• Krátkometrážní

Walt Disney - od myšáka k Disneylandu (2015) (TV film)

Je vidět , že podnikání ve filmovém průmyslu je velmi rizikové. Moc velké sociální cítění zdá se neměl. Historka kdy jeho zaměstnankyně musela šetřit na jídle a omdlela v práci hlady je dnes úsměvná.

Putin - Navždy (2020) (epizoda)

Na mě je zde moc politiky. Chyběly mi nějaké širší úvahy o tom, jak byl ruský národ málem vyhlazen Němci v roce 1942, kteří se tehdy nepárali s genocidou. A zároveň zde vládl Stalin, který zavraždil 25 milionů svých spoluobčanů. K tomu se podle mě ještě Rusové nepostavili čelem a tento dokument na to mezi řádky část odpovědí dává.

Putin - Nepřátelé a zrádci (2020) (epizoda)

"Putin rozlišuje mezi nepřáteli a zrádci". Pro mě díl nepřinesl nic nového. Málo se věnuje ruské hospodářské mafii.  Ruskou mentalitu vystihuje zdejší popularita slova "porjadok".

Sedmnáct zastavení jara (1973) (seriál)

Když se v Rusku zeptáte kdo je to Stierlitz, odpoví vám každý. Je zde známější než James Bond, protože tento seriál viděli v Sovětském Svazu celé generace diváků.

Duszyczka (2019)

Má to silný výtvarný styl.

Zapomenuté transporty do Lotyšska (2007)

Dokument výborně funguje jako paměť národa, aby na tyto věci nebylo zapomenuto. Pamětníci dnes již možná nežijí.  Má i bohatý archiv. "Vzala si do kapsy kus vlny, která měla jít do Německa. Dozorce ji zastřelil, postavil si ženy do řady a zastřelil každou čtvrtou. A pak znova".

Pozor! Státní hranice - Dva roky prázdnin (2019) (epizoda)

Příběh se zběhem vypadá hodně hloupě. Dokument popisuje až šokujíc sledování neobvyklého chování v pohraničních oblastech. Skoro jako dnes, kdy vás kamerama sleduje "velký bratr". Dnes Američané, kde probíhá kulturní válka , zajišťují obranu bezbranné Evropské unie. Takže z bláta do louže.