Přízračný svět (2001)

Velice příjemná a vtipná, nedějová teenage záležitost s hrdinkami, které jsou občas sympatické svou nesympatičností, jindy zase prostě jen sympatické (hlavně Thora Birch) nebo jen nesympatické (hlavně Scarlett). Steve Buscemi hraje tradičně největšího loosera ever a ze začátku je jeho postava zábavná, později mě ale skutečnost, že se na ní soustředí tolik pozornosti, spíš štvala. Taky je to celkem zbytečně dlouhý, řek bych. Líbilo se mi, když Norman konečně odjel. 7/10

Halloween (1978)

Ale jo, na to, jak primitivní je premisa, to funguje slušně, i když nějaké té repetitivnosti se nevyhnem. Až na pár drobností a chyb v kontinuitě záběrů skvěle natočené a hudba je prostě úžasná, bez ní by to popravdě bylo celkem o hovně. JLC celkem sympatická. 7/10

Yesterday (2019)

Ten nápad je asi zajímavej, ale tohle nedává moc smysl, je to po většinu času dost trapný a celkově to v člověku spíš vyvolá chuť vypnout film a pustit si Beatles. 4/10

Rick a Morty - Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat (2019) (epizoda)

Čekání se vyplatilo. Naprosto šílená epizoda nabitá tolika nápady a vtipy, že je to až těžké usledovat. Potitulkovka úplně skvělá, stejně tak tradičně meta závěr první epizody série.

Misery nechce zemřít (1990)

Až do dneška pro mě asi Rob Reiner byl jen Leovým tátou z Vlka, ale co jsem nezjistil... On je to i velice schopný režisér... A když se dá dohromady velice schopný režisér a kniha od pana Kinga, je má spokojenost víceméně zaručena. Oba hlavní herci parádní a ani jednoho z nich jsem asi vůbec neznal. 8/10

Sedmá pečeť (1957)

Po shlédnutí se ptám na jediné: Proč je tady Bergman uveden dvakrát jako scenárista? Jo a chtěl bych slyšet tu píseň o lehkovážné rybě.

Soumrak mrtvých (2004)

Ze Zombie komedií asi nejlepší (pokud se nepočítá jistá epizoda Community), hlavně kvůli Wrightovu režisérskému stylu a příjemnému hereckému obsazení, přece jen tomu však k dokonalosti něco chybí. 8/10

Ať vejde ten pravý (2008)

Možná jsem jediný kdo při pohledu na hlavního hrdinu vzpomenul na Dominika z Po hlavě do prdele, určitě však nejsem jediný, komu kombinace dětské romantiky a seversky chladného, až bych řekl chladnokrevného hororu, přijde velice originální a nezvyklá. No a originální a nezvyklé kombinace jsou přesně to, co na filmech zbožňuji a vyhledávám, navíc tady to splynulo dohromady tak krásně a přirozeně. Mrazivé i hřejivé. A docela hodně dobře natočené. 9/10

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Celkem příjemná a slušně napsaná old school romantika s odzbrojující Audrey, pár trochu zbytečnými a ne zcela pasujícími pasážemi a jednou skutečně nevkusně ztvárněnou a obsazenou a nejspíš i napsanou postavou, asi nemusím jmenovat. Nejvíc se mi ale stejně líbila jedna z prvních scén s večírkem v bytě, takových jsem chtěl víc. Jo a Peppard teda nic moc. 7/10