Ztracené město Z (2016)

Není to dobrodružné jako Indiana Jones, ale má to svoje kouzlo. Sice to taky není film, na který by se dalo koukat stále dokola, ale rozhodně nelituji, že jsem se na to podíval. Teď mě jen více zajímají další osudy těchto průzkumníků a mám pocit, že se jednou dočkáme také filmu, kde bude objeveno Machu Picchu. Za mě 3 ***

Velká čínská zeď (2016)

No ... jak tohle ohodnotit. Těšil jsem se na pořádná monstra, ale dostal jsem jen hloupé obludy co nejsou moc chytrý a místo nohou vzali oči na ramena. To, že Matt Damon je neuvěřitelný střelec a za každé příležitosti se právě do oka trefí to je jiná písnička. Přiznávám, že příběh nebyl zlý - Čínská zeď jako ochrana před monstrózními nájezdníky - je vcelku dobrý. Jen mi vadí některé typy obran co tvůrci vymysleli. Jeřábí útok naprosto postrádá smysl. Nebudu to moc dlouho popisovat - za ochránce královny a pěkně barevný brnění dávám - 1 *

La La Land (2016) odpad!

Tak tady se přiznám, že jsem očekával mnohem více, než jsem nakonec dostal. Vlastně jsem nedostal vůbec nic. Příběh mě naprosto nezaujal, písničky byly hrozný. Jediné co stálo za to bylo, když jsem to vypnul! - odpad!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Opravdu skvěle zvládnuté temné fantasy. Guy Ritchie si vzal předlohu jak vypadá historické fantasy a přetvořil si ji k obrazu svému, ale hlavně k lepšímu obrazu. Neztrácí čas "zbytečnostmi", jako například dospívání Artuše. Celý příběh dospívání trvá tak minutu a přesto o něm víme všechno důležité. Jiní režiséři (např. Peter Jackson) by nám předložili minimálně hodinovou ságu dospívání. Guy Ritchie ne! A to je správná cesta. Film je pro mě naprostou bombou - 5 *****

Špión (2015)

Viděl jsem dvě verze - jednu sestříhanou a ta druhá měla v sobě asi 5 minut detailních záběrů na penis. Takže budu hodnotit spíš tu první. Hlavní představitelka byla skvělá a úžasně si notovala se Stathamem, i když co to říkám, na Stathama v tomhle filmu neměl nikdo. V každé scéně kde se ukázal, tak byl jednoznačně nejlepší a sypal ze sebe jednu hlášku za druhou - byl naprosto parádní. Takže moje levá ruka byla celá utržená a přišitá mojí druhou rukou - 4 ****

Rychle a zběsile 8 (2017)

Já musím napsat jen to, že jsem se skvěle bavil. To, že je film plný "hloupostí" je všem jasné, ale tady si nikdo na nic nehraje a každá akční scéna je pořádná!!! Nikdo filmu už nemůže upřít že tu nejsou hezký auta. Jen mě vždycky zabolelo, když se nějaký z nich rozflákalo. Jediný co se mi nelíbilo, po všech těch záporácích, je ten co byl v tomto díle. Ale což ... bavil jsem se náramně - 4 ****

Mamma Mia! (2008)

Když to vezmu kolem a kolem, tak jsem se vlastně dobře bavil. Písničky Abby jsou rytmické a dají se poslouchat, takže s tímhle problém nebyl a zahřála mne myšlenka na Řecko a to teplo tam, takže za mě vcelku dobrý - 3 ***

Gravitace (2013)

Asi už není potřeba ni pořádně hrát, aby si někdo vysloužil nominaci na Oscara. Opravdu hezky se dívá na Zemi z vesmíru. Tenhle pohled je vážně krásný. Ale tím tohle všechno končí. Film jsem viděl jednou a už ho taky nikdy neuvidím. šlápl jsem vedle - ale prostě jsem chtěl vidět ten "úchvatný" film - no, neviděl jsem - 1 *

X-Men: Apokalypsa (2016)

Na tomhle filmu jsem si všiml jednoho faktu, a to toho, že vzali snad všechny mnou neoblíbené herečky současnosti a dali je do tohohle filmu. I přes to, jsem se na film rozhodl podívat, ale nedařilo se mi užívat si film naplno. Ale za Evana Peterse a McAvoye přidávám jednu hvězdu - 3 ***