• Krátkometrážní

Plné hnízdo - Plné hnízdo v Plzeňském kraji 2 (2024) (epizoda)

Je příjemné vidět, jak se někdo nezbaví staré babičky do domova důchodců nebo do LDNky jak je v Česku zvykem. Navíc je to pomoc péče o vnoučata. V 50. letech trávila rodina čas spolu u jednoho stolu, v 80. letech společně u televize a nyní tráví čas každý u svého média. Tato rodina je ale příjemnou vyjímkou. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/323295350030003/

V karavanu po Polsku - Epizoda 2 (2024) (epizoda)

Dřív jel na dovolenou k moři do Polska bylo neobvyklé. Nyní začíná být krásné Polsko stále více populární kvůli výborným službám, cenám a příjemným lidem. Na západní Ukrajině a ve východním Polsku jsme byli jednou v červnu týden botanizovat s jihočeskou univeritou. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300002/

Krásné země z výšky: Wyoming (2020) (TV film)

Stát na mě působil děsivě vyprahle. Malá hustota obyvatel , kde se nedokázal pomnožit ani americký homo economicus, ani noví osadníci, kteří k přijetí občanství museli prokázat víru v boha Dolar, je vysvětlena, že žádná voda ze státu neodtéká, ale prostě se vsákne. Někde zanikla celá města kvůli změně trasy dálkové cesty či přerušení cesty. Uvidíte domy Kalamity Jane, Jeffa Bridgese, Butche Casidiho, Sundance Kida známých z našich trampských písniček z doby trampingu obdivujícího divoký západ.

Skryté skvosty - Hořovice (2024) (epizoda)

V Hořovicích jsme byl jako Pražák na výletě mnohokrát, ale na zámku nikdy. A to jsem tam byl na diskotékách , nebo na plese. Historie i interiéry jsou koukám zajímavé. V každé rodině se prý najde někdo, kdo neprospívá, zadluží se a po generace nahromaděný majetek prodá. Okolí Hořovic - Brdy jsou krásné, ideální pro cykloturistiku. K vidění zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/13826669737-skryte-skvosty/423235100031009/

Chick Corea na festivalu Malta Jazz (2018) (koncert)

Slavný Chick Corea zřejmě byl na tomto festivalu hlavní hvězdou. Já jsme již přestal jazz poslouchat, protože zabíjí melodii. Přitom se domnívám, že jazzoví hudebními spolu s hudebníky vážné hudby mají ze všech umělců největší talent a dovednosti. I Corea se hraje fantasticky. Další ze řady výborných koncertů na České televizi Artu.

Inženýrství starověku - Extrémní stavby (2022) (epizoda)

Nejvíce se mě líbila "zmačkaná papírová taška", tedy budova z pěti druhů unikátních tvarů cihel. A klášter ve skále v masivu Heng Šan 1500 let starý, který vybudovali čínští mniši.  Dokument na České televizi.

Plavba za ledem (2024) (TV film)

Černobílá atmosféra dalekých pustých obzorů pěkná. Zajímalo by mě třeba více informací o inuitské vesnici s 300 obyvateli. Jak žijí, jestli mají jako u nás k setkávání kulturní dům nebo aspoň hospody, svátky a festivaly a něco o jejich samozásobitelství. Ale ptát se na to v supermarketu , nebo učitele střelby je zřejmě společenské faux-paux. Fascinující je bílá čistota sněhu, ne ten v Praze po dvou dnech, s luxusními obřími komerčními výletními lodi každá s 650 turisty a členy posádky. "Každý večer se osprchují" říká úsměvně člen posádky a viditelně to nemyslí vážně. Zdá se , že změnou klimatu za padesát let tam češi budou moci ležet na plážích jak v Bibione. Tedy samozřejmě o sedm metrů výše. K shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/11566440941-plavba-za-ledem/