznává svou úsměvnou nablblost. A ono to na rozdíl od všech dnes trapňoučkých Profesionálů a Samotářů prostě funguje.

• 19.9.2019  19:27

Zatím to dost roste a nabývá na přesvědčivosti. Za tu skvostnou scénu s výstavou Listopadu, kdy pan fotograf jedním dechem brojí za ten odkaz a zároveň děkuje soudruhu podnikateli dávám pět hvězd. Jo, tohle Sedláček umí.

<< předchozí 1 2 3 4 5