Tiché místo (2018)

Bezesporu nejlepší horor za poslední roky, rozumějme minimálně 10 let. Konečně žádné trapné přemachrované CGI, duchaplné dialogy (páč hlavní protagonisté nemohli moc hovořiti, ještě, že tak), jen akce, akce, akce. U tohoto filmu jsem se obávala pokračování snad nejvíce, jelikož to, co se vybudovalo v 1. dílu, se dalo velmi jednoduše zahrabat ve dvojce, ale nestalo se tomu tak, což je jedině dobře.

Láska je slepá (2020) (pořad)

Jako nápad zajímavé, avšak plánování svatby po pár dnech známosti, kdy se většinu času ani nevidí, mi přijde naprosto slaboduché. První serie se docela dala, ale ta druhá byla s prominutím slušný průser. Totálně dementní, určitě s papíry na hlavu, Shayne, a jeho relativní kopie v ženském těle, s příhodným jménem Shaina, taky psychik na n-tou, hned by se chtěla množit s každým kryplem, kterého ani neviděla... no hrůza děs, ale tolik přiblblých a zoufalých lidí pohromadě jen tak neuvidíte, takže si to pusťte, mne to třeba bavilo, ne v dobrém slova smyslu. :D

Ženská pomsta (2020)

Kvalita tohoto snímku byla již patrná po zveřejnění jeho obsazení. Dobré české herce, samozřejmě ty žijící, spočítáme na prstech jedné ruky, a ani jeden z nich, světe div se, v tomto škváru nehrál, tak jakou to může mít asi úroveň. Ženskou pomstu bych přirovnala ke klasickému Kameňáku, je to prostě škvár, a ještě k tomu slušně trapný. Na celém filmu jsem našla jedinou celkem slušnou věc, a tou je soundtrack, jinak je to totální blbina.

30 stříbrných (2020) (seriál)

Samozřejmě, že to je fantasmagorie, a to se mi na tom právě líbilo. Konečně žádné slaďárny, nechutné zápletky, kde Juan jebe každou Rosalindu za bukem, a celá ves se baví nad tím, jaká je jeho žena chuděra, tady se sice taky baví nad její ubohostí, ale trochu z jiného soudku. Kněz je super tvrďák, starosta trošku slaboch, který se nechává zčásti ovládat svou ženou, minimálně zezačátku s ním slušně oře, a krásná veterinářka tomu také moc ve finále nepomáhá. :)  Ale za mne super seroš, viděla jsem jednou, premiérově každý týden. Kdybych se na to podívala podruhé, dost možná bych hodnocení o hvězdu snížila, ale nechce se mi. Edit: Shlédla jsem podruhé, a trvám na plném počtu.

Lucifer (2016) (seriál)

Nově přibývající serie jsem shlédla během jednoho odpoledne, což se u mne běžně nestává. Samozřejmě, podruhé nemám potřebu se na něj podívat, ale jako jednorázový seriál je to velmi dobré. Efekty se postupem času trošku zlepšily, ale i tak se nejedná o majstrštyk. Avšak v porovnání s ostatními "nově" vydanými seriály, musím uznat, že tento patří k těm nejzdařilejším za poslední roky, proto plný počet, jinak by byly 4, kdyby bylo s čím srovnávat.

Hostel III (2011)

Jednička je klasika, dvojka celkem slušný průser a trojka se naštěstí dotáhla téměř na jedničku, proto i totožné hodnocení.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Já mám Gilmorky velmi ráda, ať si říká, kdo chce, co chce. Ano, obě jsou šíleně naivní a dětinské, ale o tom to relativně je. Trošku nešťastný je ale fakt, že dcera Rory by mohla ve finále vychovávat svou ztřeštěnou matku, jelikož mnohé její výplody jsou podivuhodné, na to, že je to relativně úspěšná podnikatelka s dospělou dcerou.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nebýt poslední serie, byla bych maximálně spokojena, bohužel, osmička celý příběh trošku pohnojila, ale to už tak někdy bývá, asi už se tvůrci nemohli dočkat konce, tak do toho hodili vidle. Co si ale budeme, bez krásné královny draků a jejích dětí by to bylo nezáživné :)

Moucha (1986)

Na to, o jak "starý" film se jedná, bych se ho nezdráhala označit za jeden z nejvydařenějších hororových snímků všech dob. Postupná metamorfóza hlavní postavy je fascinující, jak z pohledu změny fyzické, tak mentální.

Moucha 2 (1989)

Dvojka je bohužel průser, jak z pohledu příběhové linky, tak z efektové stránky. To, co se vybudovalo v jedničce, dvojka celkem nehezky pohřbila. Tvůrci by udělali lépe, kdyby se spokojili s prvním filmem, který byl mimochodem vynikající, a nepokoušeli se navazovat takovým slabým čajíčkem.