• Krátkometrážní

Vlci za dveřmi (2016)

Jako většina hororů jde jen o prchavou službu okamžiku. Pár lekaček, poměrně dost denních scén. Expozice jsou docela dlouhé, ale ty napínavé se zbytečně nenatahují. Přemýšlel jsem spíše o smyslu vzniku snímku, pokud se zrovna nebojím. Divák se možná s postavami identifikuje a ventiluje vlastní hněv či úzkosti. Chtělo by to trochu silnější scénář, zas nějak zvlášť jsem se nebavil. Stěžejní část filmu se odehrává v závěru. Na zloducha máme až vztek. Fyzických extrémů zde moc není.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Dobová výprava dobrá. Ale herci trochu přehrávají a vyprávění se nesnesitelně vleče. K hrdinům nenaplněné romance si divák nevytvoří vztah. Milostné napětí musí být divákovi vysvětlováno.Herci hrají strnule. Je skečů jako stopy humoru (s husou). Vytrácí se cit pro rytmus vyprávění. Braková duchařina...

Zvláštní znamení touha (2015) (seriál)

Nostalgie, sto let trampingu, krásná hudba. Nahlédnutí na světové potlachy..

Eiðurinn (2016)

Oddaný otec manžel, který žije obyčejný život na tichém předměstí Reykjavíku se snaží zachránit svoji dceru od jejího přítele, drogového dealera. Vymyslí plán na dokonalý zločin. Styl snímku je syrový a studený. Převládají tmavé barvy. Jde o filosofické drama, které se ptá, jestli otec jedná správně. Do práce jezdí na kole, což ho přibližuje divákovi. Akce snímek moc nenabízí, jde spíše o emocionální konflikt.

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Průměrný film, který má celkem rychlý spád, ale slabou zápletku i většinu situačního humoru. Podařená byla scéna, kdy Jackie Chan hrající karatistu chytá do ruky láhve, které po něm mrštil Owen Wilson, alias Roy.

Na vítězné vlně (2014)

Příběh okrašlují kousky zápasu amerického fotbalu, který nemám na svém seznamu přání. Chybí humor a žádná postava si mě nezískala. Jediný trumf filmu je, že čekáme jak to nakonec dopadne, ale snímek je také dost předvídatelný.

Pražská 5 (1988)

Něco koukatelné, něco hůře koukatelné.

Svatý Vojtěch - první český Evropan (2009) (TV film)

Do dokumentu se lze ponořit a nechat se příjemně unášet po cestách svatého Vojtěcha, poutních místech a české krajině. Zemi Vojtěch opustil dvakrát a podruhé si tím při vyvražděním Slavníkovců zachránil život. Již se nevrátil. Byl zabit při své misijní činnosti na území pohanských Prusů. Vystupoval proti společenským jevům jako bylo pohanství, obchodování s křesťanskými otroky, kněžské manželství a rozšířenému alkoholismu.

Vzpomínky (2006)

Zběsilý střih a Denzel z plátna nesleze. Spousta balastu. Rychle zapomenutelný kousek.

Časové pásmo bylo změněno