• Krátkometrážní

Svět přírody - Poštovna v zemi tučňáků (2014) (epizoda)

Dokumenty o tučňácích jsou vždy nudné ze své podstaty protože tučňáci zase tak zajímavý sociální život nemají. Tento se mi zdál snesitelný, protože je spojen s reáliemi pošty a turistikou. Polární stanice připomíná psychiatrickou léčebnu: "Někteří turisté v záchvatu nadšení utratí za pohlednice s tučňáky i tisíce dolarů". V závěru dokument vytáhne dva trumfy - krátký letecký výlet po krajině nejkrásnější části Antarktidy a narození malého tučňátka. Milovníci zvířat a sněhových plání Antarktidy a nekonečných bílých dálek nechť si připíší další dvě hvězdy.

Na kávě u Kamily (2011) (pořad)

Nudné povidání u kafe. Ale pořád lepší než hospodská debata ve tři ráno.

Euromaxx (2003) (seriál)

Chápu takový rozptyl v hodnocení, z některých reportáží prýští tupá zvrhlost konzumní západní společnosti podávané jako samozřejmost, ale hezky se na to kouká.

Interhelpo - Historie jedné iluze (2008) (TV film)

Opravdu poutavé vyprávění o dobrovolných emigrantech, vyznavačích družstevnictví do pusté stepní krajiny bez lidí s velehorami na obzoru. Zápletka je jako vždy v Rusku průhledná - popravy nebo Gulag za jedno nekorektní slůvko.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123387223-interhelpo-historie-jedne-iluze/

Lidé jako my (2012)

Jako by někdo nahustil zápletky vztahového seriálu do celovečernho filmu. Film o odpuštění, špatných a dobrých rozhodnutích a schopnosti vycházet s ostatními.

68 Kill (2017)

Po přečtení komentářů zde jsem si udělal představu, že film bude zábavný, laciný, divoký s možná překombinovanou zápletkou. Po shlédnutí ještě dodám místy originální. Fanoušci zkažené ženy mohou mít nový idol. Výborná charakteristika ženy. Chvílemi je film až na hraně parodie, ale nikdy ji nepřekročí.

Darkland (2017)

Film působí chladně. Posuny v ději jsou ze začátku svižné, žádné dlouhé úvodní představování. Co scéna to zásadní informace. Pak se to nějak rozvolní. Náladou to zrovna není vánoční film. Hlavní postava si nemá během své únavné cesty za spravedlností kde oddychnout. Vidíme buď jeho byt s tesknou náladou a náznaky jeho intimního života, nebo noční velkoměsto. Časem potkává stejně drsné postavy, jako je on sám. V kině bych řekl, že jsme z žánru viděli, pro co jsme přišli, ale žádnou přidanou hodnotu, z které by se točila venku hlava kromě originální skvostné bitky v autě a závěrečné konfrontace s hlavním padouchem.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Nepřesvědčivá katastrofická sci-fi s pár překvapeními, s hollywoodskou hvězdou Gerardem Butlerem. Všechno jsme už stokrát viděli někde jinde. Nadužívání digitální technologie. Film se schovává za vznešené otázky změny klimatu, přitom je to obyčejný tupý a nudný popkornáč.

LSD made in ČSSR (2015) (TV film)

Ze začátku originální dokument, ale postupem času pořád to samé, tak by to šlo zkrátit.