• Krátkometrážní

Nerez & Lucia a Neřež trio (2023) (koncert)

Byl jsem na nich v konci pandemie v Ústí nad Labem folkový festiválek ve venkovním amfiteátru. Překrásný koncert. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15936316439-nerez-lucia-a-nerez-trio/

Stezka Českem - Adršpach a Broumovsko (2024) (epizoda)

V těchto oblastech mám turistické značky prošlé. Zdoňov, kde jsem byl na dětském táboře či celé Broumovsko má příjemnou klidnou atmosféru periferie. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15670635477-stezka-ceskem/423235100081005/

Kuratorium (2022) (TV film)

Z metod převýchovy české mládeže ke germanizaci odtržením od rodičů mrazí. Uvidíte i hajlujícího herce Josefa Vikláře v dětském věku. Trochu to připomíná dnešní metody EU k převýchově mládeže k multikulturalistické ideologii. Nevěděl jsem, že Británie se nám zdráhala vrátit zpátky území Sudet, ale Edvard Beneš jel za Stalinem do Moskvy a podepsal dvacetileté přátelství a tím se to vyřešilo. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13083295396-kuratorium/

Příběhy rukopisů - Proces Franze Kafky (2021) (epizoda)

Dokument na České televizi o tom, jak se dvakrát podařilo zachránit Kafkovy rukopisy, které chtěl Kafka zničit. Rukopis Proces se v aukci u Sothebys stal nejdražším rukopisem na světě za milion liber a nyní je v německém Marbachu. Většina ostatních rukopisů je v Oxfordu.

Doutnající oheň (2024) (TV film)