• Fantasy

Šokující odhalení (2019)

S tématikou #metoo sa mi viac páčil seriál The Morning Show, pretože bol prepracovanejší a ukazoval pohľady na vec obidvoch strán. Iste, seriál ma viac času na pracovanie s postavami aj dejom, no aj tak mi film prišiel povrchný. Plusom je naopak väčšie držanie sa reality a, samozrejme, herecké obsadenie 6/10

Last Christmas (2019)

Veľmi chytrá a vtipná vianočná komédia, ktorá si zakladá najmä na dobre napísaných dialógoch. Mne osobne tam ten zvrat na konci nevadil, nečakal som ho, takže ma prekvapil, no je pravda, že k zostatku filmu príliš nepasuje. Emilia vytvára veľmi humornú postavu, na ktorej to celé stojí, čo nie je vôbec zle 8.3/10

Charlieho andílci (2019)

Jediné, čo ozaj stojí za to v tomto filme je soundtrack a pekné kostýmy. A to je veľmi málo, aby sa mi to chcelo vidieť znovu, to si radšej kúpim CD soundtracku ako DVD tohto filmu, škoda 2.5/10

Nepoučitelní (2013)

Počas sledovania som filmu príliš neholdoval, niektoré vtipy síce vyšli, no iné sa mi naopak zdali príliš trápne. Dopozeral som to len kvôli Jennifer a Isle, na konci filmu som si však povedal, že to bolo celkom fajn a zanechalo to vo mne dobrý dojem. Takýto zmätený sa ohľadom filmu cítim ešte stále a preto dávam priemer 5/10

Velká hra (2017)

Čo vytknúť, keď takýto žáner filmov patrí medzi moje najobľúbenejšie a náramne som si to užil? Možno len občasnú klišoidnosť a vzorovitosť 9/10

Blok 99 (2017)

Veľmi zaujímavé tempo filmu, ktoré je pomalé no napriek tomu nenudí ma prekvapilo na začiatku, surovosť a tá neskutočná medická realistickosť ma zase prekvapili na konci. Celé obsadenie vynikajúce, sem-tam dokonca zaznie podarený vtip 7/10

Já, Tonya (2017)

Súhlasím s kolegom Enšpíglom, je neuveriteľné o koľkých zaujímavých pribehoch veľa ľudí (vrátane mňa) ešte stále nevie. Až som mal počas filmu pocit, že sledujem ďalšiu časť, hoci blbších, Dannyho parťákov, nie príbeh podľa skutočných udalostí. Pri udeľovaní Oscarov Margot a za kostýmy by som neváhal, rovnako tak za strih (ozaj to celé neodkorčuľovala Margot??) a kameru. Ďalším plusom boli pre mňa ironické dialógy s uštipačnými poznámkami medzi postavami, ktoré ma veľmi bavili. Jediným mínusom bolo asi iba zo začiatku ako keby dokumentárne spracovanie, no na to som si po čase zvykol 9/10

Sviňa (2020)

Skôr ako zfilmovaná kniha mi to prišlo skôr ako zcelo-večernené Za Sklom. To, že zfilmovaná je len polovica knihy by mi ani tak nevadilo, dokonca je to vlastne dobre, pretože inak by to už bolo prekomplikované a plné nedotiahnutých liniek. ALE: ani tá zfilmovaná časť sa vo väčšine nezhodovala s knihou a bola omnoho zjednodušená. Odlišovala sa tak v detailoch, ktorých pozmenenie nemenilo nič ani na náročnosti sfilmovania (ich zmena tak bola úplne bezpredmetná, ako napríklad dôvod, prečo Miška zostala doma), ako aj v zásadných záležitostiach (objednávateľ vraždy). Trochu mi to teda kazilo zážitok z filmu ale kniha a film sa porovnávať nemajú, preto to vysoké hodnotenie. Film sám o sebe totižto nie je vôbec zlý, s vynikajúcimi hereckými výkonmi (najmä p. Vajda bol skvelý ako Wagner) a atmosférou, z ktorej najmä na konci mrazí a nechá vás bez slov 7/10

Tulipánová horečka (2017)

Po filme V tajnosti (2013) sa mi znovu potvrdilo, že tie horšie hodnotené drámy sa mi budú páčiť viac. Veľmi zaujímavý dej ma pripútal k sedačke. I keď sa vôbec nejedná o napínavý dej, netrpezlivo som čakal dokonca, ako to s kým skončí. Zaujal ma mimo hlavnej línie mileneckého trojuholníka tiež príbeh tulipánov. Na radu známych hercov sa síce dobre pozerá ale žiadny z nich nemá dosť priestoru na dokázanie svojho talentu. Kostýmy sú tiež pekné a hudba krásna 7.2/10