Emma. (2020)

Jedinečné a přesto Austenovské. Jane Austen miluju, miluju i většinu filmových zpracování, které jsou víceméně všechny pojaty velice tradičně, romanticky, jako typický historický román. Jenže sama Jane Austen psala některé romány jako satiru, sem tam si z postav lehce utahovala a přesně to režisérka přenesla do svého filmu. Proto jsem z Emmy. tak nadšená, po estetické stránce je dílo skoro dokonalé, kostýmy perfektní, musím taky vyzdvihnout typické účesy té doby (ne uplně u hlavní hrdinky Emmy, ale všechny ostatní postavy mají jsou historicky accurate!), i co se mužů týče - > bravo! konečně vidíme i pánskou garderóbu a zase historicky akurátní :) No a k tomu ještě je adaptace nadčasová, vtipná, ale ne hloupá a samozřejmě i dokonale romantická. Zatím jedna z mých nejoblíbenějších Austenovek (co se filmového zpracování týče).

Netěhotná (2020)

Skvělý! No nečekalo jsem to, ale tenhle film za to opravdu stojí. Abyste pochopili, jak moc je tento film odvážný, musíte mít aspoň malé ponětí o tom, co se momentálně děje v USA, otázka potratu a práva žen jsou stále jedno z nejožahavějších témat. A to dokazuje i okamžitá reakce na trailer. PLNO "dislajků" a plno "milých" komentářů. Takže už jen za tu odvahu!!! A navíc je tento film vtipný, milý, herecké duo je sehrané a scénař vůbec není hloupý. Naopak byla jsem opravdu mile překvapena :) Jen tak dál!!!

Love 101 (2020) (seriál)

Po shlédnutí traileru jsem na tuhle novinku od Netflixu neměla moc chuť. Příběh jsem úplně nepochytila a všechno mi to přišlo nějaký zmatený a překombinovaný. Což znamenalo, že jsem si Ask 101 vůbec nechtěla pustit. Jenže přišel víkend a já neměla, co dělat, jediné na co jsem měla chuť, byla nějaká milá teen romantikoš. A je to tady! Za prvé jsem byla od začátku mile překvapena, příběh nakonec nebyl tak složitý, dalo by se říct, že byl dokonce dost jednoduchý a průměrný, ale přesto to má něco do sebe. Po shlednutí každého dílu, jsem si přece jen připadala, že postavám rozumím (některým :D) a za jejími činy vidím smysl. A za druhé, spousta dialogů jsou přece jen důvěryhodná a sem tam i myšlenkově obohacená->milé překvapení. Turečtina to nakonec všechno mile podtrhla, plus výběr hlavních hrdinů byl na jedničku! Chemie fungovala!

Euforie - Bonnie a Clyde (2019) (epizoda)

pro mě asi zatím jeden z nejdepresivnějších dílů, ale moc hezky podáno! tleskám!!

Sněhulák (2017)

Natočen podle detektivní série Jo Nesba. Pokud jste knihu Sněhulák četli nebo snad jste četli jakoukoliv jinou knihu z této série a Harryho Holea dobře znáte, s největší pravděpodobností budete zklamaní, zklamaní stejně jako já. I přesto, že Michael Fassbender patří mezi mé nejoblíbenější herce a Skandinávie je moje srdcovka, film postrádá podle mě tempo a napětí. Také chemie mezi Ráchel a Harrym moc nefunguje. Pokud jste knihu nečetli a nemáte ponětí kdo by mohl být Harry Hole, film si nezamilujete, Harry Hole jako detektiv postrádá svou výjimečnost, což je obrovská škoda, protože námět tam je, jediné co měli za úkol je to zrežírovat a to se vůbec nepovedlo, alespoň ne tak, aby divák chtěl pokračování Harryho Holea. Což se u knihy Jo Nesboea nemůže stát.

Skam (2015) (seriál)

Norská internetová bomba, která zasáhla nejen Skandinávii, nýbrž celou Evropu i svět. Skam se dokonalým důkazem, že seriál o teenagerech pro teenagery se dá natočit tak aby skutečně uspokojil mládež takovým způsobem, kdy už i ty nakonec pochybuješ o tom zda má Skam scénář, postavy jsou jen fiktivní a vztahy jen fingované. Ani na moment jsem nepřemýšlela, kdo se skrývá za postavou Noory, respektivě jaká herečka se za ní ukrývá. To vše jsem začala řešit až po skončení seriálu. A to jen utvrzuje jak moc je tento seriál opravdový, až Vás donutí si myslet, že Sana, Vilde nebo Isak jsou skutečně kamarádi, kteří teď někde žijí v Oslu a řeší všechny ty věci, co řešíte taky akorát tady v Česku a se svými kamarády. Podaří se někomu ještě natočit něco lepšího, ještě víc propracovaného? Nemyslím si.

Mustang (2015)

Film Mustang doporučuji všem, co chtějí něco neobvyklého, žádnou tuctovou komedii, nebo vysokorozpočtový velkofilm. Mustang je festivalový film, což už samo o sobě znamená, že nebude šálek čaje pro všechny. Scény jsou dlouhé, hudba je jiná a herci a herečky jsou neznámé. Pokud tohle očekáváte, rozhodně si Mustang v nejbližší době stáhněte a pusťte. Věřím, že poselství o samostatnosti, síle a vůli ucítíte již v prvních minutách.