• Publicistický

John Wick (2014)

Tento snímek má trošku pomalejší rozjezd. Ale ve chvíli, kdy se rozjede, tak do závěrečných titulků, si moc nevydechnete. Morální ponaučení? Ne..rte vysloužilého zabijáka. Je to zdraví škodlivé.

S tebou mě baví svět (1982)

Jestli je to film, který bych vyhledával jen tak? To asi ne. Ale když už na něj narazím, tak se na něj i rád podívám. Je to ztřeštěné, vtipné a prostě nezapomenutelné.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

S tebou mě baví svět nesl označení "Komedie století". Zda-li s tímto štědrým hodnocením souhlasíte nebo ne, je už na vás. Tento snímek měl být nástupcem výše zmíněného snímku. Vyšlo to? Za mě rozhodně ne. Děj rozmlácený všude možně, děj plytký a nějakých smysluplných konverzacích se taky bavit nemůžeme. Normálně bych tomuto snímku dal tak jednu hvězdičku. Ale vzhledem k tomu, jak moc se tvůrci bili do prsou, jaký skvělý film udělají... prostě za vysokou laťku, přísné hodnocení.

Bruce, Šaolin a kung-fu (1977)

Jeden z typu filmů, který se veze na době Bruce Lee. Není to špatný snímek. Příběh je sice jednoduchý, ale přehledný. Choreografie akčních scén je obstojná. Není to zrovna nic světoborného, ale dá se na to celkem dobře koukat.

Pearl Harbor (2001)

Na jedné straně podařený válečný snímek a na straně druhé přeslazená romantická limonádička. Jedné části bych tedy dal pět hvězdiček a druhé jednu, takže si to zjednoduším, zprůměruji a to mám čistokrevné tři hvězdy. Takže jednoduše, řečeno tento snímek ani nepotěší ani neurazí.

DO-RE-MI (1998) (pořad)

Když se tohle vysílalo, byl jsem malý a popravdě jsem to nevnímal. Teď se tahle pakárna vysílá v noci a sem tam na ní narazím. Takže to řeknu takhle. Mizerné neposlouchatelné karaoke, které by se dalo použit jako forma mučení. Ale tu jednu hvězdičku tomu dám za snahu a sem tam někoho poslouchatelného.

Rychlá hra (2015) (pořad) odpad!

Podvod, Podfuk, Aušus, Zmetek, Zlodějna... to by mohly být alternativní názvy tohoto počinu.

Tanková brigáda (1955)

Plno válečných filmů z té doby se potýká s nešvarem nasycenosti politickou, přesněji komunistickou propagandou. U Sokolova nebo Němé Barikády to tak žhavé není a filmy se dají pěkně odkoukat. Ale tento snímek je onou propagandou vysloveně přesycen a tudíž má divák dvě možnosti. Buď poslouchat ty nudné řeči, nebo je přeskakovat, ale tím se film zredukuje z 93 minut na nějakých cca 40.

Tři veteráni (1983)

Tady hotel u mě. U Supa. Jedny cigára s velbloudem bych poprosil. Ani nevím kolikrát jsem tuhle pohádku už viděl, ale baví mě stále.

Mrtví jako já (2009)

Hm... má to stejný název jako seriál. Má to téměř stejné obsazení jako seriál, ale kvalit seriálu tento film nedosahuje ani vzdáleně.