Ledová smrt (2006)

Pro mě je Ledová smrt velikým překvapením. Vždy jsem věděl, že seveřané točí skvělé kriminálky, ale teď mě přesvědčili, že toto není jediný žánr, který bravurně ovládají. Prostředí horské opuštěné chaty je výbornou volbou, herci jsou velmi dobří a sympatičtí a pocit staré školy slasher hororu z filmu vyloženě tryská. Hodně, ale hodně moc povedený horor.

Věc: Počátek (2011)

Opravdu velmi povedený prequel, který sice nedosahuje kvalit předchůdce, ale přesto se jedná takřka o dokonalost. Hlavně musím vyzdvihnout smysl pro detail, kde snad nezapomněli na nic. Od sekery ve dveřích, podřezané mrtvoly, až po divné ohořelé tělo. A to jsem nenapsal vše. Tento film se může právem honosit názvem Věc.

Věc (1982)

Naprostá hororová klasika s úžasnou hudbou a výbornými triky. Zajímavé je, že se oproti původní Věci přesunul příběh na Antarktidu. Ale to jen pro zajímavost. Spojení Carpenter x Russell se rozhodně osvědčilo.

Věc (1951)

Vzhledem k tomu, že jsem z této doby mnoho hororů neviděl a jedná se o předchůdce výborného kultovního remaku, tak uděluji poměrně slušné dvě hvězdy. Přesto jsem měl pocit, že se dívám spíše na Frankensteina než běsnícího mimozemšťana. Jinak se jedná o spíše ukecaný horor než o nějaký napínák, ale například souboj s Věcí pomocí petroleje a ohně se mi líbil.

Černé Vánoce (2006)

Velmi slušný remake klasiky z roku 1974. Pozitivum je, že byly tvůrci trochu inovativní a neudělali například to, co třeba tvůrci Cabin Fever, kde původní film jen zkopírovali. Oproti původnímu filmu však Černé Vánoce chybu mají a tou je závěr. To, co bylo tak úžasné na verzi z roku 74, je na verzi z roku 06 zklamáním. Film měl skončit, tak o pět až deset minut dřív.

Černé Vánoce (1974)

Musím uznat, že Černé Vánoce byly pro mě velkým překvapením. Je sice pravda, že člověk není napjatý po celou dobu filmu, taky vzhledem k době, kdy byl film natočen, to není zase tak překvapivé, ale po dlouhé, hodně dlouhé době se stalo, že mě zamrazilo. Bylo to při finále filmu, ze kterého jsem ještě teď úplně paf. Velice se divím, že se mu nedostalo tolik slávy, jako jeho následovníkům typu Halloween a Pátek 13. Toto je pro mě hororový klenot.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Opětovné spojení trojice Douglas x Turner x DeVito a opět to zase funguje. Výborná komedie, která se odehrává v zajímavém prostředí a která nemá hluchých míst. Obzvlášť část odehrávající se ve vlaku, je dokonalá.

Honba za diamantem (1984)

Stará nestárnoucí klasika, kde za největší zmínku stojí hlavně Danny DeVito. Honba za diamantem je vtipná a napínavá podívaná, která se nikdy neomrzí.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

První díl dua Šimon a Matouš, o kterém jsem si v dětství myslel, že je dílem druhým. Sice staré, ale po trochu pomalejším rozjezdu, dokonalé zpestření pro všední den. U tohohle filmu se budu řehnit snad i za dalších 100 let.

Šimon a Matouš (1975)

Rčení: "Když dva dělají totéž, není to totéž." v tomto případě vůbec neplatí. Napodobitelé dvojice Budyhill Šimon a Matouš se svého úkolu výborně zhostili a v mnoha se komediím se Spencerem a Hillem vyrovnali. Zkrátka je Šimon a Matouš skvělá a vtipná komedie s vynikající a chytlavou průvodní písní, která i po tolika desetiletí stále baví.