Na pokraji slávy (2000)

Joo tak na to byla radost koukat. Viděl jsem prodlouženou verzi (která má dvě hoďky a tři čtvrtě) a nenudil jsem se ani chvíli. Super postavy (je to o kapele na tour, ale hlavně tu jde o jednoho velice mladého žurnalistu a jednu "band aid" - ne groupie!), super příběh a strašná spousta skvělých herců v různých menších či větších rolích... Jak to, že vůbec neznám Billyho Crudupa? Výborný a hrozně charismatický herec. 9/10

Flákač (1990)

Film to je unikátní, za což má u mě automaticky plusové body, jenže nejsem si moc jistý, jestli ten nápad funguje. Obávám se, že spíš ne. Délka tady bude asi hlavním problémem. Má to svoje momenty, ale co z toho, když je to celé tak banální a už z podstaty mi to je totálně ukradené. Znova už asi fakt ne. Jo a název mi teda taky nějak nesedí. 5/10

Byl jsem při tom (1979)

Dost podobný výsledek jako u jediného předchozího filmu, co jsem od Ashbyho viděl - nadměrná spokojenost. A i tentokrát byla moje spokojenost zapříčiněna především tím, jak strašně sympatický ten film je, jaká z něj vyzařuje pozitivní energie, přestože rozhodně nejde o žádný prvoplánový doják, ale vysoce originální a vtipný příběh. Má vůbec smysl psát něco o Sellersově výkonu? Asi ne, ale stejně bych se cítil divně kdybych ho vůbec nezmínil, protože tohle je prostě jeden z těch, co nezmínit nejde. Takže... je boží. A scéna se stojkou je tak dokonalá, že zapomenu na trochu zbytečně přehnanou délku a pár nudnějších částí a udělím krásných 9/10

Moonlight (2016)

S Moonlight jsem měl víceméně přesně tu zkušenost, kterou jsem očekával. Odprostil jsem se od jakýchkoli předsudků, neřešil jsem Oscary ani nic podobného a viděl jsem prostě velice dobrý film, o němž toho nemám moc říct. Je to moc pěkně natočené a sledovat, jak se hlavní postava mění během tří různých etap svého života bylo zajímavé, líbil se mi ten kontrast drsnosti a něhy, nebo jak to říct. No a to za mě bude asi vše. 8/10

Král komedie (1982)

No tak jsem si konečně dal i druhý Scorseseho film tolik zmiňovaný v souvislosti s Phillipsovým Jokerem a narozdíl od Taxikáře, který mi přišel prostě jen dobrý, mě Král Komedie opravdu nadchl. Rupert Pupkin je fakt debil k pohledání a já čekal, že to s ním dopadne moc špatně a vlastně jsem mu to asi přál, jenže nakonec byl závěr především optimistický a kromě příjemného pocitu ve mě vyvolal i nemalé sympatie k tomu již zmíněnému debilovi, což jsem vůbec nečekal. Fakt skvělá záležitost s úžasným de Nirem. 9/10

Staříci (2019)

Staříci mě velice potěšili, sice hlavně s přihlédnutím ke zbytku současné české filmové tvorby, ale i tak se to počítá. Pomalé tempo se spoustou dlouhých scén přibližujících problémy a nepříjemnosti spojené se stářím, bylo moudrou volbou a vůbec je celou dobu film velice vkusný a ani na sekundu se nesnaží být něčím, čím není. Fakt se mi například líbilo, jak když už to konečně vypadalo, že vyrazí, tak ještě přijde Suchánek a výlet zatrhne. Jasně, dalo by se na to dívat jako na zbytečnou scénu na natáhnutí stopáže (nijak zvlášť je to nezdrží), ale mě to tam sedělo perfektně. Po stránce herecké rovněž velice slušné, obzvlášť Schmitzer si to fakt dává a natočené to taky není špatně (měnící se barvy stromů na konci se mi líbily). Znova se na to asi už nepodívám, ale není to nejspíš prostě film určen k nějakému velkému množství shlédnutí, je to jednoduché, účinné a hrdinům nelze nefandit... Je to to, co to mělo být. Nechci moc nadhodnocovat jen kvůli tomu, že to je český film, tak to asi vidím na pěkných 7/10

Kačer Howard (1986)

Prvních pár minut jsem si říkal "proč ne?". Pak už jenom "proč?" 3/10

Vymítač ďábla (1973)

Shlédnut Director's Cut. Není to rozhodně bezchybné a nebude z toho můj nejoblíbenější horor, ale v těch nejsilnějších momentech je Vymítač prostě úžasný. Rozjezd je trochu zdlouhavý, pár scén či dialogů mi prostě úplně nesedlo, jakmile to však naplno začne, už se to mockrát nezadrhne. Ellen Burstyn byla skvělá jako bezmocná matka, která neví, co se děje s její dcerou a je ochotná udělat cokoli proto, aby to zjistila a zastavila (pravděpodobně nejsilnější aspekt filmu) a Jason Miller jako otec Karras je fakt sympaťák, jehož postava poskytuje divákovi jakési uvolnění, i přesto jak tragická vlastně je. Ještě jen tak zmíním nemocniční scénu, která je jednou z těch nejdrsnějších. No a o posedlé Lindě s otáčecí hlavou asi ani nemá cenu cokoli psát. 9/10

Pod kůží (2013)

Dlouho jsem se na tenhle film chystal a popravdě řečeno jsem fakt netušil, jak na mě zapůsobí. A pravda je, že nejde o něco úplně jednoduše stravitelného... Určitě tam byly chvíle, kdy se příliš dlouho nic nedělo a scény, co tak nějak nikam nevedly... Ale ty komentáře typu "Sračka, ale aspoň tam Scarlett ukázala kozy" mi přijdou popravdě tak trochu ubohé. Samozřejmě taky umím ocenit vnadné křivky, jimiž Scarletttino tělo oplývá, ale 1. Na tom, jak byla vyobrazena ve filmu jsem já osobně nenašel nic příliš erotického a 2. Film obsahuje desítky výjevů, co se mi zaryly do paměti i dost hlouběji, než nahé ženské tělo. To můžete vidět v pornu, tady se dočkáte i pár věcí, co v žádném filmu pro dospělé neuvidíte. Oprava: Co v žádném filmu neuvidíte. Výjevy, co nepůsobí jako z našeho světa... Ale jako jo no, kozy má dobrý. 9/10