El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Ve všech ohledech to funguje na jedničku, tedy až na jednu drobnost, která vlastně vůbec drobností není... Nerad to říkám, ale v mých očích je El Camino přece jen trochu zbytečným filmem, není to nic, co bych si chtěl co nejdřív pustit znova, navíc po takhle dlouhé době to prostě působí tak nějak nedůležitě. Je to prostě spíš takový malý dárek pro fanoušky, kterým já jsem a stěžovat si určitě nehodlám, ale víc, než samostatný film to fakt trochu připomíná dvě epizody seriálu. Jo a asi se teď podívám znova na Breaking Bad, i když jsem to možná mohl udělat, než tenhle film vyšel, z některých věcí jsem byl lehce zmaten a ani recap seriálu na začátku úplně nepomohl, holt už je to fakt dlouho. No prostě... Pěkný to bylo. 7/10

Hellboy: Královna krve (2019)

Nový Hellboy rozhodně nedopadl nejlépe, ale já nevím... Svým způsobem mi byl dost sympatický. Jde si svou vlastní cestou, Del Torovým filmům se vyrovnat ani nesnaží, je to prostě stupidní, neuvěřitelně přeplácané béčko s překvapivě celkem fungujícím humorem (jen občas) a nepřehledným dějem. Harbour není vůbec špatný, i když namaskován je dost hrozně. Jeho vztah s otcem bohužel působí strašně nevěrohodně, snaha tam sice byla, ale přišla bohužel vniveč. Z ostatních herců lze vyzdvihnout Milu Jovovich, která se sem prostě fakt hodí, ničím sice nepřekvapí, ale nijak to nevadí. Taky se mi celkem líbila Sasha Lane, jen vůbec nechápu, co byla vlastně zač ta její postava, ale mezi ní a Hellboyem už by se asi nějaká ta chemie našla. Ten kočkoasiat byl ale fakt na hovno. Příběh je vyprávěn opravdu krkolomně, spoléhá strašně na flashbacky a občas není zrovna lehké se v něm vyznat. Na druhou stranu, ani to mi tady nějak moc nevadilo. Dvojky se asi nedočkáme (přestože to je na konci naznačené) a ani to mi vůbec nevadí, ale bylo to celkem zábavné. V kterým jiným filmu můžete vidět prase vyrvat mnichovi jazyk a vložit si ho do tlamy, aby mohlo pronést nějaká posvátná slova, která ten mnich pronést nemohl, protože byl vázán slibem mlčenlivosti? Rozhodně lepší, než Aquaman. 5/10

Hnüs (2019)

Tyhle životopisý filmy o kapelách už mě začínají trochu nudit, tenhle je sice celkem odlišný, ale nedá se říct, že nějak podstatně. Vlastně to víc, než Bohemian Rhapsody asi připomíná Vlka z Wall Street. Jen je to snad ještě trochu odvážnější a ne tak dobře natočené. Leckdy jsem si u toho musel říkat, že to byla fakt banda kreténů. Mgk nebyl špatnej, Rheona bych vůbec nepoznal. 6/10

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Celkem parádní hudba. Jinak kurva zklamání. A to jsem první dva díly hodnotil docela kladně. Může mi někdo vysvětlit Aryino pobíhání po knihovně? 4/10

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

"Who has a better story than Bran the Broken?" Literally everyone.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Ach jo. Tahle epizoda byla skvělá. Ale zároveň taky hrozná. S ničím z toho, co se v ní stalo bych neměl problém... Kdybychom se k tomu dostali přirozenou cestou, tak aby to dávalo smysl. Mad Queen? Mohlo to být skvělý, mohlo to být zničující... Ale bylo to nesmyslný, absolutně se to nehodilo. Jaime a Cersei? Úžasný, jen ať zemřou společně. Ale vždyť ještě minulou epizodu přefikl Brienne! A blbostí je tam víc. Z většiny postav jsou už úplní dementi (Jon, Tyrion) Fakt by mě zajímalo, jak to teď ukončí, ale ať už to bude jakékoliv, tuhle sérii nic nezachrání. 6/10

Irčan (2019)

No tak rovnou přiznám, že na mě to bylo fakt moc dlouhý. Neříkám, že to měl Scorcese zkrátit, to bych si nedovolil, jde spíš o osobní vkus... Taky jsem měl občas problém orientovat se v ději a ve všech těch postavách a tak... Ale navzdory tomu jsem si celou dobu užíval herecký koncert všech těch staříků (ať už digitálně omlazených či ne) a samozřejmě taky Scorceseho precizní režii, takže ačkoliv mě Irishman dost vyčerpal (nevím jak bych to zvládnul v kině) a určitě se mi nelíbil tolik jako Goodfellas či Casino... stejně jde o brilantní kus filmařiny, z něhož musí mít ty nejskalnější Scorceseho fanoušci totální orgasmus. 7/10

Jmenuju se Dolemite (2019)

O Rudym Ray Mooreovy jsem věděl jen díky videu o filmu Petey Wheatstraw od Red Letter Media, takže jsem nijak zvlášť informován nebyl, i to jedno video ale stačilo k tomu, aby ve mě vzbudilo zájem o shlédnutí tohohle filmu a musím říct, že jsem si ho moc užil. Eddieho Murphyho jsem asi v žádné lepší roli neviděl (celkově jsem ho asi neviděl v moc rolích) a i zbytek hereckého ansámblu je super... Jinak je to docela obyčejný, ale velice vtipný a sympatický biopic. BTW: Snoop Dogg je letos v samých dobrých filmech, zajímavé... (ok, ve dvou dobrých filmech) Slušných 8/10

John Wick 3 (2019)

Nebyl jsem si jistý, zda mě bude Baba Jaga pořád bavit, ale jo... zatím dobrý. Oproti prvnímu dílu už tenhle postrádá emocionální hloubku a jde víceméně jen o akci, ale ta je v nespočtu scén tak dokonalá, že tak nějak nic nenamítám. Hlavně třeba tak prvních deset, patnáct minut. Chvílemi to začne i nudit a začíná to být překombinované ohledně všech těch pravidel, ale klidně si to ještě někdy dám. Halle Berry byla naposledy takhle drsná v Catwoman. Bez dalších pokračování bych se asi obešel. 7/10

Joker (2019)

Taxikář + Král komedie + Špetka Batmaních elementů = Joker. Možná v některých kruzích trochu overrated film, ale Joaquin je až moc dokonalý a Todd Philips se kupodivu taky docela vytáh, takže nemohu jít pod 9/10