• Krátkometrážní

V karavanu po Slovensku - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Tatry se mi nelíbí, ale Levoča moc. Škoda že to Dalibor nezahnul do krásných zelených Levočských vrchů.

Manchester United: Oficiální příběh (2002)

Nezřízeně to nabobtnalo, ale pro mě jako fotbalistu pocitově kratší. Na stadion jsem se byl podívat při mé zastávce v Manchesteru loni na podzim.Impozantní stánek nácků.Přes den se v mimořádně hlučném předraženém deštivém městě lidi člověku bojí cokoli říct kromě slova "amazing" ve strachu aby ho neurazili. V nočním klubovém životě se změní na fašouny. To jsou příjemnější němečtí fanoušci (teď jsem si dal hodně pozor abych neudělal překlep na fašounci)

V karavanu po Slovensku - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Vlkolínec a Liptovský Ján jsou známé. Malá a Velká Fatra je pro nás Čechy klasika v létě v zimě. Na Liptovské Maře jsem byl na hudebním festivalu. Ten Gondíkův karavan vypadá útulně.

V karavanu po Slovensku - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Konečně nějaký rybář, který chytí rybu a nekorektně ji také sní. Jesetera bych v Dunaji nečekal. V krásném Považském Inovci jsem byl na výletě po turistických značkách, Češi ho prakticky neznají. Ten hrad Tematín jsem neznal, Čachtice vypadají monumetálně s výhledy..Loni jsem byl na workcampu na krásném hradě Uhrovec. Mě na Slovensku lákají hlavně hudební festivaly, čehož se asi v seriálu nedočkám a budu tedy potkávat jiný typ lidí. Že v kempech spí jenom socky není pravda. .Část překrásných Strážovských vrchů jsem si prošel - doporučuji.

O zaniklé Karvinné (2018) (amatérský film)

Příjemné vyprávění pamětníků u čaje. Pobavila mě ta pronajímaná "teplá postel" kdy jeden horník spal a druhý byl na směně. To samé bylo také na Kladně.

Poslední iglú (2019) (TV film)

O samotě a drsných podmínkách. Když se turisté po čase dostanou z Grónska na Island, říkají, že se jim zdá přelidněný.

Propaganda, továrna na souhlas (2017) (TV film)

Chodil jsem na studiích na předmět k Mikšíčkovy Hromadné psychické jevy. Doporučuji jeho stejnojmenou knihu. V dokumentu pár zajímavých věcí bylo. Lidi v davu jako mikroby ovládané míchou. Dav nemá schopnost racionálního uvažování. Je třeba obracet se na jeho emoce a instinkty, na jeho první signální.Využívat symbolů a soustředit se jen na pocity. Výsledkem byla změna myšlení obyvatel USA. Chránit se před zuřícím stádem výrobou souhlasu. Po válce proměnili občana USA v konzumenta.Masivní kampaně k ovládnutí škol, univerzit, sportovních organizací, kostelů a továren s cílem donutit lidi pro "americkost". malý počet osob vytváří ze svých zájmů veřejné domněnky považované za nanejvýš důležité.

Tajemná Brazílie (2012) (seriál)

Všechny tři díly jsou zaměřeny na faunu. Líbilo se mi ve třetím dílu setkání potápěče s osmimetrovým hadem.