• Krátkometrážní

Churchillovo temné rozhodnutí (2009) (TV film)

Příběh je napínavý a z dnešního pohledu si asi většina diváků řekne, jací ti Francouzi byli pitomci.

Nakupuj, dokud nepadneš (2009) (TV film)

Teorii zahálčivé třídy od Veblena jsem četl - doporučuji. Tento dokument výborně popisuje dnešní situaci a psychologické a genetické motivy konzumentů už neomezovaných nedostatkem zmrzliny nebo chipsů. Syndrom slunečného dne vše dobře vystihuje.

Plácido Domingo: Moje největší role (2009)

Shlédl jsem jako medailonek k 80.narozeninám umělce na Čt Art. Nejsem příznivcem ani odpůrcem tohoto žánru, ale ukázek zde pro mě bylo nepříjemně moc.

Konec ponorky (2010) (TV film)

Chvílemi až instruktážní film. Byl jsem zvědavý jak to dopadne. Dávám 50%.

Einstein (2008)

Informačně poučné i zábavné.

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

Prvních dvacet minut je nuda, ale pak se objeví zajímavé informace. Neuromarketing prováděný na dětech, měření počtu jejich mrkání. Obchodníci s reklamou pro děti jsou opravdu podobní pedofilům v tom, jak dětem rozumí. Výrobek je ceněn ne co umí nebo jak chutná, ale na základě společenského mínění. Děti už nechtějí jen značky, ale designové výrobky. Došlo k hluboké přeměně jejich psychiky a stárnou stále rychleji. Chlapci mají být agresivní a mužní. Vychováváme superkonzumenty. Překvapil mě údaj, že každé třetí americké dítě narozené po roce 2000 trpí cukrovkou.

Milování v době kamenné (2012) (TV film)

Jsem humanitně vzdělaný, ale o Denisovanech jsem ještě neslyšel. A vzrušení, o kterém v dokumentu mluví antropolog jak bude moci zkoumat geneticky kost nesdílím. Pro vyhynuli neandrtálci nikdo neví, snad jsme je nevyhubili my. Když popisovali osobu s ubíhajícím čelem a výrazným nosem neandrtálce, skoro jsem se urazil.

Dědictví (2001)

Apartmán na Copakabaně životní štěstí nepřináší.