Statečné srdce (1995)

Klasika, která má vše - romantiku, hrdinství, usekané hlavy a údy. Děj se dokonce odehrává v mém oblíbeném prostředí, a to ve Skotsku... a jsou tam dudy a můj oblíbený zrzek Brendan Gleeson. Suma sumárum max. !!!Za Wallace!!!!!!!!!!!!!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Vynikající návrat a úžasný nářez. Už jsem si zvykl na to, že abych si užil pořádnou akční podívanou, tak se musím obrátit na staré dobré veterány jako jsou Sly, Arnie a Bruce. Oživení jejich postav až na pár výjimek nezklame a i když je to někdy o něco slabší, tak je to pořád ještě o několik tříd lepší než co předvádí současní mlaďáci. Jinak k filmu: Smrtonosná past 4.0 má vše skvělé: akční scény, vtipné hlášky a sympatické postavy. Tedy vše, co má akční podívaná mít.

Smrtonosná past 3 (1995)

Vánoční atmosféra nahrazena horkým létem a John McClane dostal parťáka. U mě to i přesto stále funguje a značka je stále velmi kvalitní.

Smrtonosná past 2 (1990)

Smrtonosná past 2 je o něco málo horší než jednička, ale přesto si také zaslouží nejvyšší hodnocení. Jinak, co musím dvojce přičíst k dobru, tak obsazení veškerých rolí je mnohem lepší a zajímavější.

Smrtonosná past (1988)

Myslím, že jsem to už psal v jiných komentářích, ale klidně to zopakuji znova. Smrtonosná zbraň, Sám doma a Smrtonosná past jsou moje nejoblíbenější vánoční filmy, na které se rád podívám v kteroukoliv roční dobu. Ze Smrtonosných pastí mám rád všechny (kromě hrozné pětky, ale u tý dělám, že neexistuje), ale jednička je TOP.

Úsvit planety opic (2014)

Úsvit má sice vlažnější hodnocení než Zrození, ale já se ke zklamaným kritikům přidávat nebudu. Úsvit je sice pojat jinak než Zrození, přesto se jedná o skvělou podívanou, která nenudí. Dále musím vyzdvihnout efekty. Scény opic v lese nebo ve kmeni jsou úžasné a lahodí oku a Caesar je vytvořen tak úžasně, že bych i uvěřil, že byl skutečný.

Zrození Planety opic (2011)

Mám rád Tima Burtona, ale jeho verze Planety opic byla velkým zklamáním. Naproti tomu Zrození Planety opic od Ruperta Wyatta je pravý opak. Když měl film premiéru, tak jsem z předchozího zklamání moc neočekával. To co ale přišlo po shlédnutí filmu byla 100% euforie. Byl jsem a stále jsem z filmu nadšen a doufám, že pokrčování budou aspoň z poloviny tak dobrá.

Nepřítel státu (1998)

Vynikající akční film se špionážní tematikou. Film má sice něco málo přes dvě hodiny, ale ty uběhnou tak rychle, že se člověk nestihne ani vzpamatovat. Film výborně ubíhá a nedá člověka ani vydechnout. Měl jsem z Nepřítele státu dojem, že je to mnohem lepší verze filmů Michaela Baye.

96 hodin (2008)

Přesně film podle mých představ. Mám rád druh tohoto žánru a 96 hodin patří mezi TOP. Po shlédnutí filmu jsem přesvědčen, že raději nikdy nebudu unášet dceru Liama Neesona. :-D

Ať žijí duchové! (1977)

Výborná česká klasika plná skvělých hlášek a písniček. Opět, i když neměl mnoho prostoru, mě nesmírně bavil Tomáš Holý, který mě zas a znova přesvědčil, jaký byl skvělý a vtipný herec.