Gamer (2009)

Je to dosť dobrý mierne sci-fi ladený akčný film. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy sa stali mimoriadne obľúbenými prvotriedne simulačné hry, v ktorých môžu platiaci zákazníci ovládať skutočných ľudí, či už v zábavnejších, ale hlavne akčnejších hrách, v ktorých už ľudia bojujú o svoje životy proti svojej vôli. Jedným z nich je aj prvotriedny vojak nespravodlivo obvinený z vraždy, ktorý sa vďaka svojim kvalitám stal hviezdou najslávnejšej hry a práve mu chýba len pár víťazstiev, aby bol oslobodený. No uvedomuje si, že tvorcovia to len tak nedovolia a tak musí urobiť všetko preto, aby sa z toho dostal, ale tým môže ohroziť aj svoju rodinu. Spracovanie sa mi páči, v prvom rade musím pochváliť tútu veľmi zaujímavú víziu budúcnosti, ktorá síce predsa len už z väčšej časti bola použitá viackrát, ale aj tak to má stále dostatok nových prvkov a tvorcovia si na tom dali viditeľne záležať, pričom sa pohrali aj s detailami a rovnako mi sadol aj ten skvelý kontrast medzi medzi tými najjemnejšími a zároveň drsnejšími prístupmi, čo vidno už len na výbere hier a táto kombinácia sa mi tu skutočne páči. Je síce pravda, že potenciál bol ešte o niečo väčší a hlavne v druhej polovici sa občas nájde nejaká scéna alebo prvok, bez ktorých by som sa určite obišiel, napríklad pesnička hlavného záporáka, ale inak je to prakticky po celý čas nadmieru dynamická a nápaditá zábava s nespočtom skvelých momentov. Akcie je tu dosť a je výborná. Síce tento moderný štýl s množstvom strihov celkovo až tak moc nemusím, ale tentoraz s ním nemám ani najmenší problém. Akcia je výborne natočená, perfektne dynamická a aj slušne drsná, pričom krvi, rôznych zlomenín a podobných prvkov je tu dosť. Tvoria ju hlavne veľkolepé prestrelky, v ktorých nechýbajú desiatky zabitých, ale občas poteší aj nejaký súboj, prípadne naháňačka. Najviac sa mi páči všetka akcia z prvej polovice, kedy je ešte hlavný hrdina súčasťou hry, prípadne finálny súboj s mnohými protivníkmi. Herecké obsadenie je na tom dobre, Gerard Butler je tu skvelý a hlavne v akcii je na jeho profesionálny prístup skutočne radosť pozerať, k tomu Amber Valletta ako jeho žena, ktorá tu má tiež zaujímavú úlohu a plno zaujímavých vedľajších postáv, jedine hlavný záporák Michael C. Hall mi moc nesedel, no nemá moc priestoru. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, toto režisérske duo má síce zvláštny štýl, ktorý rozhodne nefunguje vždy, no tentoraz sa to povedať nedá, je to vizuálne zaujímavé, dynamické a nápadité, takže tu nemám žiadny problém. Keby sa odstránilo niekoľko nadbytočných prvkov, mohlo to byť ešte lepšie, ale aj tak mi Gamer príde ako vydarená akčná zábava, ktorá sa dá pozrieť aj viackrát. 75%

Já, legenda (2007)

Je to nadpriemerný sci-fi thriller. Má výborný príbeh o vedcovi, ktorý už tri roky žije sám v New Yorku, keďže kvôli mimoriadne nebezpečnému vírusu ľudská populácia prakticky skončila a vírus ich premenil na nemysliace vražedné tvory, ktoré ale nemôžu na denné svetlo. A tak vedec, ktorému spoločnosť robí iba verný pes môže aspoň vtedy žiť pomerne normálnym životom a stále sa snaží objaviť liek, no uvedomuje si, že jeho nepriatelia sú stále inteligentnejší a tak aj jeho život je stále vo väčšom ohrození. Spracovanie nie je najhoršie, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Spočiatku pôsobí všetko úplne ideálne, výborná zápletka, atmosféra opusteného mesta, hlavný hrdina so svojim skvelým spoločníkom a pocit, že tam vonku je niečo mimoriadne nebezpečné. Ale veľká škoda, že dej je aj vo svojej kategórii až príliš jednoduchý, čo pritom ani nemá čím nahradiť a tak je to celkovo čím ďalej menej zaujímavé a nanešťastie aj stále viac hlúpejšie, čo sa neskončí až do konca, od ktorého by som teda čakal podstatne viac. Ale aspoň to hlavne vďaka rozpočtu stále má aj nejaké klady, hlavný hrdina ma bavil a občas sa nájde aj nejaký zaujímavý prvok alebo vydarená situácia, hlavne posledné spoločné chvíle so psom boli aj celkom silné a tak sa to dá bez väčších problémov dopozerať až do konca. Sklamanie prevláda aj po stránke akcie, film na nej určite nie je postavený, nájde sa tu len pár akčných sekvencií, ale až na tú prvú, ktorá mi prišla napínavá a aj obsahovo celkom zaujímavá ma už nebavila žiadna. Herecké obsadenie je na tom dobre, Will Smith si vystačí takmer sám a nemám s ním žiadny problém, fandil som mu. A čo sa týka réžie a technickej stránky, po vizuálnej stránke sa toho nedá moc vytknúť, obzvlášť opustené mesto dokáže hlavne spočiatku dostatočne zaujať a rozpočet bol viditeľne viac než ideálny, ale tým to vlastne aj končí, hlavne mi tu chýba tá pravá atmosféra. Takže Ja, legenda určite nie je zlý film, dokonca som ho už videl niekoľkokrát, ale nie som ani až tak moc spokojný. Malo to byť dejovo prepracovanejšie, atmosférickejšie alebo aspoň akčnejšie, takto je to vlastne len štandardný blockbuster, ktorý mnohým filmom s podobnou tématikou aj napriek omnoho vyššiemu rozpočtu prakticky nemôže konkurovať. 60%

Raze (2013)

Je to mierne nadpriemerný akčný thriller. Má dosť dobrý príbeh o mladej žene, schopnej bojovníčke, ktorá je spolu s ďalšími ženami uväznená v tajnom podzemnom komplexe vplyvnou organizáciou, kde je nútená bojovať súboje na život a na smrť, no v nich nejde len o samotné bojovníčky, ale aj o životy ich najbližších. A tak musí urobiť všetko preto, aby sa z toho dostala. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, táto zápletka ako celok na mňa v rámci žánru pôsobí viac než dobre, keďže tu sú až dva moje obľúbené výrazné prvky, či už arénové súboje, v ktorých ide o život alebo aj snaha dostať sa zo zariadenia ovládaného vplyvnou zločineckou organizáciou, ale nedopadlo to práve najlepšie. Už od začiatku som mal z toho taký zvláštny pocit, predsa len hneď v úvode nechať bojovať najsympatickejšiu postavu, ku ktorej sa už dal vytvoriť aspoň nejaký vzťah so skúsenou hlavnou hrdinkou je trochu zvláštny spôsob, ako divákovi priblížiť práve hlavnú hrdinku, ale nad to sa ešte dá ľahko povzniesť, keďže mi to prišlo aj celkom originálne. Hlavným problémom je skôr, že dej je až príliš jednoduchý, väčšinu času sa stále strieda pár tých istých typov scén a tak už po chvíli to upadne do stereotypu, pričom ani tie vzťahy medzi ženami, na čom je vlastne väčšia časť filmu postavená ma moc nezaujali. Ale zase pozerať sa na to dá a aspoň určité uspokojenie prinesie záverečná fáza, ktorá sa mi už páčila, len mohla ísť ešte ďalej. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, ale mohla byť ešte o niečo lepšia. Očakávane ju tvoria hlavne súboje ženských dvojíc, pri ktorých ma najviac mrzí nudné prostredie ich odohrávania a čiastočný stereotyp, keďže všetky mi prišli veľmi podobné, ale aspoň pôsobia správne surovo a občas poteší aj nejaký vydarený moment, napríklad drsná smrť priateľky hlavnej hrdinky. No najlepšie je rozhodne finále, ktoré je slušne krvavé a obete narastajú ideálnym tempom. Herecké obsadenie je iba priemerné, žiadna postava mi nevadila, ale nanešťastie si ma prakticky žiadna ani moc nezískala, čo je pri tejto téme aj celkom problém, no chválim aspoň postavu hlavného dozorcu a tiež obsadenie profesionálnej kaskadérky Zoë Bell do hlavnej úlohy, aj keď v tomto prípade sa vlastne ani nemohla výraznejšie predviesť. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, samozrejme sa tu nedá očakávať nič výnimočné, ale pre potreby filmu mi to prišlo ideálne, hlavne po vizuálnej stránke. Takže určite to mohlo byť aj lepšie, či už po stránke deja, postáv alebo aj akcie, ale kladov sa tu tiež pár nájde a tak na to jedno pozretie Raze môže byť. 56%

Oldboy (2013)

Je to úplne priemerný thriller, ktorý je remakom kultového originálu. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, ktorý vedie úplne nezodpovedný život a keď sa po jednom nevydarenom obchode poriadne opije, prebudí sa v zvláštnej izbe, z ktorej niet úniku. Tu je bez vedomia akéhokoľvek dôvodu nútený stráviť dlhý čas, pričom sa dokonca z televízie dozvie, že jeho bývalá manželka bola zavraždená a za vraha je považovaný práve on a keď sa po dvadsiatich rokoch konečne prebudí na slobode, urobí všetko preto, aby našiel toho, čo mu to urobil, dozvedel sa celú pravdu a konečne sa mohol stretnúť aj so svojou dcérou. A pomáha mu v tom aj sympatická ošetrovateľka. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, minimálne už len čo originál prinášal prakticky jednu nezabudnuteľnú sekvenciu za druhou a množstvo originálnych nápadov, o tom sa už v tomto prípade ani zďaleka hovoriť nedá. Ešte úvodné minúty pôsobia celkom zaujímavo, ale po prenesení deja do samotnej izby sa už u mňa dostavili skôr rozporuplné pocity, síce samotné výrazné prvky, ktoré boli prevzaté sú samozrejme dobré, ale celé mi to prišlo také obyčajné, bez náboja a miestami aj nechcene smiešne. A druhá polovica, kedy sa už zisťujú samotnú dôvody je ešte o niečo slabšia, aj napriek celkovej krátkej dĺžke mi to prišlo také pomalé, je tu viacero slabých miest a nanešťastie ani finále nie je práve najzaujímavejšie. Ale zase stále sa na to dá bez väčších problémov pozerať, no z výraznej väčšiny za to môže len to, čo už bolo v originále. Akcie tu moc nie je a síce tá je celkom slušná, ale ani tu sa nezbavím rozporuplných pocitov. A môže za to práve kultová hromadná bitka bez strihu, ktorá mi tu prišla ako z nejakej paródie. Ale aspoň ten zvyšok sa vydaril, či už výborná bitka so športovcami alebo pár nekompromisných likvidácií s kladivom. Herecké obsadenie nie je zlé, ale trochu problém mám s ich postavami. Josh Brolin v hlavnej úlohe mi prišiel veľmi zvláštny, v niektorých scénach ma bavil, ale väčšinou by som ho hneď menil, potom sympatická Elizabeth Olsen a aspoň svojou prítomnosťou poteší aj dvojica Samuel L. Jackson a Sharlto Copley, aj keď ani oni ma tu moc nepresvedčili. Réžia a technická stránka sú iba priemerné, Spike Lee je schopný režisér, ale tu to dokázal vlastne iba v úvode, inak mi prišiel až prekvapivo nevýrazný prakticky po celý čas a tak až na pár momentov tu moc nie je o čo stáť. Takže dopadlo to približne tak, ako som aj čakal. Originál je výnimočný film s prvotriednym scenárom, réžiou, hudbou a aj obsadením, kde ma až prekvapila intenzita výborných nápadov a scén, ale remake je zase len taká zjednodušená priemerná žánrovka, ktorá takmer všetko zaujímavé prevzala, no aj to len v horšej kvalite a zvyšok nahradila stereotypom, takže nemá čím konkurovať. Ale na to jedno pozretie to neurazí a tak na ten slabší priemer mi to stačí. 54%

Hranice života (2005)

Je to dosť dobrý mysteriózny thriller. Má výborný príbeh o psychiatrovi, ktorý dostane nového pacienta, zvláštneho uzavretého mladíka, ktorý dokonca premýšľa nad samovraždou a tak chce urobiť všetko preto, aby mu pomohol. No čoskoro mu to nielen začne ovplyvňovať aj osobný život, ale hlavne je svedkom čoraz zvláštnejších javov, kvôli čomu sa jeho doterajší pohľad na realitu radikálne mení a má problém sa v tom nevie orientovať. Spracovanie sa mi páči, ešte spočiatku to pôsobí pomerne štandardne, jednoducho sa len psychiater snaží zblížiť a pomôcť mladíkovi, no predsa len cítiť, že nie je všetko tak, ako sa zdá. A následne sa to už začne rozbiehať, síce dej nepôsobí až tak prepracovane, ako by mohol, ale prednosť má prelínanie medzi realitou a ilúziou, ale aj medzi oboma hlavnými postavami a na tomto si dali tvorcovia viditeľne záležať a tak je na to skutočne radosť pozerať, keďže tých mnohých zaujímavých prvkov, alebo aj celých sekvencií je tu nespočet. A toto už prakticky graduje až do záveru, len škoda, že práve ten mi nepríde práve najideálnejší. Nie, že by bol zlý, ale očakával som, že bude podstatne komplexnejší a originálnejší, z tohto som mal pocit, že to bol skôr len základ odpovede a väčšinu tvorcovia vynechali. Herecké obsadenie je na tom dobre, síce v tomto žánri uprednostňujem skôr neznáme tváre, ale ani týmito určite nepohrdnem, Ewan McGregor v hlavnej úlohe, k tomu Ryan Gosling v úlohe pacienta, Naomi Watts mi síce prišla trochu nadbytočná, ale tiež poteší a v tých pár scénach ma bavil aj Bob Hoskins. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Marc Forster je veľmi schopný režisér, ktorý zvláda snáď všetky žánre a to potvrdil aj tu, zaujímavá vizuálna stránka a veľmi nápadité prevedenie, tu až na pár drobností nemám čo vytknúť. Tento typ filmu mám rád a síce Hranica života nepatrí medzi žánrovú špičku, za čo môže aj záver, rozhodne stojí za pozornosť a ešte si ho určite pozriem. 74%

Tong mou (2013)

Je to mierne nadpriemerný kriminálny thriller. Má dosť dobrý príbeh o súkromnom detektívovi, ktorý prichádza do Malajzie, aby tu vyšetril vraždu svojich rodičov odohranej pred tridsiatimi rokmi, ktorá by mala mať niečo spoločné s drogovým kartelom, pričom ho stopy priviedli práve sem. Tu spojí svoje sily s miestnym detektívom a čím ďalej viac sa približujú k svojmu cieľu, ale zároveň viacerí nechcú, aby pravda vyšla na povrch a tak sa obaja dostávajú do mnohých problémov. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Zápletka mi v rámci žánru plne vyhovuje, nájde sa tu viacero prvkov, ktoré mi sedia, ako napríklad spolupráca dvoch odlišných detektívov, pričom ešte k tomu jeden z nich je v cudzom prostredí a navyše sa tu stále niečo deje, takže nuda tu nemá šancu. Ale zároveň kriminálna línia mi príde až moc obyčajná, takže o nejakých plnohodnotných zvratoch, alebo aspoň nejakých prekvapeniach tu nemôže byť ani reči, vôbec ma to nedokázalo vtiahnuť, keďže tu úplne chýba ten správny náboj a celé mi to prišlo také nevýrazné, až mdlé, čo sa nezmenilo až do konca, pri ktorom som teda rozhodne nemal pocit uspokojenia, čo by som pritom od vyšetrovania vraždy rodičov hlavnej postavy určite očakával. Takže výraznejšie nad priemer sa to ani na okamih nedostane. Akcie je tu priemerné množstvo, ale je na tom rovnako, ako aj spracovanie, takže tiež sa neubránim pocitu sklamania. Jednotlivé akčné scény sú síce po obsahovej stránke bez problémov, či už súboje, alebo rôzne naháňačky, ale nielen, že vizuálna stránka je už o niečo horšia, no hlavne opäť pôsobia tak nevýrazne, že ma ani moc nebavili. Herecké obsadenie je na tom dobre, ale horšie sú na tom ich postavy. Hlavné duo Aaron Kwok a Nick Cheung na mňa na prvý pohľad pôsobí výborne, ale nielen, že spolu im to moc nefunguje, no ani samostatne ma nikto z nich výraznejšie nebavil. A z vedľajších postáv poteší hlavne najvýraznejšia ženská postava. Réžia a technická stránka sú rozhodne sklamaním, ešte v tých nedôležitých častiach mi prídu bez väčších problémov, ale tým klady aj končia, inak tu vôbec nefunguje napätie alebo emócie, rovnako sa mi nepáčil prístup k akcii, postavám a vlastne aj k celému deju. Síce sa jedná o tretí diel série, ktorej predchádzajúce diely som nevidel, ale nemám pocit, že po ich pozretí by bolo moje hodnotenie iné. Kvôli obsadeniu som očakával kvalitnú kriminálku, veď hlavne Nick Cheung hráva v poslednej dobe v jednom kvalitnom filme za druhom, ale tentoraz to nevyšlo. Úplne štandardná žánrovka, ktorá mi hlavne scenáristicky miestami prišla, ako z televíznej produkcie, ale zase nemôžem byť ani úplne kritický, nejaké klady sa tu nájdu a nenudil som sa, takže na ten priemer mi to stačí. 57%

Goraereul chatneun jajeongeo (2011)

Je to úplne priemerná rodinná dráma. Má pomerne dobrý príbeh o bratovi a sestre, ktorí prišli o rodičov, kvôli čomu sa spoliehajú len sami na seba a majú obavu o budúcnosť, keďže dievčati sa kvôli ochoreniu postupne zhoršuje zrak, až ho má raz stratiť úplne. A keďže dievča túži vidieť veľrybu, brat jej to chce splniť a vydajú sa na bicykli naprieč krajinou až k moru, no cesta je dlhá a behom nej sa spriatelia aj so sympatickým mužom, ktorý ale má aj svoje vlastné tajomstvo. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, hlavným problémom je, že sa tu nenájde prakticky nič výraznejšie zaujímavé, dej je po celý čas len úplne obyčajný, bez akejkoľvek zapamätaniahodnej situácie, od cesty naprieč krajinou som teda čakal podstatne lepšie dobrodružstvo a hlavne po boku muža s takýmto tajomstvom, čo aj v tomto žánri ponúkalo slušný potenciál, ktorý sa ale nevyužil vôbec a nanešťastie ani detské postavy si ma úplne nezískali. Ale zase určite nemôžem ani úplne kritizovať, páčil sa mi ich vzťah s mužom, ktorý mi prišiel tak príjemne otcovský, postava otravného šoféra to tiež trochu osvieži, navyše to má ideálne tempo, vďaka ktorému som sa ani na okamih nenudil a chválim aj záver, to ma teda prekvapilo, že sa práve štandardný rodinný film skončí práve takto. Takže na ten priemer to stačí úplne bez problémov. Herecké obsadenie je tiež iba priemerné, nikto si ma úplne nezískal, ale aspoň ani nevadil, potešil ma vlastne iba Lee Moon-Sik, ktorý je tu ten správny sympaťák a navyše vzťahy medzi nimi všetkými hlavnými postavami sú zvládnuté bez problémov. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, vizuálna stránka a aj atmosféra sú bez problémov, len by to chcelo aj nejaké emócie. Takže kvôli ničím výnimočnému deju o väčšej spokojnosti určite hovoriť nemôžem, ale zároveň nie som ani sklamaný, na jedno pozretie môže byť. 54%

La casa del fin de los tiempos (2013)

Je to celkom dobrá mysteriózna dráma z venezuelskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o žene, ktorá je po prežití zvláštnych udalostí odsúdená na tridsať rokov za vraždu manžela a syna, ktorý sa ale nenašiel a tak skončí vo väzení. Po dlhých rokoch sa opäť vracia domov, ale čoskoro sa podivné javy opäť vrátia. A tak spolu s mladým farárom, ktorý si uvedomuje, že s domom skutočne nie je všetko v poriadku chcú odhaliť celú pravdu. Spracovanie je na tom dobre, po zaujímavom atmosfériskom úvode sa dej rozdelí na dve línie, súčasnú s hľadaním pravdy a minulú s udalosťami, ktoré tragickej udalosti predchádzali, kde síce tie pokojné rodinné scény vzhľadom na úvod možno trochu rušia, no aspoň sa dá vytvoriť vzťah k postavám. Ale následne sa to už začne rozbiehať, pribudne viacero zaujímavých prvkov, takže dej je dostatočne zaujímavý a aj napriek tomu, že sa odohráva hlavne v jednom dome si drží až prekvapivo dobré tempo. Ale najlepšia je aj tak posledná tretina, kedy sa už naplno odhalí celá pravda. Síce ma možno trochu mrzí, že jej časť sa dá predvídať už podstatne skoršie, ale keďže je celková pointa dosť prepracovaná, veď vlastne jej kompletné vysvetlenie sa deje počas celej tejto tretiny, tak to nakoniec vôbec neprekáža, prišlo mi to dosť zaujímavé a tvorcovia si na tom dali viditeľne záležať. Spokojný som aj po hororovej, mysterióznej stránke, je tu slušná atmosféra, niekedy funguje aj napätie, tých pár výrazných prvkov, ako tajomný starý muž tiež nesklamú, takže všetky zásadné scény mi prišli zvládnuté dostatočne kvalitne. Herecké obsadenie je na tom dobre, je tu prakticky len päť plnohodnotných postáv, ale všetky na čele s hlavnou hrdinkou mi prišli úplne ideálne. A čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuál možno pôsobí občas trochu lacnejšie, než by bolo vhodné, ale ani takto to nie je zlé a hlavne, že všetko ostatné funguje viac než dobre. Takže som spokojný, tento typ mysterióznych filmov mám rád a House of the end times im určite hanbu nerobí, dobrý film, kde o hodnotení nemusím pochybovať. 73%

Operace: Bílá bouře (2013)

Je to vydarená akčná krimi dráma od Bennyho Chana. Má veľmi dobrý príbeh o trojici policajtov z protidrogového, ktorí sú síce dosť odlišní, ale aj tak sú najlepšími priateľmi už od detstva, čo pre nich veľa znamená, aj keď práve kvôli práci v utajení jedného z nich musí ich priateľstvo často čeliť veľkému tlaku. Práve majú možnosť zapojiť sa do rozsiahlej medzinárodnej operácie v Thajsku, v ktorej ide o najvlyvnejšieho drogového kráľa v celej oblasti, lenže tu sa situácia skomplikuje a výrazne to ovplyvní životy ich všetkých. Ale po rokoch sa vyskytne možnosť pre nápravu, čo sa rozhodnú využiť. Spracovanie sa mi páči, ale neubránim sa čiastočne rozporuplným pocitom. A môže za to celková nevyrovnanosť filmu. Vtiahlo ma to už od úplného začiatku, perfektné hlavné trio, ktorým som to priateľstvo skutočne veril, osobná línia policajta v utajení a samozrejme samotná dlhotrvajúca policajná akcia, pričom práve ten prvok práce v utajení je skvelo využitý, čo vyvrcholí počas práce v Thajsku, kde nie je núdza o viacero napínavých a vynikajúco gradovaných sekvencií a zároveň tu nechýbajú ani emócie. Takže z prvej polovice som bol mimoriadne nadšený, keďže mi prišla prakticky dokonalá. Ale potom to už upadne, síce samo o sebe je aj táto časť stále nadpriemerná a výborné tempo bez hluchých miest si film drží stále, ale v porovnaní s predchádzajúcou polovicou je to výrazný rozdiel, ten zvrat to dosť pokazil a už takmer nič nefunguje na takej úrovni ako predtým, čo potvrdí aj finále. Akcie je tu dosť a je skvelá. Tvoria ju hlavne rôzne veľkolepejšie akcie, ktoré sú perfektne natočené, nadmieru dynamické, odohrávajú sa v skvelo zvolenom prostredí, poteší slušný počet zabitých a navyše väčšinu času pôsobia aj pomerne realisticky a surovo. Najviac sa mi páči akcia s vrtuľníkom, ale až na finále, kde zaujme iba séria krátkych súbojov, inak je v štýle Johnnieho To, čo sa tu vôbec nehodí a navyše ani nedosahuje jeho kvalít je všetka akcia prvotriedna. Herecké obsadenie je skvelé, hlavné trio v zložení Louis Koo, Nick Cheung a Lau Ching-Wan už takmer ani nemohlo byť lepšie a k tomu plno výborných vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, prvá polovica je bezpochyby to najkvalitnejšie, čo Benny Chan doteraz vytvoril, prvotriedna vizuálna stránka, akcia, napätie, emócie a práca s postavami, to už ani nemohlo byť lepšie, len škoda, že v druhej polovici už naplno funguje len ten vizuál. Škoda, po prvej polovici som si bol istý plným hodnotením, tá sa mimoriadne vydarila, potom to už upadne, ale aj tak White storm určite stojí za pozornosť, veľmi kvalitný akčný blockbuster. 80%

Superúchyl (2013)

Je to celkom dobrá akčná bláznivá komédia. Má dosť dobrý príbeh o skromnom mladíkovi, ktorý síce pred problémami neuteká, ale inak sa nevie moc presadiť a chýba mu sebavedomie, kvôli čomu má problém sa plnohodnotne zoznámiť aj so svojou novou spolužiačkou, ktorá sa mu hneď zapáčila. Ale všetko sa zmení, keď sa počas rukojemníckej drámy, ktorej súčasťou sa stala aj ona rozhodne zachrániť celú situáciu a omylom si miesto masky zločinca nasadí na hlavu nohavičky, čo z neho vďaka génom, keďže otec bol masochista a matka domina urobí prvotriedneho bojovníka. A tak sa rozhodne bojovať proti zločinu, získať srdce svojej vyvolenej, ale zároveň ho čakajú nielen nové výzvy, ale hlavne sa musí vyrovnať aj so svojou úchylnou podstatou. Spracovanie sa mi páči, zápletka v rámci žánru už na prvý pohľad pôsobí mimoriadne atraktívne a našťastie sa jej potenciál aj podarilo dostatočne využiť. Síce ma trochu mrzí, že počiatočné tempo sa filmu nedarí udržať až do konca, keďže v druhej polovici sa už nájde aj pár slabších miest, ale to je asi to jediné výraznejšie, čo sa tu v rámci možností dá vytknúť. Inak je tu skutočne na čo pozerať, celý ten prístup ku komiksovým postavám s množstvom ich klišé je tu dotiahnutý prakticky až do dokonalosti a tak mi vôbec nevadí, že tu vlastne chýba nejaká plnohodnotný zápletka, hlavne, že je to celé tak perfektne absurdné a s množstvom výborných prvkov a situácií, navyše poteší aj plno zaujímavých záporákov, takže som sa takmer celý čas výborne bavil. Veľkým kladom sú aj samotné akčné scény, ktoré sú dostatočne originálne, bláznivé a vlastne aj tým správnym spôsobom úchylné, že minimálne na súboj s pohoďákom teda len tak nezabudnem. Humor je síce možno trochu jednotvárny, ale aspoň v tej oblasti, ktorá tu perfektne sedí, keďže komiksová tématika je tu podaná tak skvelo úchylne a tak tých vtipných scén a momentov je tu nespočet. Herecké obsadenie je na tom dobre, ideálny hlavný hrdina, jeho nová spolužiačka mi síce nesadla až tak, ako to v podobných filmoch býva zvykom, ale tiež je v poriadku a k tomu množstvo zaujímavých prevažne záporných postáv. Réžia a technická stránka mi v rámci svojej kategórie prídu perfektné, efekty už v rámci žánru nemohli byť lepšie, skvelá akcia a humor, ani ma nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť. Tieto absurdné japonské komédie si rád občas pozriem a Hentai kamen patrí rozhodne medzi tie lepšie. A môže za to aj fakt, že bežné komiksovky neznášam, takže toto ich poníženie úchylným smerom som si skutočne užil. 70%