• Thriller

Růžena (2011)

Tak to bola pecka! Ano, niektori ludia su svine! Dajte im do ruk moc, beztrestnost, pocit nadradenosti a o ostatne sa postaraju sami! 4,5*

Metro (2013)

Neviem, ci budem uplne objektivny, ale mne sa film naopak pacil. Zaujalo ma na nom to, co vacsina tak kritizovala. Totiz ten dramaticky podtext rodinnych vztahov, ako aj uveritelnost a atmosfera pribehu. Samozrejme je co kritizovat, ale vzhladom na to, ze sa jedna o rusky film, prizmurujem oko a pridavam o pol * viacej. :)

Sedmá kavalérie (1941)

Film som videl prvych 90 minut, takze nehodnotim ako celok, zrejme najzaujimavejsia zaverecna cast mi chybala.

Žena v Berlíně (2008)

Pokial bol film mysleny, ako historicky dokument, davam mu 4*. Nemozem sa vsak zbavit pocitu, ze bol skor mysleny ako poukazanie na zverstva Rusov, s cim nemozem suhlasit. Pokial si niekto mysli, ze ked mu Nemci vyvrazdia a umucia celu rodinu, vsetkych znamych a on sa po 5 rokoch neludskeho vypatia dostane do Berlina, povodcu vsetkej tragedie a ze ked zbada po piatich rokoch zenu (a este nemecku) tak si pojde rychle na zachod vyhonit, je na velkom omyle. To si moze mysliet len taka krava, ktora v zivote na vojne nebola a nikto jej nikdy neublizil. Koho mam na mysli, najdete po precitani vsetkych komentarov. Vysoko si cenim na filme, ze sa snazi byt objektivny a vykresluje negativa vojny na oboch stranach barikady. Vycitam mu len jednu vec, neprizvukuje divakovi, kto bol za to vsetko zodpovedny.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Po 24 hodinovom odstupe zvysujem hodnotenie na 4*. Film mi neschadza z mysle, nechutnosti ma prenasleduju cely den, znamena, ze autor dosiahol co chcel a preto * pridavam. Brrr.

Riddick (2013)

Specialna vdaka za vydarenych digitalnych psov.

Pot a krev (2013)

Urcite to bol jeden z tych lepsich filmov, ale na plne 4* to nebolo. takze 3,5*

Můj pes Killer (2013)

1."...rasistickými kamarády...." Z coho tak mame okrem obsahu usudit? 2."...je jeho pes, který je perfektně vycvičen proti všem vetřelcům" reziserka v zivote nevidela takeho psa!!! Ten pribeh mal asi 1 stranu A5 a uloha znela: "Urobit Oskarovy film!". Popisem: Ide, ide, ide. Trapny dialog... Ide, ide, ide... trapny dialog, ide, ide, ide, nadavka, vezie sa na motorke, dialog, dlho dlho sedi, trapny dialog...zaverecna 15 sekundova pointa, ide, ide, ide... Ano, to bolo naozaj na Oskara... Edit: vcera som dal filmu bez zavahania odpad. Dnes menim hodnotenie. Jedna hviezdicka za pravdivy monolog mladika v krcme na adresu ciganov a druha za to, ze to bola taka kravina, ze mi uz druhy den nezchadza z mysle!!!

Protiproud (2013) (TV film)

Takto nejako si predstavujem primitivnu kravinu, ktora dostala 2* preto, ze som sa zabaval na tom, ako trapne cely film vyznel.

Zpátky ve hře (2012)

Kaslem na vase klise, na vasu predvidatelnost, na vsetky vase negativa. Clint ako vzdy excelentny a ani ostatni sa nedali zahanbit. Aj ked tomu sportu nerozumiem, hltal som cely film a zral som vsetko aj s navijakom. Dakujem p. Eastwood, ze som Vas opat mohol vidiet v nejakej roli, bol to pre mna naozaj opat neskutocny umelecky a duchovny zazitok. Vela pevneho zdravia!