Pařba v Bangkoku (2011)

No nevím. Zase hledání jednoho z "party" zachráněný čeká až pro něj přijdou a až pak se probudí bez toho aniž by se nedejbože stihl probudit stejně jako všichni z party a křičel o pomoc, ale zdravý rozum není ve scénáři, takže se na hodinu a půl podíváme co všechno všichni dělali za kraviny, aby pak našli kluka, kterej byl jen kousek od nich. Události noci předchozí už jsou hnány čím dál tím víc k tolika hloupostem, že se pak člověk přestává smát a je mu trapně. Pořád ale lepší jak poslední díl - 3 ***

Pařba ve Vegas (2009)

Dobrá komedie na odlehčení a podívání se na partu lidí co nezvládne Las Vegas. Vždycky je sranda se ve filmu smát cizímu neštěstí a tady je toho spousta. Líbí se mi, že tady nebylo snad nic nechutného a vše co se jim stalo je jakš takš uvěřitelné ... nebo si to už tolik nepamatuju ... - 4 ****

Pařba na třetí (2013)

Ztratilo to všechno co měla jednička. Nápad v jedničce super, ale každým dílem to opět všechno ztrácelo. Poslední díl je snad natočen jen proto, aby byla uzavřena v posledních letech tolik populární "trilogie". Jinak se snad filmy už ani netočí. Nelíbilo se mi to, všechno je to, pro americké komedie, typicky hnané až do absurdna - 2 **

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak konečně dostal Leo Oscara. Nevím jestli tady předvedl svoje nejlepší herectví, ale rozhodně předvedl skvělý výkon. Stejně jako Hardy v role "záporáka". Ocenil bych zde hlavně kameru, která byla naprosto fantastická, stejně jako okolní příroda na kterou se moc hezky dívalo. Vytkl bych jenom, podle mě, zbytečně dlouhou stopáž, která mnoho lidí naštve a proto se sníží hodnocení. Je to skvělý film, ale kvůli délce filmu si rozmyslím, kdy se na něj podívám znovu, tři hodiny jsou dost času. To ale neznamená, že nedám plné hodnocení - 5 *****

Gran Torino (2008)

Konečně jsem se dostal k tomuto filmu. Musím přiznat, že jsem nebyl fandou Eastwoodových filmů, ale kdybych mohl, tak se mu omluvím a slíbím, že všechno doženu. Protože už po Americkém sniperovi je tohle vážně skvělé dílo. Je zde všechno, emoce, konflikt i zjištění, že nesmíme dbát na prvním dojmu, protože ne všichni jsou špatní. No, ale ten závěr? Takhle jsem to vážně nečekal - 5 *****

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

V posledním díle jsem snad poprvé rád, že se nedržela knižní předlohy, protože jinak bychom si neužili velkolepou bitvu. Jediné co mi vadí, a to ve všech dílech, je to neustálé protahování, aby film měl alespoň 140 minut, jinak to nejde. Vypustit pár zbytečných scén, zkrátit stopáž pod dvě hodiny a mohli bychom se tu bavit o velkolepém filmu, který má spád, tempo a po vizuální stránce je dokonalý. Takhle zbývá jen, že je vizuálně dokonalý, ale jinak utahaný - 4 ****

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pro mě asi nejlepší díl trilogie. Ale asi to bude tím, že je tam konečně v roli Šmak. Jinak opět je to natahované dosti zbytečně. Ale na rozdíl od prvního dílu už to má hlavu a patu a je tu něco k čemu se hrdinové filmu upínají, k získání Arcikamenu. Což v prvním díle naprosto chybí. První díl je jen o tom jak se vydali na výpravu. Normálně bych tomu dal 4 hvězdy, ale po tom co jsem viděl jak Cumberbatch namluvil Šmaka, tak za něj přidávám jednu hvězdu, protože ponořit se takhle do "role" ... to jsem dlouho neviděl - 5 *****

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Musím uznat, že je umění natáhnout děj jedné a vcelku ne dlouhé knížky do tří tříhodinových filmů za účelem snad jen zisku. Neviděl jsem v tom touhu vytvořit něco epického, jako je LOTR. Děj prvního dílu trilogie ne neuvěřitelně a zbytečně protáhlý a ze začátku dost nudný. Když přeskočíte prvních 45 minut, tak o nic nepřijdete a akorát uvidíte, že se Bilbo konečně vydal na cestu. Raději než vidět znovu první díl si přečtu prvních 100 stránek knížky a bude to mnohem lepší, i přes Tolkienovo popisování - 3 ***

Westworld (2016) (seriál)

Pilotní díl mě moc nenadchnul, ale zase musím uznat, že je to něčím nové a velmi zajímavé. Prozatím jsem viděl pouze pilotní díl, takže hodnocení přidám později. Ale dávám tomu velkou naději, protože potenciál to rozhodně má, a ne malý. Protože i přes všechno mě první díl vtáhl do děje. Těším se na další. Tak jsem viděl první tři díly a přiznávám, že jsem zvědav kam se tohle bude ubírat dál. Neočekávám netrpělivě další díly, ale ujít si je rozhodně nenechám - 4 ****

Centrální inteligence (2016)

Ale jo ... není to vůbec špatný. Je to ujetý a Dwaynovy asi podle mě víc sedí role drsnýho poldy z F&F, než aby hrál postavu jakou mu scénáristi napsali. Hart byl super a The Rock v akčních scénách taky, jinak bych ho, i když ho mám fakt rád, zabil - 3 ***