Scary Movie 3 (2003)

Scary Movie 3 je rozhodně mnohem povedenější parodií než bylo dvojka. Tvůrci se sice opět nevyhnuli fekálnímu humoru, ale rozhodně se ho tu vyskytuje mnohem méně a je tu mnohem více černého humoru, což je mi mnohem sympatičtější. Nemluvě o tom, že se tu dočkáme legendy parodií Leslieho Nielsena a ten nemůže zklamat.

Scary Movie 2 (2001)

Tohle už bylo opravdu moc. Jednička si sice taky neodpustila fekální humor, ale Scary Movie 2 je prakticky přecpaný hovny, prděním, zvratky a dalšími různými odpornostmi, a to opravdu vtipné není. Od poloviny se to začne zlepšovat a pár opravdu vtipných scén se tu najde, ale  jinak jde spíše o zklamání. Jedna hvězda navíc pro bratry Wayanse, protože jim fandím.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Pár věcí se mi zdálo až moc přehnaných, ale jinak je Scary Movie výbornou hororovou parodií, která mě baví i po letech. Rodina Wayansů předvedla, že si umí dělat nejen prdel z hororových klasik, ale i sama ze sebe. "Co jééééééé!"

The Masseuse (2004)

Skoro se mi nechce věřit, že se jedná čistě o porno. Kdyby si Paul Thomas odpustil ty zdvojené střihy, tak bych dal i pět. Jenna Jameson i Justin Sterling odvedli skvělý výkon.

Kameňák (2003)

Kameňák je sice kravina, ale v době uvedení se jednalo o slušný originální nápad a mělo to úspěch. Troška prostě měl talent na to odhadnout českého diváka a dobře věděl, co mu nabídnout. Za sebe jsem spokojený.

Sestra II (2023)

Prakticky mě Sestra II uspokojila stejně jako jednička. Napínavých a lekavých pasáží tu bylo dostatek, Taissa Farmiga a Jonas Bloquet nezklamali a odkazů a spojitostí s ostatními filmy z The Conjuring univerz bylo požehnaně. Bohužel jsem moc nepochopil závěr, když pokud se nepletu, mají démona z Maurice vymýtit Warrenovi. Ale třeba jsem mi nedošla potitulková scéna. Přesto, že se oba filmy Sestry řadí mezi ty nejhorší v rámci univerzu, tak se však pořád jedná o velmi slušné horory a jak k jedničce, tak ke dvojce nemám problém se jednou za čas vrátit.

Souboj s nebem (2005)

Tenhle druh rádoby uměleckých filmů, kam se obsadí neherci, použijí zdlouhavé a nudné závěry a použijí zbytečné scény jsou zbytečné a nechápu, proč má někdo potřebu to točit. Jediné, ze co stojí Souboj s nebem vidět je Anapola Mushkadiz, ze které jsem měl pocit, že nějaký herecký talent má a této topornosti se musela jen podřídit.

S tebou mě baví svět (1982)

Já nejsem zrovna velkým fandou tohoto filmu. Jsem přesvědčený, že titul Veselohra století mohl být udělen mnoha jiným komediím z československé produkce. Herecky z dospělého osazenstva se však jedná o TOP kvalitu.

U mě dobrý (2008)

Ani nevím, proč mám tenhle film rád a proč se k němu rád vracím. Nedá se sice zahrnout mezi naše filmové klenoty, ale mě se na něj příjemně dívá. Postavy a příběh jsou klidné a divák je při sledování takový uvolněný. Já si myslím, že si zaslouží mnohem lepší hodnocení, než tu má. U mě dobrý.

Armáda lupičů (2021)

Přesto, že mám moc rád zombie horory, tak i když se tohoto tématu Armáda lupičů dotýká jen okrajově, tak se mi zdá mnohem povedenější než Armáda mrtvých. Určitě je to předně tím, že Matthias Schweighöfer již neměl jen vedlejší roli, ale dostal mnohem více prostoru a dokonce roli hlavní. Zároveň je příběh vtipnější a kupodivu zajímavější. Moc rád bych se dočkal i dalšího filmu, kde bychom zjistili, že v závěru Armády mrtvých Dieter alias Kurt nezemřel.