• Rodinný

Gándhí (1982)

Tenhle film je už klasika - 5 * a 83 % . Nejlepší (životní) role Bena Kingsleyho .

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Vcelku slušný film , dávám 4 * a 72 % . Pro neinformované diváky je to vcelku objevný vhled do "amerického zákulisí" války v Afghánistánu .

Tři králové (1998) (seriál)

Dávám 73 % a 4 * . Zajímavý komentář - VIZ : Gemini .

Bugsy (1991)

Vystihl to "golfista" , dávám 5 * a 82 % .

Horákovi (2006) (seriál)

Souhlasím s komentářem "gouryella" . Dávám 3,5 * a 58 % , ucházející oddechový seriál .

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl ... . Pět hvězdiček a 85 % . Mimochodem, pan Kachyňa ho natočil v l.1983-84, televize ho měla vysílat r.1985(tenhle rok je i v titulcích), ale komunistické vedení ČST ho dalo "do trezoru" a pustilo do vysílání až r.1989 - až na dvě zmínky se tam totiž komunistický odboj jaksi nevyskytoval .... .

Tři bratři (2014)

A tahle slátanina je co? Pohádka ? Tři pohádky v jedné? Otec a syn Svěrákové to hodně pos... , potentovali ... . Nejtrapnější byli, jinde a jindy výborní, herci co se pokoušeli zpívat - bláboly - i když nemají hlas ... . A ten PEDOFILNĚ/ HEBEFILNÍ podtext u Karkulky nebudu radši ani rozvádět dál ... . Jednu hvězdu a 11 %, víc nemůžu dát ... .

Andělé všedního dne (2014)

Vcelku slušná komedie, nejvíc mě pobavily ironické hlášky rebelského, brblajícího anděla Jofaniela (V.Dyk- pche , celej ten jejich vědecko-technickej pokrok, vždyť to je jenom nepřetržitá série vnuknutí našeho šéfa/ tím je myšlen Duch Svatý, Pán a Dárce života-např. Dárce : moudrosti, rozumu, rady, síly, umění, zbožnosti a pokory=archaicky : "bázně před tváří Boží), takže dávám 3,5 hvězdy a 68 % . Dal bych víc, jenže M. Viewegh zrovna není "můj šálek kávy" .... . Zajímavý komentář - VIZ : helianto .

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Povedený komediální seriál, neomrzí ani při opětovném sledování po pár letech : 4 hvězdy a 68 % .

Časové pásmo bylo změněno