22. července (2018)

Film 22.července není vůbec špatný životopisný snímek. Dokonce je prý i velice přesný (podle diskuzí co jsem četla) samozřejmě, že se do něho nevešlo úplně vše a další samozřejmostí je, že má své stanovisko a to sdílí s diváky. To vše je se mnou v pořádku, a vlastně nemám co filmu vytknout, snad jen to, že postrádá špetku zajímavosti, něčeho unikátního nebo charakterního. Pro mě byl jedinou hvězdou Jonas Strand Gravli, z kterého se pomalu rodí velký norský herec. Nakonec film se snaží popsat události kolem 22. července a to se mu daří, takže za mě dobrý, ale nic velkolepého se nekoná.

Černý víkend (2019)

Blackbird je film, který jsem si chtěla pustit ze dvou důvodů, zaprvé mám ráda komorní drama, zadruhé miluju Miu Wasikowskou a zbytek obsazení taky není k zahození :D. Je to pomalý, docela jednoduše natočený snímek, nehraje si na nic velkého a nesnaží se diváka nějak přehnaně dojmout. Bohužel je to ten typ filmu, na který brzo zapomenu. Nic v něm nebylo vyloženě špatné, ale na druhou stranu, mi tam chybělo něco odvážného, něco čeho bych se mohla víc chytit. Film mi sice ubíhal, ale přesto mě ani jedna postava dostatečně neoslovila, abych celý příběh více prožívala. Připadala jsem si zde jako skutečný divák, který sleduje život jedné rodiny odvedle, se kterou však nemá mnohé společného a vlastně je jen zvědavý jak to drama celé skončí. Nepředpokládám, že bych se na Blackbird koukla znovu, ale ani mě nemrzí, že jsem u něho strávila svůj čas.

Sexify (2021) (seriál)

Sexify předčilo mé očekávání. Polsko na Netflixu doteď nebylo zastoupeno úplně reprezentativní filmografií ( viz. například 365 dní). Přitom v Polsku se točí skvělý filmy (Corpus Christi, Studená válka, Ida,...) a teď konečně přibylo něco odvážného i na Netflix. Celý projekt se mi fakt líbil, oceňuji přímost a lehkost dialogů (u kterých jsem se upřímně nasmála), hlavní hrdinové jsou příjemně uvěřitelní, hlavní hrdinka, která reprezentuje trošku nerdíka, opravdu vypadá jako nerdík, nemá natočené vlasy, namalované oči, je přirozená a relatable!. Stejně tak její budoucí love interest je sympatický kluk, který vypadá na svůj věk! Paráda :D Stylizace a hudební doprovod mi k seriálu sedl ještě o to víc, krásně podtrhl celej tenhle divnoseriál (a to myslím v dobrém) a navodil lehce cool atmosféru. Samozřejmě, že se tam našly nedostatky, trochu mě mrzel konec a i jiný maličkosti, ale když to všechno sečtu, odečtu a podtrhnu, tak jsem se u každé epizody skvěle bavila, o všechny postavy jsem měla skutečný zájem a nakonec tu lásku, randění, seznamování a objevování zfilmovali opravdu skvěle!

Pustina (2016) (seriál)

Pustina vyšla v roce 2016 a já ji hodnotím až teď...co se stalo? Sama nevím :D, každopádně o Pustině jsem slyšela strašně moc, ale přesto jsem si ji pět  celých let co o ní slýchám, nepustila. Když jsem to konečně v roce 2021 napravila, zjistila jsem, že přece jen máme být v Česku na co pyšní (myslím na současnou filmografii). Pustina má charakter, má skvělý příběh, super lokalitu!!!, obsazení ale hlavně to dohromady všechno vyšlo a jakmile si pustíte jeden díl, chcete další a další. Co opravdu kvituju je celé zpracování, myslím tím, že tady nejde jen o příběh (jako se často u krimi sérii stává), tady jde o cinematografii o vizuál a to vše tady dopadlo na 1 s hvězdičkou. Opravdu ze současnosti jeden z nejlepších českých projektů a hravě může konkurovat i těm zahraničním.

Rande (1997)

Zvláštní film, né že by byl něčím extrémně zajímavý nebo komplikovaný, spíš naopak. Děj nebyl extra originální a celý se docela táhl. Přesto mě film nenudil. A to s největší pravděpodobností díky hlavním propagonistům. Krásná, zasněná Liv Tyler a vedle ní jiný, unikátní Joaquin Phoenix. Ti dva byli srdcem tohoto filmu, bez nich bych na film buď velmi rychle zapomněla nebo bych se snad ani nedokoukala. Ale něco z toho filmu, něco z těch dvou ve mně zůstalo.

Mansfieldské sídlo (1999)

Přiznávám, že jsem nečetla knižní předlohu, jen jsem viděla starší BBC adaptaci, kterou mám taky hoodně ráda. Asi díky tomu, že jsem Mansfield Park nečetla, mě film tak okouzlil. S hlavní hrdinkou jse soucítila, hlavního hrdinu jsem chtěla a do toho přispěla i má slabost pro period drama. Takže tak. Hodnocení je trošku "nahajpované", hodnotila jsem hned po zhlédnutí, teď už bych možná hvězdičku ubrala, ale vem to čert :D

Byl by to hřích - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

So Far So GOOD! Přiznávám, že mě trailer seriálu nijak neoslnil, ani jsem se nechtěla kouknout, ale po prvních ohlasech jsem se nechala přesvědčit a donutila jsem se kouknout na "aspoň jeden díl". Ha nakonec jsem viděla hned dva zároveň. Jak jsem napsala do první věty, so far soooo good! Tak snad se to nepokazí. Pro mě velký překvapení :)

Sezn@mka (2016) odpad!

Chtěla jsem dát aspoň jednu hvězdičku, ale pak mi došlo, že nevím za co. Celkově to vypadalo jako amatérský pokus o komedii a některé scenérie byly tak úděsné, že jsem si musela zakrývat oči. Herecké výkony byly prazvláštní, někdy to nebylo špatný a někdy mi připadalo, že oni sami ví, že točí sra*ku. Opravdu hrůza a děs.

Přes prsty (2019)

Celkově film nepatří mezi ty největší hrůzy současné české kinematografie, ale stejně tak nepatří ani někam výš. Storylinka není moc atraktivní a vetšina postav se chová iracionálně. Bohužel čím dál více si kladu otázku, co se stalo Jiřímu Langmajerovi, že bere všechny tyhle role (mužů idiotů). Přitom vždy když s ním čtu, vidím rozhovor, je mi sympatický. Holt asi těžká doba.

Amélie z Montmartru (2001)

Nemám ráda: sladké, mlaskání u jídla, nesprávný výběr barev. Mám ráda: vůni nových knih, šumění lístů, být vzhůru nohama. (: jednoduše:jiné, srdečné a kouzelné♥