• Krátkometrážní

Sedm psychopatů (2012)

Výchozí zápletka s kradenými psy, překvapivě podobná českému Ro(c)ku podvraťáků, není podstatná; jde jen o záminku, jak na malé podvodníčky poštvat profesionální zabijáky. Ovšem klíčový půvab snímku dodává hravý motiv filmu ve filmu, chytře balancující na hraně pokleslého krváku a existenciálního westernu. Kouzelně opilecký literát v podání Colina Farrella ztěžka vymýšlí scénář, pro nějž má právě a pouze název Sedm psychopatů

Upíří deníky (2009) (seriál)

Čekal jsem upíra dokonalou kreaturu, která vyvolává dávicí reflex. Jehož tvář bublá jako tekoucí láva, pod maskou kašírované laskavosti cítíme bezohlednost a perverzní chtíč po moci. Ale v seriálu má  skvělé spoluhráče, ať už v něžně důvěřivé slečně , nebo další hrdé slečně.

Příběhy obrácení (2014) (seriál)

Je to protiváha k individualismu, který se do evropské společnosti rozšířil , kdy se každý stará jen sám o sebe a rodina znamená malou mono jednotku o dvou, třech lidech.

Je to jen konec světa (2016)

Filmová řemesla jsou stylově na výši, obsah trochu klaustrofobický. Postavy mají vzpomínky, smutky a možná trochu lásky.

Viva (2015)

Režisér paradoxně ztvární Havanský slam krásný, ale přes svůj název film nepřivede k úplnému životu. Je to o tom jak být k sobě pravdivý.

Zatoulaný (2018)

Příběh o mladém prostitutovi má až dokumentární nádech. Sexuální pracovník si užívá svobodu , kterou mu poskytuje jeho práce a je náchylný nebezpečím tohoto zaměstnání. Režisérovi se podařilo přenést něžnost do této brutální profese.

Mgr. Radovan Kaluža (2011) (studentský film)

O milém sukničkáři , rozšafném bonviviánovi. Kouzelně opilecký hrdina s něžně důvěřivýma dívkama. S jeho heslem čím mladší, tím lepší souhlasím. Je to zábavně dívání okořeněné humorem. Ve Stodolní jsem byl jako Pražák kalit dvakrát a vždy super. I když nyní s nástupem interiérové skleníkové generace kukel, kteří vysedáváním na sociálních sítích doma vylikvidovali ekonomicky 90% klubů to tam hádám nebude jako dřív. Na film se dobře kouká v době koronavirové izolace a uzavření klubů.

Tantra (2010)

No proč ne, je to taková forma psychoterapie. Ale nechápu proč vyrazili zrovna do Cronwalu, jedné z nejhnusnějších krajin v Evropě. Vyrubané lesy, věčný vítr a déšť. Byl jsem na přednášce jednoho českého psychologa a psychoterapeuta a ten dělil lidi na pět druhů podle stupně intimity, který vyžadují. První stupeň jsou ti, kteří si o partnerovi myslí, že je ten pravý, pravá a nikdo jiný je nezajímá. Druhý je sériová monogamie - partner se jim intimně omrzí časem a najdou si jiného. Třetí typ má svého partnera za intimní jedničku duševní, ale provádí nevěru za učelem fyzična a žárlí, když jeho partner udělá to samé, protože ho má v intimitě na prvním místě. Čtvrtí jsou ti, kteří mají intimintu rozdělenou mezi celou svou komunitu což tipuji jsou účastníci kurzu v dokumentu a pátí jsou sexuální pracovníci - pracovnice, kteří mají intimitu a sexualitu úplně oddělenou.

Soukromý vesmír (2011)

Pro mě podobní rodiče jako ty moje bez větších partnerských problémů a se sympatickou výchovou. S dobovými záběry a velkým časovým rozmachem je pro mě dokument emočně silný. Takový vzkaz je, že dřívější doba přála rodině více než ta naše.