Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Trošku pomalejší rozjezd, ale s ohledem na fakt, že se tentokrát přidržovali více knihy, bych jim to neměla za zlé, neboť poslední kniha je z větší části zaplněna putováním a pátráním po viteálech, což bylo víceméně dodrženo. Chápu, že někdo by chtěl neustálou akci, ale o tom prostě HP není, ani v knihách, ani ve filmech.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Šestka je fajn, Brumbál využívá Harryho aby se spřátelil s novým profesorem lektvarů, H.Křiklanem, aby získal důležitou vzpomínku, která jim prozradí, jak zničit "Vy víte koho". Celý děj filmu se točí relativně okolo jejich sbližování a Harryho lekcích nitrobrany u Snapea, které zrovna moc nevyjdou, kdo by to byl čekal. Musíte brát ohled na fakt, že scénářem jsou z velké části knihy, takže kdyby si Yates  chtěl dovolit změny ve scénáři, musel by požádat o svolení J.K.R.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Od tohoto dílu se nemáme o čem bavit, mé hodnocení se ustálilo na 4* asi i pro všechna ostatní pokračování. 4 neznačí, že je film špatný, to vůbec ne. Temná atmosféra, naštěstí, přetrvává, výborná profesorka Umbridgeová, kterou jsem si při čtení knihy představovala naprosto jinak, než jak ji ztvárnili ve filmu, je dokonalá svi*e, která bude plnit příkazy svého zaměstnavatele za všech okolností, i za cenu pár jizev, nebo únosu. Vcelku je to velmi dobrý celovečerák, určitě ne pohádka pro malé děti pod šest let, pokud tedy nechcete, aby se haranti po...

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtverka se více zaobírá pubertálními životy hlavních protagonistů, než kouzly. Harry se vybarvuje jako rozmazlený fracek, což nevím, kde vzal, když vyrůstal, tak, jak vyrůstal. Ron na tom není o nic lépe, neboť žárlí na svého "nejlepšího" kamaráda, namísto toho, aby mu jeho "výhru" přál a povzbudil jej, tolik k jejich "přátelství". Hermiona se poprvé zamiluje, žel bohu ne do toho, kdo o její přízeň očividně usiluje od prvního ročníku.  Kdyby se děj ubíral více "kouzelnickým" směrem, namísto řešení zápletek mezi jednotlivými osobami, mohl být i plný počet.

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

Velmi povedený koncept, do kterého se prkennost D.R. docela hodně hodí. Sympatický je fakt, že každá serie je zasazena do jiného prostředí, i scénáře, avšak hlavní postavy zůstávají, podobně jako tomu je u AHS. Seriál jako samotný působí poněkud hloupoučce, ale taky vám nikdo netvrdil, že se budeme bavit o kvantové fyzice, takže pokud jste tento typ nerdů, upalujte si pustit třeba IT Crowd, nebo podobný škvár, jelikož už pouhý název seriálu Vás mohl varovat, že to asi nebude moc intelektuální podívaná, ale také ne úplně stupidní, což mi absolutně vyhovuje.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ne, ne, a ještě jednou ne. J.Depp je sice stále nejoblíbenějším hercem na čsfd, řadí se i mezi mé oblíbence, ale role Gellerta Grindelwalda mu absolutně nesedla, pokud jste si tedy tuto postavu nepředstavovali jako vyfetovaného gotic šaška s rozpadajícími se zuby. Autorka jej totiž popisuje jako velice mocného a okouzlujícího čaroděje, což, přiznejme si, Depp nebyl ani v jednom ze záběrů. Chápu, že někomu, kdo nečetl knižní předlohu, se toto ztvárnění mohlo líbit, ale s ohledem na autorčin popis, se opravdu do této role hodí někdo se severskými kořeny. Nevím, jak se mohl, po relativně úspěšném prvním díle, dostavit takový úpadek, pokud to trojka nezachrání, což by bez Deppa mohla, tak by to měli už s dalším pokračováním zabalit. 1 hvězdu uděluji za mladého Albuse a hrabáka, ti byli "cute", jinak ve finále docela špaténka.

MEG: Monstrum z hlubin (2018) odpad!

Pro tento počin by bylo nejlepší, kdyby se nikdy neudál, ale bohužel, už ho tady máme. O herectví se bavit nebudeme, protože obsazení je buď velmi neznámé, a když tam "nějaké" jméno zazní, tak je přinejlepším céčkového rázu. Kravina na n-tou, jestli-že nevíte, jak promarnit bezmála 2 hodiny svého času, klidně se na to podívejte, abyste se přesvědčili o nevalnosti tohoto snímku na vlastní oči. Nejhorší, chápejme nejvtipnější, na tom všem je fakt, že bude dvojka.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Dvojka je bohužel nejslabší ze všech dílů, asi za to může špatně zvolená zápletka, nebo nevím. To, že je představitel Harryho prkenný, víme, vydrželo mu to do jeho bezmála 33 let, tudíž pochybuji, že se své prkennosti kdykoliv zbaví, prostě je takový, navíc, pokud jste viděli dokument ''HP 20 let filmové magie", J.K. sama říká, že si ho do role Harryho vybrala relativně hned na 1.pohled.  První dva filmy jsou zcela záměrně daleko více pohádkovější, což se mně osobně nelíbí, ale co už, J.K. knihy, které jim byly předlohou, napsala v době, kdy byly její děti malé, tudíž i děj byl směřován pro mladší diváky. Za 3 je stále dobré, ale nebojte se, všechny ostatní díly jsou lepší. :)

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Klasický celovečerní rodinný film, a tím to taky hasne. Děj začíná ponecháním novorozeněte na prahu jeho příbuzných, o nichž se ihned během prvních pár minut dozvídáme, že patří mezi ty nejhorší “mudly”, a že se u nich chlapec asi nebude mít nejlépe; což se nám také ihned v dalším střihu potvrdí, neboť jej jeho “pěstouni” využívají jako levnou pracovní sílu. Za mne osobně jsou první 2 díly více pro děti, což také autorka původně zamýšela, takže tomu není co vytknout, ale pokud se jedná o dějovou linku a nějakou tu “action-Jackson”, musíme jít od trojky dále. Pro děti ale fajn.

Space Jam (1996)

Kultovka mého dětství, co k tomu dodat. M.Jordan, někdejší hvězda NBA, pomáhá týmu trhlíků zvítězit v basketbalovém zápase nad monstry z vesmíru. Na to, o jak “starý” film se jedná, s přehledem strčí do kapsy nejnovější “remake”, jak příběhem, svou vtipností tak i obsazením (pardon).