• Krátkometrážní

Příběhy slavných - Tak tohle je ten svět... (2005) (epizoda)

Kolegové umělce o něm postupně vytvoří zdařilý portrét. "U Lipských byla slušná kultura osobní. Když jste přišli to nebylo takové to zdvořilé povídání, ale cítili jste se doma". Bratr Lubomír Lipský o ně říká "Byl mírné povahy, ale výbušnej byl taky. Jednou zničil židli a praskl mu při tom žaludeční vřed". Květa Fialová říká: " Byl takovej, že jsem se k němu nemohla přiblížit. Byl takový jako za sklem", načež se od dalších kolegů dozvídáme, že byl starostlivý táta a když někomu nezabral lék, řekl "to bude nemoc, kterou doktoři ještě neznají". Posedět a popovídat , to bylo jeho potěšení. Pobavil mě Lipského bonmot "jenom barbar může jíst kysaný zelí k vínu".

Oběti Vikingů (2020) (TV film)

Drobné reálie ze života Vikingů různě po Evropě. Škoda , že nebylo věnováno více času jak se Vikingové pokusili kolonizovat půdu na neúrodném Islandu a rozmnožit se zde.

Příběhy slavných - Bylo to sluníčko (2002) (epizoda)

To že odmítla lehnout do nemocnice je rozumné. V nemocnici člověk zeslábne, takže je to příprava na smrt. Smutné že, že všechny "mluvící hlavy" jsou také mrtvi. Herečka to byla vynikající a sympatická.

Příběhy slavných - Příběh vypravěče (2001) (epizoda)

Nejzajímavější část se mi zdála ta, která pojednává o Dietlově rodinném životě od dvacáté minuty a pak po půl hodině popis umělcovi tvorby. Měl velké pochopení pro lidské touhy a naděje. "Když s někým mluvil, zasouval si to do hlavy, a pak tu postavu když potřeboval vytáhl". Závěr je ze žánru horror.

Příběhy slavných - Otakar Batlička - Mýtus nebo skutečnost? (2001) (epizoda)

Batličku vůbec neznám. Zřejmě velký mystifikátor a statečný člověk, kterého poslalo Gestapo do koncentračního tábora "U vstupu Mautthausenu byl uvítací výbor. U některých byla poznámka pozdravit, ti byli zmláceni, takže hned zůstalo několik mrtvých" . Dokument je v archivu České televize.

Svět faraona Chufua (2019)

Dokument o stavebních pracích pyramidy najdete v archivu České televize.

James May: Náš člověk v... - Jedeme! (2020) (epizoda)

Velmi dobrý dokument , hezky směšně natočen. Zábavněji než tradiční cestopisy. Zároveň informativní. Přimělo by mě to navštívit Japonsko, ale většina míst vypadá opravdu jako po vymření jen s důchodci. Mladí se stěhují do měst a moc neplodí děti.