• Krátkometrážní

Der Preis der blue jeans (2012) (TV film)

Přehlídka šokujících údajů Nepříjemné jsou pohledy do obličejů čínských dělníků pracujících s jedovatými chemikáliemi s jedním dnem v měsíci volna za nuzné mzdy, nebo při pískování kalhot, kde do roka dostanou silikózu. Továrna je po pár letech propustí jako zdravotní trosky. Lidé chtějí levné nohavice, které ale chtějí nosit co nejkratší dobu a co nejdříve si koupit nový model. Nové džíny ale mají působit jako staré.

Made in China (2006) (TV film)

Hlavní protagonisté jsou čínští manželé, kteří odjeli z venkova na několik let od své dcery , aby splatili dluh kvůli nákladům na zdravotní péči. Vidíme přímý přenos z průmyslové revoluce 19. století. Jak to, že komerční pěstování hub manžela na vesnici nebylo výdělečné? To houby rozdával zadarmo? Někomu jsou prostě špatně rozdané karty a narodí se v Číně. Po 15 letech od natočení dokumentu industrializace Číny obludně pokročila.

V karavanu po Česku - Jihočeský kraj (2021) (epizoda)

O zámku Kratochvíle jsem nikdy neslyšel, je pěkně ukrytá, dopravně i pěšky nedostupná. V nedalekých Vlachově Březí, Vodňanech a Prachaticích bývaly slavné plné diskotéky před nástupem generace "interiérových dětí" a sociálních sít žijících ve virtuální realitě Na Blanici u Husince menší hudební festiválek. Kleť je vidět snad odevšad. Šel na podzim pěšky z Krumlova 25 km přes Kaplice na Slepičí hory na sraz jedné organizace. Na málo známém Landštejnu jsme vždy s Přírodovědou přespávali a pod ním hráli paintball včetně cyklonávštěvy těch slavných bizonů Zbytek cestopisné pohlednice je pak víceméně turistická klasika.

Můj táta Dědek (2021) (TV film)

Shlédl jsem na ČT Art. Příjemně mě to překvapilo. https://www.ceskatelevize.cz/porady/13247942765-muj-tata-dedek/

Minari (2020)

Takové specifické rodinné drama. Autor scénáře /režisér Lee Isaac Chung vytvořil sebevědomý obraz ze svých vlastních vzpomínek z dětství. Bez sentimentu přestože s širokým srdcem. Je to citlivý a snivý film o lidské odolnosti , rodinném snu a obtížnosti změny při emigraci. Kombinuje dramatické oblouky a estetickou sílu. Působí to jako obejmutí od někoho, koho znáte už dlouho. Chung je trpělivý tvůrce a pracuje v malých specifických epizodách , které narůstají do něčeho majestátního. Jenže mě to emocionálně nezasáhlo tak jak jsem chtěl. Film ale určitě zlepší rodinné porozumění vás, kteří jste v manželském svazku.

Churchillovo temné rozhodnutí (2009) (TV film)

Příběh je napínavý a z dnešního pohledu si asi většina diváků řekne, jací ti Francouzi byli pitomci.

Nakupuj, dokud nepadneš (2009) (TV film)

Teorii zahálčivé třídy od Veblena jsem četl - doporučuji. Tento dokument výborně popisuje dnešní situaci a psychologické a genetické motivy konzumentů už neomezovaných nedostatkem zmrzliny nebo chipsů. Syndrom slunečného dne vše dobře vystihuje.

Plácido Domingo: Moje největší role (2009)

Shlédl jsem jako medailonek k 80.narozeninám umělce na Čt Art. Nejsem příznivcem ani odpůrcem tohoto žánru, ale ukázek zde pro mě bylo nepříjemně moc.

Konec ponorky (2010) (TV film)

Chvílemi až instruktážní film. Byl jsem zvědavý jak to dopadne. Dávám 50%.